LOKALNE NOVICE ČETRTEK, 08.11.2018

Središki svetniki so na včerajšnji seji sprejeli osnutek proračuna občine Središče ob Dravi za leto 2019. Višina proračuna na prihodkovni strani znaša nekaj več kot 2 mio evrov, na odhodkovni strani pa nekaj manj kot 1,9 mio evrov. Za investicije namenjajo okrog 220 tisoč evrov oziroma 11 %. V občini Središče ob Dravi si tako belijo glavo predvsem s tem, kako zmanjšati stroške. Svetniki niso najbolj navdušeni nad dejstvom, da jim v Središču ob Dravi iz leta v leto ostaja manj denarja za investicije. Kljub temu, da so ves čas vlagali v infrastrukturo, pa le-ta še vedno ostaja ena večjih težav. AK

V občini Markovci so pred dnevi podpisali pismo o nameri za izgradnjo novega doma za upokojence in varovanih stanovanj. Markovški župan je pojasnil, da je parcela že znana in tudi že umeščena v občinski prostorski načrt. Ta se nahaja v središču občine, ob osnovni šoli, vrtcu in večnamenski dvorani. Delo naj bi v začetni fazi dobilo 35 delavcev. PH

Jutri in v soboto bo Ormož v znamenju Martinovanja. Pred osrednjimi dogodki so že ocenili vina in potice ter nastala so slikarska in literarna dela. 37 potic je danes (četrtek) ocenila komisija v Ormožu. Gre za ocenjevanje potic v okviru martinovanja, ki sta ga organizirala Kmetijska svetovalna služba Ormož in Društvo kmečkih žena Ormož. Tričlanska komisija v sestavi Marije Rošar, Jožice Korpar in Metke Lešničar je podelila 31 zlatih in 6 srebrnih priznanj. Potice so iz leta v leto boljše, tako da je imela komisija letos le redke pripombe. Razstavljene bodo na razstavi pridnih rok v ormoški »Timi«, jutri od 12. ure naprej ter v soboto ves dan. Priznanja gospodinjam bodo podelili jutri (petek) na otvoritvi razstave. KGŠ

Na ocenjevanju vin v okviru martinovanja so ocenili 28 vzorcev vin za naj špricar in 31 mladih vin. Naziv naj špricar vino je strokovna komisija podelila vinu Jeruzalemčan, polsuho, letnik 2017, kleti Puklavec Family Wines. V Martinovem šotoru bodo prodajali tudi vino vinogradništva Gorjak, ki ga je potrošniška komisija ocenila kot najboljše špricar vino. Naj mlado vino je postal muškat ottonel, polsladko buteljčno vino, podjetja Puklavec Family Wines, ki je že, tako kot nekatera druga letošnja vina, na trgovskih policah. Zmagovalca za naj špricar in turnir mladega vina bodo slavnostno razglasili na slavnostni otvoritvi martinovanja jutri (petek) ob 15. uri ter jim podelili priznanja. KGŠ

V Beli dvorani Grajske pristave Ormož bodo jutri (petek) ob 18. uri na ogled postavili razstavo del likovno – literarne kolonije Malek 2018 in in tretjo postavitev Rastoče knjige Ormoža. Kolonija in razstava sta posvečeni domačinu, slovenskemu psihologu, parapsihologu in publicistu, začetniku duhovne revolucije, piscu meditacijskih knjig, zdravstvenemu pedagogu, profesorju esperanta, ljubitelju živali in vinogradniku Martinu Kojcu. PH

Gimnazija Ormož danes in jutri (8. in 9. novembra) gosti dijake Škofijske klasične gimnazije iz Ljubljane. Dijaki bodo na izmenjavi sodelovali pri pouku, na terenu pa si bodo ogledali ormoške lagune, Oljarno v Središču ob Dravi, ormoški grad z muzejem, Center ponovne uporabe ter Ormož z okolico. Dijaki ormoške gimnazije bodo obisk vrnili konec aprila prihodnje leto. PK, vir: Lenka Keček Vaupotič

Rokometaši Jeruzalema Ormoža so v devetem krogu NLB lige sinoči (sreda) gostovali v dvorani Zlatorog pri Celju Pivovarni Laško. Gostitelji so bili boljši s 34:28. Po uvodnih izenačenih minutah in zadetkih, ki so padali na obeh straneh, so Celjani v enajsti prvič pobegnili na +3 ter prevzeli vajeti igre. Vinarji niso uspeli držati ritma domačih, ki so višali prednost in povedli tudi že za sedem golov; v 25. minuti je za 16:9 zadel Jurečič. Na odmor so odšli s petimi zadetki prednosti (18:13). Razlika petih golov je bila tudi razlika, okoli katere se je večji del drugega polčasa gibal rezultat. V 47.minuti se je Ormož približal tudi na tri (25:22), ko je zadel Žuran, pred tem pa so domači igrali z dvema igralcema manj, saj sta bila v razmiku nekaj sekund izključena Kodrin in Vujović.V 48. minuti je Žuran ponovno znižal na tri gole zaostanka 26:23. Celjani niso dovolili kaj več, hitro so razliko znova dvignili na šest zadetkov razlike, kolikor je bilo tudi ob koncu tekme (34:28). Za domače je Jurečič zadel sedemkrat, Panjtar je zbral 17 obramb, za goste je bil najuspešnejši Žuran z devetimi zadetki. Priložnost, da Vinarji končno vpišejo točke, bo tekma 10. kroga, ki jo bodo odigrali v soboto, 17. novembra, ko bo ob 19. uri v športni dvorani ŠIC v Ljutomeru gostoval Maribor. AK

Ta teden bodo policisti poostreno nadzirali psihofizično stanje voznikov.