LOKALNE NOVICE ČETRTEK, 22.11.2018

Občina Ormož je z Občino Sveti Tomaž, Občino Središče ob Dravi ter Javno razvojno agencijo Občine Ormož pridobila sredstva za izvedbo LAS projekta NOST – Načrt razvoja gospodarstva in dviga kakovosti življenja na območju LAS UE Ormož za obdobje 2017-2025. Vrednost operacije je skoraj 222 tisoč evrov, od tega je vrednost sofinanciranja skoraj 150 tisoč evrov. Projekt se je pričel 1. marca letos in se zaključuje 15. februarja prihodnje leto. Narejenih je bilo že veliko korakov in potrjeno ime kolektivne blagovne znamke. Samo dva sta na svetu in enega imamo tukaj, govorimo torej o imenu destinacije Jeruzalem. Mag. Karmen Štumberger je povedala, da je ime Jeruzalem gotovo naša konkurenčna prednost. Konsenz glede samega poimenovanja je bil dosežen na več delavnicah in srečanjih s ponudniki, župani in predstavniki občin UE Ormož in Občine Ljutomer, direktorji in drugimi predstavniki razvojne agencije PRA, JARA in Javnega zavoda za turizem, kulturo in šport ter številnimi drugimi. Sprejet je tudi pravilnik o Kolektivni blagovni znamki JERUZALEM SLOVENIJA in pogojih podeljevanja pravice do uporabe Kolektivne blagovne znamke JERUZALEM SLOVENIJA. Namen uporabe znamke je označevanje območja, izvora – porekla in pridelave pridelkov, proizvodnje izdelkov in ponujanja storitev ter organizacije prireditev in pomeni oznako geografskega izvora. Zaželeno je, da nosilci aktivnosti (ponudniki) v lastno ponudbo vključijo promocijo in prodajo pridelkov, izdelkov, storitev in prireditev oz. dogodkov s Kolektivno blagovno znamko JERUZALEM SLOVENIJA. Samo na ta način bodo lahko udejanjali vizijo destinacije Jeruzalem. Želijo si tudi to, da se že vzpostavljeni standardi za projekt dneva odprtih vrat ponudnikov prenesejo v prakso. UM

V okviru projekta LAS UE Ormož so prejšnji teden na praktični delavnici udeleženke pri Zdenki Kralj v Pavlovcih pekle prleške pogače. Delavnice je vodila ormoška kmetijska svetovalka Hinka Hržič. Pripravile so več kot deset različnih pogač, toliko je bilo tudi udeleženk. Več v kmetijski oddaji to nedeljo (2511) ob 11. uri. KGŠ

Center ponovne uporabe Ormož pripravlja praktično delavnico uporabe naravnih in odpadnih materialov za izdelavo adventnih venčkov. V sklopu projekta Danes za jutri bosta veščine in znanja delila Ludvik Hriberšek, predstavnik Komunalnega podjetja Ormož in Biserka Mohorko, ljubiteljska ustvarjalka. Delavnica bo jutri (petek) ob 11. uri. PH

Turistično kulturno društvo Ivanjkovci vabi na predavanje z naslovom: Dobrodošli na krovu, ki bo jutri (petek) ob 18h v mali dvorani KS Ivanjkovci. Kakšno je življenje in delo na velikih tovornih ladjah, kako krmariti in upravljati takšno ladjo in kako vse to zmore ženska? Na vsa vprašanja nam bo odgovorila častnica Urška Veber, poveljnica ladij z bruto tonažo vsaj 3000 ton. NF

Rokometaši Jeruzalema Ormoža so na gostovanju v 11. krogu NLB lige sinoči (sreda) remizirali pri Riku Ribnici, potem ko so se odlično zoperstavili tekmecu. Z borbeno in srčno igro so tako prekinili črni niz šestih zaporednih porazov. Tekma se je končala z rezultatom 26:26. Ormožani so v uvodnih minutah zelo dobro parirali tekmecu in večinoma zaostajali le za gol ali dva. Prvo vodstvo na tekmi so si priigrali v 11. minuti, ko je Vujović izkoristil napako domačih in Vinarje popeljal v vodstvo s 4:5. Sledila je kriza domačih, ki so v 17. minuti zaostajali že za 3 gole (5:8), zadeli so Žuran, Kocbek in Ozmec. Domači so se v nadaljevanju prvega dela vendarle pobrali in v 23. minuti srečanja z golom Blaža Nosana izenačili na 9:9. Sledila je trda igra »gol za gol«, v kateri je bil izid v 27. minuti poravnan na 11:11. Domačim je do odmora v končnici 1. polčasa uspelo zadeti dvakrat za vodstvo pred odmorom s 13:11. Ribnica je na začetku drugega polčasa ohranjala prednost, nato so Ormožani od 40. minute dalje igro prevzeli igro v svoje roke in z delnim izidom 0:4 povedli s 17:19. V končnici tekme smo lahko spremljali pravo razburljivo tekmo, v kateri so Ormožani z golom Čudiča povedli v zadnji minuti s 25:26. Pucelj je dvajset sekund pred koncem zadel za 26:26, medtem ko je Ozmec imel v zadnjem napadu Vinarjev premajhen kot za strel, ki bi Ormožane popeljal do zmage. Tekma se je končala brez zmagovalcev, 26:26. V ribniški zasedbi sta bila s šestimi goli najučinkovitejša Tilen Strmljan in Risto Vujačić, z enakim številom zadetkov se je pri Ormožu izkazal Dominik Ozmec. Omeniti velja še odlične obrambe ormoškega vratarja Balenta. V 12. krogu čaka Ormožane gostovanje pri Gorenju v Velenju. V drugem včerajšnjem obračunu je Celje premagalo Dobovo z 41:25. Preostali dvoboji 11. kroga bodo odigrani v petek. Pari so: Trimo-Hrastnik, Maribor-Krka in Koper-Loka. Tekma med Velenjem in SVIŠem iz Ivančne Gorice je bila prestavljena na 29. januar prihodnje leto. AK

Ormoški policisti so včeraj ob 11. uri v Podgorcih obravnavali prometno nesrečo s pobegom. Povzročitelja so našli in mu napisali kazen.