LOKALNE NOVICE ČETRTEK, 31.10.2019

V sklopu meseca oktobra, meseca požarne varnosti, so članice Gasilske zveze Ormož izvedle vajo članic, v kateri so sodelovale članice iz prostovoljnih gasilskih društev ormoške gasilske zveze. Tokrat je vaja potekala v Žerovincih na gospodarskem poslopju, kjer je zagorelo. Prisotnih je bilo 30 članic iz GZ Ormož.

Tudi v Ormožu bo danes Halloween veselica, ki jo pripravljata Mladinski center Ormož in Unterhund. V ormoški grajski kleti bodo nastopili Samostalni referenti iz Srbije in Proleter iz Hrvaške. Veselica se bo začela ob 21. uri. Okrepčati se bo mogoče s človeškimi prsti in spiti čarovniški napoj. Maske so zelo zaželjene, najboljše bodo namreč tudi nagradili. PH

Strokovnjaki državne enote za varstvo pred neeksplodiranimi ubojnimi sredstvi so uspešno deaktivirali prvo od dveh nedavno najdenih letalskih bomb iz druge svetovne vojne. Gre za 250-kilogramsko bombo, najdeno na gradbišču pri nakupovalnem središču Europark. Sirene so malo pred 14. uro označile konec nevarnosti in s tem tudi evakuacije. Kot je medijem povedal tiskovni predstavnik Policijske uprave Maribor Miran Šadl, so iz štaba civilne zaščite potrdili, da so pirotehniki uspeli odviti oba vžigalnika, tako da je bomba onesposobljena in ne predstavlja več nevarnosti.

Nova akcija Mariborčane čaka v nedeljo, ko bodo odstraniti drugo, dvakrat težjo bombo, najdeno med deli na železniški progi pri železniškem mostu. Ta dan so ob 300-metrskem evakuacijskem območju, ki zajema okoli tisoč ljudi, določili še 600 metrov širok pas zaklanjanja. STA

Rokometaši Jeruzalema Ormoža so sinoči (sreda) odigrali zaostalo tekmo 6. kroga lige NLB. Po maju lani, je bilo to prvo srečanje, ki so ga odigrali v svoji domači dvorani Hard EK. Vendar se jim želja, da bi vrnitev v svojo trdnjavo obeležili z zmago ni uresničila. Pred polnimi tribunami je s 27:29 slavil Maribor Branik.

Obe moštvi sta se v srečanje podali s popotnico poraza. Pričakovati je bilo izenačen obračun, kar se je v prvi polovici prvega polčasa tudi zgodilo. V 14. minuti so Vinarji, ki jih je spremljalo približno 650 gledalcev najprej ušli na dva zadetka razlike,za 8:6 je zadel Ozmec. Po zadetku Žurana je prednost nekaj trenutkov kasneje znašala tri zadetke (9-6). Kljub temu, da je se vodstvo Ormoža do konca polčasa gibalo od zadetka do štirih zadetkov, se Mariborčani nikakor niso uspeli povsem vrniti v igro. Pri domačih je bil razpoložen kapetan Čudić, ki je v prvem delu vpisal 5 zadetkov. Omeniti velja tudi sedem obramb vratarja Balenta , od tega je gostom ubrali tudi dve sedemmetrovki. Ob polčasu so tako varovanci trenerja Saše Prapotnika vodili s 14-11.

V drugem polčasu smo spremljali drugačno sliko. Vinarji so slabo odprli nadaljevanje srečanja, storili preveč tehničnih napak in gostje so po štirih minutah že izničili zaostanek treh golov in izenačili na 15-15. Nato so se igralci obeh ekip izmenjavali v vodstvu, nobena od ekip si ni ustvarila kakšne večje prednosti. Odločilni trenutki so sledili v zadnjih 10tih minutah srečanja. Takrat so gostje ušli na 24-21 in to je bila za domače moštvo enostavno preveč. Kljub temu, da so v 55. minuti preko Čudića še znižali le na gol zaostanka pri 26-27, so Mariborčani prednost zadržali do konca, ko je bilo 27-29 v njihovo korist. Najboljši strelec v vrstah domačih je bil Bojan Čudić z devetimi zadetki, pri gostih jih je Andraž Velkavrh dosegel osem. Rokometaše Jeruzalema Ormoža nov obračun čaka že to soboto, ko bodo ob 19h v trdnjavi Hard EK gostili Koper.

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so sinoči (sreda) dobili derbi 8. kroga Lige NLB. V obračunu neporaženih ekip so v gosteh z 29:26 premagali Ribnico. Preostala srečanja bodo na sporedu v soboto.