LOKALNE NOVICE PETEK, 02.08.2019

V okviru četrtkovih zelenih popoldnevov so v ormoški knjižnici včeraj (četrtek) gostili Dominika Bombeka iz Društva za opazovanje ptic. Dominik Bombek je na predavanju prisotne ozavestil o človekovem malomarnem ravnanju z naravo ter upadanjem biotske raznovrstnosti kot posledice le-tega. UM

V gradu Rače so včeraj (četrtek) pripravili slavnostno akademijo ob 60. obletnici regijskega tekmovanja oračev Podravja. Prireditev je bila uvod v današnje (petek) 60. regijsko tekmovanje oračev. Ob tem so podelili priznanja za dosežke v oranju ter priznanje za slovenski rekord v 24- urnem oranju. Podrobneje pa v nedeljski kmetijski oddaji. BN

Društvo za preventivno delo izvaja projekt Mladinske delavnice, v katerega je vključen tudi Mladinski center Ormož. Z namenom izvedbe projekta že iščejo prostovoljce, ki jih bodo najprej poslali na brezplačno izobraževanje za vodjo mladinskih delavnic. Takšne delavnice so izvajali že v lanskem letu in ker so izkušnje dobre, si želijo, da jih obiščete in se pozanimate o podrobnostih. UM

Za pester konec tedna bodo v Ormožu poskrbeli ormoški študentje in dijaki. V okviru festivala OFAK bo nocoj potopis o kolesarskem podvigu, jutri pa Balkanski većer. Na malo teraso vabi OFAKafana. V Ljutomeru in na Ptuju pripravljajo nocoj osrednje slovesnosti ob njihovih praznikih, v Ljutomeru bo jutri tradicionalni »lotmerški« sejem, na Ptuju pa nocoj in jutri Ptujska noč s številnimi nastopajočimi v starem mestnem jedru. Prleško Turistično društvo Cven pa pripravlja jutri tradicionalno kmečko tržnico. Začela se bo ob 14. uri na Grüntu TD Cven. Kot ponavadi bodo ponujali krapce, kvasenice, postržjače, meso s tünke in za povrh še domači klinton. PH

Turistično in kulturno društvo Kog pripravlja to nedeljo ob 15. uri, v okviru festivala z naslovom »Poletje na Kogu«, otvoritev fotografske razstave »Skrite podobe Koga." Na natečaj je prispelo 79 fotografij. Razstava bo na ogled v kulturnem domu na Kogu PK

Kadetinje Slovenije so na uvodu domačega rokometnega evropskega prvenstva v Celju doživele visok poraz proti Rusinjam. Da bo razplet tekme na koncu takšen, je v dvorani Golovec verjel le malokdo, saj so mlade Slovenke okrog 15. minute vodile za pet zadetkov (10 : 5). Ob tem niso izkoristile štirih izključitev Rusinj in dobrega dne vratarke Karin Kuralt. Nasprotnicam je uspel delni izid 9:0. Ruska mreža se ni zatresla celih petnajst minut. Prvi polčas se je končal z rezultatom 11:14. V 2. polčasu so Rusinje stopnjevale ritem igre, ki ga naša izbrana vrsta ni uspela spremljati. Srečanje se je končalo z 20:33. Za Slovenijo je svojo prvo uradno tekmo na velikih tekmovanjih odigrala Ormožanka Neja Polak, ki je tudi začela tekmo v prvi sedmerki, a si je hitro že v 1. polčasu prislužila po dve izključitvi. Danes ob 19h Slovenijo čaka nova tekma in sicer proti Franciji, ki je v 1. krogu visoko s 30:15 odpravila Črno goro.

Ormoški policisti so včeraj ob 9. uri hrvaškim policistom predali 6 tujcev, ki sta jih Srb in Srbkinja v kombiju želela preko Slovenije pretihotapiti v preostali del Evrope. Oba so s kazensko ovadbo odpeljali na zaslišanje k preiskovalnemu sodniku, ki je zanju odredil pripor zaradi utemeljenega suma storitve kaznivega dejanja prepovedano prehajanje meje, enega pa tudi zaradi nevarne vožnje v prometu. Voznik je namreč med begom pred policisti, v krožišču v Ormožu, s svojo divjo vožnjo povzročil prometno nesrečo.

Ob 10. uri so na Humu intervenirali zaradi kršitve javnega reda in miru med sosedoma. Kršitelju so izdali plačilni nalog.

Ob 16. uri so od občana iz Velike Nedelje sprejeli ovadbo v povezavi z grožnjami.

Ob 18.35 so obravnavali prometno nesrečo. Povzročitelj je zaradi vožnje na prekratki varnostni razdalji in vožnje pod vplivom alkohola (preizkus alkoholiziranosti je pokazal 1.03 mg/l alkohola v izdihanem zraku) povzročil prometno nesrečo. Odvzeto vozniško dovoljenje bodo skupaj posredovali na okrajno sodišče.