LOKALNE NOVICE PETEK, 06.07.2018

V poletnih mesecih na cestah vidimo najrazličnejše turiste iz vseh koncev Evrope. Posebno pozornost pa so včeraj (četrtek) v Ljutomeru in Ormožu pritegnili starejši avtomobili iz Nizozemske. Že od leta 2008 poteka karavana tako imenovanih »Carbage run« avtomobilov. Avtomobili v karavani ne smejo biti vredni več kot 500 evrov in leto proizvodnje vozila ne sme biti novejše od leta 1999. Karavana se je podala na 5-dnevno potovanje po sedmih državah, začeli so na Nizozemskem. Mi smo popotnike ustavili v Ormožu, ko so čakali na prestop državne meje. Eden od šoferjev, Mike, je dejal, da bodo na poti v nekaj dneh prepotovali 2500 kilometrov. Podali so se skozi najrazličnejše države Evrope. Četrti dan so prečkali Slovenijo, potovanje pa se bo zaključilo danes (petek) zvečer na Hrvaškem. Mike pravi, da je posebnost potovanja prav ta, da v koloni potuje 1000 avtomobilov, v katerih se vozi okrog 3000 ljudi. Med seboj se družijo, spoznavajo in nikoli niso sami. Sicer za Ormož niso slišali. UM

Na gimnaziji Ormož je danes dan za veselje. 1. generacija maturantk programa Predšolska vzgoja je na poklicni maturi dosegla 100% uspeh. K poklicni maturi na spomladanskem roku je pristopilo 15 kandidatk, 2 izmed njih sta tudi zlati maturantki z 22 točkami in pohvalo za uspeh, to predstavlja 13% dijakinj. Zlati maturantki sta postali Sara Babič in Tamara Kaučevič. Ravnateljica Klavdija Zorjan Škorjanec je sporočila, da je na dijakinje izjemno ponosna in da se veselijo tudi kasnejšega sprejema pri županu, ki se je v Beli dvorani Grajske pristave pravkar začel. (petek ob 17h). Rezultati splošne mature pa bodo znani 11. julija. UM

Lončarka Jelka Krajnc ustvarja pod blagovno znamko Lončarija Liza. V ormoški knjižnici je včeraj (četrtek) izvedla delavnico unikatnih izdelkov iz gline v kombinaciji z zelišči. Ker imajo četrtkove popoldneve v knjižnici v povezavi z zelišči, se je Jelka odločila, da bodo na glino naredile odtise listov ali cvetov. Na delavnici iz gline so udeleženke izdelale zelo lepe krožnike ali podstavke za posodo. Naslednji četrtek bo eksperimentalna kuharska delavnica z Anko Alt. KŠ

Prostovoljno gasilsko društvo Savci je že prvi dan, ko je pripeljalo novo gasilko cisterno, le-to uporabilo v intervencijah zaradi neurja. Uradni prevzem cisterne pa bo jutri (sobota) od 16. ure naprej pred gasilskim domom v Savcih. Po uradnem delu bo sledila zabava z ansamblom Veseli svatje. KŠ

Da bi izpolnili pogoje za igranje v tretji nogometni slovenski ligi, v Ormožu gradijo objekt s tribunami. Slačilnice so bile do sedaj od igrišča oddaljene več kot 200 metrov, prav tako ni bilo ustreznih tribun. V novi zgradbi bodo slačilnice in ostali potrebni prostori, na zunanjem delu pa bodo zgrajene pokrite tribune s 324 sedeži. Župan Alojz Sok je dejal, da se bo zdaj nad tribunami začela graditi streha, urejajo okolico, dela pa morajo biti končana do konca julija. Najverjetneje se bodo dela zamaknila še malo v avgust. Investicija je visoka več kot pol milijona evrov. UM

Rokometna reprezentanca Slovenije do 20 let je v sklopu priprav na domače evropsko prvenstvo na Rogli včeraj (četrtek) odigrala tekmo proti Češki. Težke noge in roke so se čutile ravno pri Slovencih, ki so storili večje število tehničnih napak kot je v navadi. V 1. polčasu so domačini dvakrat povedli za tri gole (8 : 5, 9 : 6), a so prednost hitro zapravili po nekaj prehitrih podajah na črto do krožnih napadalcev. Napake so Čehi izkoristili z lahkimi goli iz protinapadov in celo dobili 1. polčas z golom prednosti (13 : 14), čeprav je Slovenija tik pred odmorom še vodila za dva zadetka (13 : 11). Češki, ki je presenetila s prikazano igro, je uspel celo delni izid z 8 : 0. Češka prednost je v 39. minuti že znašala šest zadetkov (13 : 19). Zadnja tretjina tekme je pripadla Sloveniji, ki se je po zaslugi dobre igre v obrambi vrnila v igro, ujela Čehe pri izidu 19 : 19 in prehitela pri izidu 24 : 23. Zmagoviti zadetek za gostitelje EP je zabil Matic Pipp v 59. minuti. Čehi so napadali za izenačenje, a je ostalo pri minimalni zmagi naše izbrane vrste, čeprav je Domen Novak še imel lepo priložnost za novi zadetek. Slovenija danes še igra eno tekmo s Češko, v prihodnjem tednu ju čakata še generalki proti Hrvaški. AK

S Centra za obveščanje Ptuj so sporočili, da se je včeraj pred 10. uro na Ormoški cesti na Ptuju lastnici osebnega vozila otrok zaklenil v avto. Gasilci PGD Ptuj so s tehničnim posegom odprli avto in rešili otroka.