LOKALNE NOVICE PONEDELJEK, 02.09.2019

Za okoli 74.000 dijakov in 187.525 učencev se je danes začelo novo šolsko leto, v katerem je prvič v šolske klopi sedlo 20.840 prvošolcev. V Občini Ormož je v šolske klopi sedlo 1005 učencev, največjo šolo, OŠ Ormož, bo obiskovalo 390 učencev. 221 učencev je sprejela Glasbena šola Ormož, 26 pa OŠ Stanka Vraza. V Središču ob Dravi so danes sprejeli 155 vpisanih učencev, pri Svetem Tomažu pa osnovno šolo obiskuje 151 učencev. UM

V šolske klopi so z 2. septembrom sedli tudi dijaki srednjih šol in mi smo preverili, kako je bilo na gimnaziji Ormož. V letošnjem šolskem letu je v prvi letnik gimnazijskega programa vpisanih 20 dijakov, v prvi letnik programa predšolska vzgoja pa kar 32 dijakov. Če je bilo lansko leto vseh dijakov skupaj 141, jih je letos 152. UM

Pri pridelavi pšenice v Sloveniji nismo samooskrbni, zaradi nedorečene cenovne politike se zasejane površine iz leta v leto zmanjšujejo. Pridelek pšenice je letos kakovostnejši od prejšnjih let, zato je tudi cena višja. Vse več površin se zaseje z ječmenom. Da bi bila pridelava pšenice čim bolj stabilna, si želijo, da bi zaživel pravilnik 'Izbrana kakovost'. BN

Minuli konec tedna so nogometaši v ligi MNZ Ptuj, člani 1. razred igrali tekme 2. kroga. Ormožani so ponovno ostali brez točk. Na sobotnem gostovanju pri Grajeni so domači slavili s 3:1. Kakšnih 80 gledalcev v 1. polčasu ni videlo zadetkov. V nadaljevanju so domači pritisnili na plin in po zadetkih Pihlerja v 51., Krambergerja v 65. in Pihlerja v 73. minuti vodili že s 3:0. Za Ormožane je v 80. minuti zadel Šuen. Tudi nogometaši Središča ob Dravi so v 2. krogu vpisali poraz. Po suvereni zmagi s 5:0 v uvodnem krogu so tokrat na gostovanju pri Podlehniku ostali brez točk. Kakšnih 40 gledalcev v 1. polčasu ni videlo zadetkov. Ko je že vse kazalo, da se bo srečanje končalo brez zadetkov, je v 88. minuti Panič dosegel avtogol za zmago Podlehnika z 1:0. Na lestvici po dveh krogih vodi Podlehnik s 6 točkami, Središče ima na 2. mestu 3 točke. Ormožani so brez točk na dnu lestvice. Nogometaši Središča bodo v 3. krogu v soboto (7.9.) ob 17. uri v športnem parku Trate gostili Rogoznico. Ormožani bodo prve letošnje točke lovili v nedeljo (0809), ko bo ob 17. uri v športnem parku Mestna graba gostovala ekipa Podlehnika. AK

V petek so bili ormoški policisti obveščeni o pobeglih konjih. Patrulja je ugotovila, da je neznani storilec odpel žico ograje in spustil konje. Lastnik je poskrbel zanje.

V soboto dopoldan je policiste oškodovanka obvestila, da jo je pretepel mož. Dogodek obravnavajo kot nasilje v družini.

Ob 20.43 so bili obveščeni o požaru na terasi stanovanjske hiše v Strjancih. Občan je pri čiščenju vročega pepela uporabil plastično vedro, ki se je vžgalo. Na terasi je ob vedru zagorel tudi papir. Lastnik je požar sam pogasil pred prihodom gasilcev, nastala je minimalna materialna škoda.

V soboto so zaradi vožnje pod vplivom alkohola dvema voznikoma začasno odvzeli vozniški dovoljenji.

V nedeljo zvečer so v Savcih obravnavali prometno nesrečo z materialno škodo.

Danes zjutraj ob 3.40 so v Žerovincih prijeli osebo, za katero je Okrožno sodišče na Ptuju izdalo odredbo za privedbo na zaslišanje. Moškega so ob osmih predali Okrožnemu sodišču na Ptuju.

Gorišniški policisti so v Turškem Vrhu obravnavali poškodbo občana, ki je nastala zaradi padca s štirikolesnikom. Ujeli so tihotapca migrantov, Slovakinjo in Srba, ki sta v petek zjutraj v avtomobilu prevažala tri Iračane. Sodnik je za voznico in sovoznika odredil pripor, Iračane pa so predali hrvaškim varnostnim organom. Obravnavali so tudi krajo nafte z dvorišča.

Ob pričetku novega šolskega leta policisti opozarjajo na previdno vožnjo v okolici šol in vrtcev.