LOKALNE NOVICE PONEDELJEK, 02.10.2017

Društvo za osteoporozo Ormož je v sodelovanju z družbo "Sam svoj zdravnik” v četrtek izvedlo zanimivo predavanje, na katerem so se prepričali, da lahko živimo skorajda brez bolečin in z minimalno uporabo zdravil. Matej Vučko, direktor družbe »Sam svoj zdravnik.si«, pove, da se drži starega reka, da je vsak človek sam sebi najboljši zdravnik. V prvi vrsti opozarja na preventivo, čeprav Vučko priznava, da se zaveda, da ljudje o zdravju začnemo razmišljati, ko ga izgubimo vsaj delček ali v celoti. UM

Predsednica sveta KS Ivanjkovci Alojzija Rajh je sklicala 15. redno sejo sveta, ki bo to sredo (4. oktobra). Na dnevnem redu bo pet točk. Posvetili se bodo rebalansu finančnega načrta KS Ivanjkovci za letos, analizirali bodo program praznovanja krajevnega praznika in imenovali inventurne komisije. PH

Večgeneracijski center Pomurja – enota Ljutomer organizira kuharsko delavnico Romska kuhinja z Zdenkom in Romeom. Ta bo jutri (torek), ob 11. uri na Ormoški cesti 22 v Ljutomeru. Zdenko in Romeo bosta prisotne popeljala v svet romske kuhinje. Pripravila bosta specialiteto, za katero boste izvedeli na delavnici. PH

Rokometaši Jeruzalema Ormoža so v 4. krogu 1. NLB Leasing lige doživeli prvi poraz v novi sezoni. Na gostovanju v prestolnici je bil boljši Slovan z 32:24. Ljubljančani so vodili od začetka in si v 9. minuti že priigrali tri gole prednosti; 5:2. V 15. minuti je razlika zrasla na štiri gole; 8:4, vendar se je v drugem delu polčasa Ormožanom uspelo približati na dva gola. Takšna je bila tudi razlika ob polčasu; ki se je končal z 12:10. V drugem delu igre ni bilo bistvene spremembe. Gostitelji so vodili za dva, tri gole. V 42. minuti se je po zadetku Čudića Vinarjem uspelo približati na 16:15; za preobrat pa je bilo preveč zgrešenih strelov, popustila je tudi igra v obrambi. Slovan je visoko razliko naredil v zadnjih petih minutah, ko so gostje povsem pustili. Pri Vinarjih sta Čudić in Kocbek zadela po šestkrat, pri Slovanu je bil najučinkovitejši Sankovič s sedmimi goli. V ostalih srečanjih 4. kroga je Koper z 32:29 premagal Loko, vodilni Maribor je s 26:16 klonil na gostovanju pri Ribnici, Krka je bila s 29:39 boljša na gostovanju v Šmartnem. Trimo je doma izgubil z Dobovo z 19:22. Vodi Koper s šestimi točkami, sledijo Ribnica, Maribor in Ormož s po petimi točkami. AK

Tudi rokometaši v 2. slovenski moški rokometni ligi so minuli konec tedna začeli z novo sezono. Velikonedeljčani so želeli novo sezono začeti z zmago, vendar so oddali točko gostom iz Murske Sobote. Domači so v prvi tekmi nastopili oslabljeni; poškodbe so nastop preprečile Domnu Lorenčiču, Urošu Šerodu in Bojanu Cimermanu; Damir Mavrič je kljub poškodbi rame zaigral. Zato so z remijem 22:22 s Pomurjem v velikonedeljskem taboru lahko zadovoljni. V prvem polčasu sta se menjavali v vodstvu, prednost enih ali drugih pa je bila največ dva zadetka. Gostje so ob polčasu vodili z 9:11. V nadaljevanju tekme so gostje svojo prednost iz prvega polčasa povečali na +4, v 47. minuti so povedli 10:14. Domači se niso predali in z odlično igro predvsem v obrambi ter z obilno pomočjo vratarjev začeli zmanjševati prednost gostov. V 41. minuti je bil rezultat izenačen na 15:15, v 52. minuti so vodili gostje 17:19, v 56. minuti pa domači 21:19. Po nespametni izključitvi domačih in uspešnih obrambah gostujočega vratarja Boštjana Belca so gostje uspeli izenačiti in tekmo v zadnji minuti narediti zelo napeto. V zaključnih trenutkih tekme so domači z golom Bombeka uspeli povesti, vendar so gostje v zadnji sekundi uspeli izkoristiti nezbranost v domači obrambi in z edinim golom Štumfa na tekmi izid izenačiti na 22:22. Pri domačih je bil najboljši strelec Zorec s šestimi goli, pri gostih je Hedl zadel sedemkrat. V drugem kolu tekmovanja Velikonedeljčani gostujejo pri Arcont Radgoni, Pomurci pa gostijo ekipo Ajdovščine. Rokometaši Moškanjcev Gorišnice so novo sezono začeli z zmago. Doma so s 35:28 premagali Sevnico. V naslednjem krogu jih čaka gostovanje na Igu pri Mokercu. AK

Nogometaši v superligi MNZ Ptuj so minuli konec tedna igrali tekme 6. kroga. Nogometaši Središča ob Dravi so se pred domačimi navijači v športnem parku Trate veselili zmage, saj so s 3:2 premagali Markovce. Domači so z 2:1 vodili že ob polčasu; zadela sta Cimerman in Kociper. V drugem delu srečanja je bil za domače uspešen še Jaušovec v 56. minuti. Izid srečanja 3:2 je v 79. minuti postavil Levičnik. Na vrhu lestvice so Cirkulane in Stojnci s trinajstimi točkami, Središčani so s šestimi točkami na 8. mestu. V 7. kolu bodo Središčani gostovali v Apačah (nedelja, 8.10. ob 15 uri). AK

Nogometaši Ormoža tudi po 6. krogu tekmovanj 1. razreda MNZ Ptuj ostajajo brez točk. Na sobotni tekmi v športnem parku Mestna graba so bili z 0:3 boljši nogometaši Boča iz Poljčan. Za goste so zadeli Šket v prvem, ter Žist in Damše v drugem polčasu. Na lestvici vodita Grajena in Skorba s petnajstimi točkami, Ormožani so na zadnjem, 10. mestu. V 7. krogu bodo nogometaši Ormoža gostovali v Spodnji Polskavi (sobota, 7.10. ob 15 uri). Še pred tem bodo Ormožani to sredo ob 16. uri odigrali domačo tekmo. Gre za tekmo 4. kroga, ki je bila zaradi razmočenega igrišča prestavljena. Nasprotnik bo Gorišnica. AK

Minuli konc tedna so z novo sezono začeli tudi malonogometaši v 2. slovenski futsal ligi. KMN Tomaž je v dvorani ŠIC Ljutomer v petek gostil ekipo Gorice in ostal brez točk. Gostje so bili boljši z 2:3. Gostitelji so obetavno začeli srečanje, saj je Matjašič za 1:0 zadel že v 2. minuti. Milanič je izenačil v 8. minuti, gostje so z zadetkom Žnidarčiča z 1:2 povedli v 12. minuti. Za varovance trenerja Bojana Cunka je v 26. minuti izenačil Belšak. Končni izid 2:3 je v 30. minuti postavil Kikelj. V drugem krogu bodo malonogometaši Tomaža gostovali pri Velikih Laščah (sobota 7.10. ob 20h). AK

Ormoški policisti so v petek državljanu Hrvaške odvzeli obmejno prepustnico in kmetijski vložek, saj je zlorabil njun namen. V soboto pred 10. uro jih je občanka iz Grab obvestila, da se soseda ne odziva na njene klice in zvonjenje. Skupaj z gasilci PGD Središče ob Dravi so vstopili v stanovanje in našli osebo, ki ni več kazala znakov življenja. Na kraju je bil tudi mrtvooglednik iz ZD Ormož. Ob 14.10 so bili obveščeni o onesnaženem vozišču javne poti v Pavlovskem Vrhu. Pristojni so očistili onesnažen del ceste.

Gorišniški policisti so v petek in v soboto, v Zamušanih in na Ptuju, obravnavali prometni nesreči s pobegom. Neznanca sta trčila v parkirana osebna avtomobila. Neznani storilec je v petek prerezal dve mreži na nogometnem golu in s tem dejanjem oškodoval Športno društvo Dornava za približno 300 evrov.

V soboto so v Žabjeku pijanemu vozniku brez veljavnega vozniškega dovoljenja zasegli motorno vozilo, ki mu je potekla registracija. V Juršincih so v soboto prepovedali vožnjo pijanemu vozniku osebnega avtomobila. V Placerovcih se je zaradi nepravilnega vključevanja v promet zgodila prometna nesreča. Ena oseba se je lažje poškodovala.

V noči iz sobote na nedeljo okrog 1.45 ure je v Moškanjcih zagorela starejša hiša, ki je bila povezana z gospodarskim poslopjem, kjer je bil parkiran traktor, in hlev, v katerem je bilo 50 glav živine. V hiši je živela starejša oseba, ki so jo pravočasno rešili. Ob 10. uri je 75 gasilcem z 11 vozili uspelo lokalizirati požar. Po nestrokovni oceni je nastala materialna škoda za približno 45.000 evrov. Vzrok nastanka požara še ugotavljajo.

Od 2. do 15. oktobra bodo policisti izvajali poostrene aktivnosti za zagotavljanje večje varnosti pešcev.