LOKALNE NOVICE PONEDELJEK, 03.12.2018

Občina Ormož ima novega župana. To je pri svojih še ne 36 letih postal Danijel Vrbnjak, ki so mu volivke in volivci namenili 2.965 oziroma 55,70 % glasov. Alojz Sok, ki se po treh mandatih poslavlja s funkcije župana jih je prejel 2.358 oziroma 44,30 %. Volilna udeležba je bila 51,95 odstotka. Čakanje na rezultate se je za razliko od prvega kroga, ko so komisije imele precej več dela, končalo hitro in še pred pol deveto uro zvečer je bilo jasno, da je zmagovalec Danijel Vrbnjak, ki je na rezultate čakal na Turistični kmetiji Puklavec v Zasavcih, nekaj po 21. uri pa je številne zbrane nagovoril tudi na Kerenčičevem trgu v Ormožu. Tam ga je pričakala in mu zaigrala tudi godba na pihala, da pa je v mestu novi župan, se je slišalo tudi po aplavzu, iz Miklavža pri Ormožu pa so ga pospremili številni podporniki. Danijel Vrbnjak je obljubil spremembe, spremembe v pomenu razvoja in to obljubo pravi, da bo držal. Mladim sporoča, da želi, da ostanejo doma, on pa bo poskrbel, da bodo doma našli delo in primerno plačilo. Volilna udeležba v drugem krogu županskih volitev je bila v občini Ormož po neuradnih podatkih 51,95 %, kar pomeni, da se je na volišča odpravilo 5.384 volivcev. Kot že omenjeno, se Alojz Sok iz županske funkcije poslavlja, svoj glas mu je namenilo 44,30 % volivcev. UM

Na Ptuju imajo županjo. Po neuradnih podatkih državne volilne komisije je Nuška Gajšek prejela 6159 ali 66,30 odstotka glasov. Dr. Štefan Čelan pa 3130 ali 33,70-odstotka glasov. Volilna udeležba je bila 48,01-odstotna.

V občini Ljutomer županja ostaja mag. Olga Karba, ki je prejela 55,66 odstotka ali 3018 glasov, njen izzivalec Dejan Karba pa 44,34 odstotka ali 2404 glasove. Volilna udeležba je bila 56,41-odstotna.

V Dornavi je Janko Merc za samo 29 glasov premagal dosedanjega župana Rajka Janžekoviča. Merc je prejel 51,14-odstotka ali 650 glasov, dosedanji župan Janžekovič pa 48,86-odstotka ali 621 glasov.

Spremembe se obetajo tudi v občini Videm. Dosedanjega župana Friderika Bračiča je premagal Branko Marinič, ki je dobil 60,05 odstotka ali 1485 glasov, poraženec pa 39,95 odstotka ali 988 glasov. Volilna udeležba je bila 52,57-odstotna.

V Radencih je nov župan postal Roman Leljak, ki je prejel 53,01 odstotka ali 1330 glasov, poraženec lokalnih volitev Emil Šmid pa 46,99 odstotka ali 1179 glasov. Volilna udeležba je bila 57,63-odstotna.

V občini Gornja Radgona župan še naprej ostaja Stanko Rojko, ki je v 2. krogu prejel 70,85-odstotka ali 2161 glasov, njegov protikandidat Dušan Zagorc pa 29,15 odstotka ali 889 glasov. Volilna udeležba je bila 42,43-odstotna.

Zgodovina ormoške knjižnice sega v leto 1868, ko je bila ustanovljena Narodna čitalnica v Ormožu. V ormoški knjižnici zato ob 150-letnici ormoške čitalnice pripravljajo predavanje filozofa dr. Mirana Puconje. Gre za poznavalca taborskega gibanja in prleške identitete. Predavanje bo jutri (torek) ob 17. uri. PH

Rokometaši Jeruzalema Ormoža so v petek odigrali tekmo 12. kroga NLB lige. V velenjski Rdeči dvorani so bili boljši gostitelji s 32:22. Domači so tekmo odprli odločno. Na začetku tekme je dva strela gostujoče ekipe zaustavil Taletović, na drugi strani je iz hitrega protinapada zadel Matic Verdinek. Predvsem hitri protinapadi so bili tisti, ki so Velenjčanom omogočali, da so v prvem delu dosegli kar nekaj lahkih zadetkov. S četrtim zadetkom Verdinka so domači rokometaši prvič na tekmi povedli s +3 (5:2) v 6. minuti srečanja. Vinarji so se v 11. minuti približali na gol zaostanka; za 6:5 je zadel Kosi. Najvišjo prednost prvega polčasa so Velenjčani postavili po 16. minutah igre, ko je za 10:6 zadel Matanović. Ormožani so le s težavo našli pot mimo velenjske obrambe. Prvi polčas so dobili s štirimi zadetki prednosti (17:13).

Kavčič je v 3. minuti nadaljevanja dosegel svoj prvi izmed štirih zadetkov in postavil novo najvišje vodstvo domačih s +5 (18:13). Gibljiva obramba je, tako kot v prvem delu tekme, domačim omogočala doseganje zadetkov iz hitrih protinapadov. Verdinek je s svojim trinajstim zadetkom v 42. minuti srečanja domače popeljal do vodstva z 22:16. Domače moštvo je nato svojo prednost samo še višalo. Deset minut pred koncem srečanja je za prednost s +7 poskrbel Tajnik, ki jo je nekaj minut kasneje na prednost devetih zadetkov (28:19) povečal Kete. Vinarji nikakor niso uspeli ustavljati razpoloženih domačih igralcev. Za rezultat tekme in hkrati najvišjo prednost velenjskih os (+10) je z zadetkom v predzadnji minuti srečanja poskrbel Banfro (32:22). Pri domačih se je s trinajstimi goli izkazal Verdinek. Pri Ormožanih jih je Kosi dosegel osem. V preostalih srečanjih 123. kroga je Loka s 34:24 premagala Hrastnik, Trimo je z 32:27 premagal SVIŠ, Ribnica je tesno, s 35:34 odpravila Krko, Maribor je s 33:28 premagal Dobovo. Celjani so s 33:30 premagali Koper. Na lestvici vodijo Celjani z 22. točkami, druga Ribnica ima točko manj. Tretji je Maribor s 17. točkami. Ormožani s sedmimi točkami zasedajo 9. mesto lestvice. V 13. krogu bodo Ormožani gostili Trimo Trebnje. Tekma bo v soboto (08.12.) ob 19. uri v športni dvorani Velika Nedelja.

Ormoški policisti so v petek ob 14. uri opravili asistenco zdravniškemu osebju Psihiatrične bolnišnice Ormož pri prisilni hospitalizaciji bolnika. V soboto ob 16. uri so na Lešnici obravnavali prometno nesrečo s pobegom. Neznani voznik je zapeljal s ceste in trčil v telefonski drog in s kraja pobegnil. Policisti ga še iščejo.