LOKALNE NOVICE PONEDELJEK, 04.02.2019

Učenci 9. razreda OŠ Velika Nedelja so se letos vključili v gledališki projekt v okviru izbirnega predmeta gledališče in drama. 22 učencev je tako pripravilo gledališko predstavo Akademija za punce, ki so jo od začetka šolskega leta ustvarjali z mentoricama Gordano Črnivec in Nino Žnidarič. Publiki pa so se predstavili v petek, soboto in nedeljo. UM

Kurenti so včeraj (nedelja) ponoči ponovno pričeli uresničevati svoje poslanstvo – preganjati zimo in zlo. Kurentov skok, tradicionalni uvodni dogodek v Kurentovanje na Ptuju, ki se vsako leto zgodi na svečnico, so nekaj pred polnočjo naznanili pokači. Točno opolnoči si je več sto kurentov na domačiji 2. princa karnevala Matevža Zokija prvič letos nadelo zvonce, v roke vzelo ježevke in zaplesalo ob ognju, tokrat še brez mask. PH

V Mestni občini Ptuj v letu 2019 praznujejo 1950-letnico prve pisne omembe Ptuja v antičnem literarnem viru, zato se bo v mestu v tem letu zvrstilo veliko dogodkov, tako tradicionalnih kot novih. Z njimi bodo Ptujčane in Ptujčanke ter širšo javnost popeljali skozi obdobje bogate 1950-letne zgodovine mesta. V poročni dvorani mestne hiše na Ptuju bodo dogodke predstavili na novinarski konferenci v torek, 5. februarja, ob 11. uri. PH

Rokometaši Jeruzalema Ormoža so v tekmi 16. kroga NLB lige v soboto gostovali v dvorani Poden in izgubili v prvem krogu spomladanskega dela prvenstva. Urbanscape Loka je bila boljša s 33:25. Ekipi sta tekmo odprli nervozno, saj je bil prvi zadetek na srečanju padel šele v tretji minuti, ko so domači povedli z 1:0. Vinarji so prvi gol dosegli v 5. minuti, za 2:1 je zadel Hebar. Varovanci trenerja Roberta Beguša so bili nato boljši nasprotnik in si do 11. minute priigrali pet golov prednosti. Za 7:2 je zadel Jamnik. Trener Vinarjev Saša Prapotnik je vzel minuto odmora. Po njej so Ormožani zaigrali bolje, vendar so domači vseeno ohranjali prednost od dveh do štirih zadetkov. V 27. minuti so Ormožani znižali zaostanek na -1. Za 12:11 je zadel Žuran. Tudi ob koncu prvega polčasa je bila razlika en gol v korist domačih. Za 14:13 je zadel Hebar. Začetek 2. polčasa ni prinesel bistvenih sprememb. Loka je ohranja prednost, dveh, treh golov, nato je Ormožanom s tremi goli kapetana Čudića v 40. minuti uspelo izenačili na 17:17. Sledila je igra »gol za gol«, kasneje so se domači znova oddaljili na +4. V 48. minuti je za 24:20 zadel Šibanc. Gostje v končnici niso imeli več moči za preobrat, trener Prapotnik je zato dal priložnost mlajšim igralcem. Domači so le še stopnjevali prednost in na koncu slavili s 33:25. Najboljši strelec domačih je bil z desetimi goli Jamnik, pri Ormožu se je z osmimi zadetki izkazal Rok Žuran. V naslednjem krogu čaka varovance trenerja Saše Prapotnika še eno gostovanje, pri tradicionalno neugodni Krki v Novem mestu. V preostalih srečanjih 16. kroga je v derbiju Celje premagalo Gorenje s 26:30. Krka je bila s 33:36 boljša na gostovanju v Ivančni Gorici, Dol Hrastnik je s 27:24 odpravil Dobovo. Trimo in Koper sta se razšla z remijem 25:25, Maribor je s 26:24 izgubil na gostovanju pri Ribnici. Na lestvici vodijo celjski pivovarji s 30 točkami, druga Ribnica jih ima 27, tretje Gorenje 22. Rokometaši Jeruzalema Ormoža so na 9. mestu, imajo 11 točk. Sledi Dobova z osmimi, Hrastnik s sedmimi in SVIŠ z dvema točkama. AK

Veterani Ormoža so včeraj (nedelja) postali prvaki zimske lige MNZ Ptuj. V zadnjem kolu so igrali proti ekipi NK Hajdoše in sicer remizirali 3:3, vendar kljub temu postali prvaki v krstni sezoni veteranske lige MNZ Ptuj nad 50 let. Zraven prvega mesta in pokala so prejeli tudi čestitke za vzorno obnašanje na igrišču.

Ormoški policisti so v petek popoldan obravnavali kršitev javnega reda in miru v Gornjih Ključarovcih, kjer sta se verbalno sprli sosedi.

V soboto so obravnavali tatvino denarnice na Hardeku. V noči na nedeljo so najprej ob glavni cesti v Obrežu izsledili dva Libijca in v Središču ob Dravi štiri Alžirce, ki so nezakonito prestopili državno mejo. Libijca sta zaprosila za mednarodno zaščito, Alžirce, ki tega niso storili, pa so predali hrvaškim policistom.

V nedeljo ob 9. uri je v Središču ob Dravi zagorelo. Neznani storilec je v drvarnici ob zapuščeni stanovanjski hiši zakuril in ogenj se je razširil na starejšo žimnico. Požar so pogasili gasilci PGD Središče ob Dravi.

Ob 11.50 so ob lokalni cesti v bližini Vitana izsledili dva Maročana, ki sta na nepravem mestu prestopila mejo. Zaprosila sta za mednarodno zaščito in so ju odpeljali v ljubljanski azilni dom.