LOKALNE NOVICE PONEDELJEK, 04.11.2019

Uvodno dejanje v ormoško martinovanje je že zaključeno. To je bilo ocenjevanje za naj špricar in turnir mladega vina. Naj špricarja sta po mnenju komisije postala dva: vinogradništva Gorjak in vinogradništva Leskovar. Na voljo bosta v martinovem šotoru, kjer bo svoje vino poleg hrane ponujal tudi glavni gostinec Gostilna Ozmec iz Cvetkovcev. Na celotnem prizorišču bo še več domačih ponudnikov hrane: Gostilna Prosnik, Picerija ob parku, Zavod za gostinstvo in turizem NA, Pica Fabrika by Glowen in Gostilna Črni ribič.

Mrežni podjetniški inkubator Ormož skupaj z občinama Ormož in Središče ob Dravi razpisuje natečaj za najboljšo podjetniško idejo v omenjenih občinah poimenovan Moja ideja. Z natečajem spodbujajo aktivnosti razvoja inovativnih podjetniških rešitev in zagotavljajo podporne storitve za razvoj podjetniške ideje, zagon podjetja in nadaljnjo rast podjetja preko razvojnih mrež in integracij v različnih gospodarskih panogah regije, ki spodbujajo k podjetništvu in razvoju novih vsebin in inovativnih produktov. UM

V najnovejši izdaji Zgodovinskih zapisov, ki so tudi letos izšli pod okriljem Zgodovinskega društva Ormož, najdemo zanimiv zapis z naslovom Ormož(ani) in druga sv. vojna. Avtor prispevka, Vladimir Trop, se je odločil, da 75 let po koncu 2. svetovne vojne objavi vse razpoložljive informacije o žrtvah okupatorjevega nasilja nad zavednimi Slovenci, prav tako pa tudi o ljudeh, ki so bili takrat na sovražni strani in so ob koncu vojne pobegnili v tujino skupaj s poraženo nemško vojsko. UM

Središki župan Jurij Borko je sklical 7. redno sejo Občinskega sveta Središče ob Dravi. Ta bo jutri (torek) ob 17. uri. Na dnevni red je uvrstil deset točk. Med drugim bodo obravnavali predloga proračuna za prihodnje leto in čistopisa pravilnika o štipendiranju v občini. Na mizi bo tudi potrditev DIIP-a za energetsko sanacijo oken na telovadnici v Središču ob Dravi in obravnava predloga cenika v vrtcu Navihanček. PH

V soboto smo v prenovljeni dvorani “Hard EK” spremljali obračun 8. kroga lige NLB med Jeruzalemom Ormožem in Koprom.Prvi napad na tekmi so imeli domači rokometaši, vendar ga niso izkoristili, tako da so do prvega zadetka prišli Koprčani preko Sokoliča.V 2. minuti je živce izgubil ormoški trener Saša Prapotnik– treba je povedati, da upravičeno, saj sta sodnika Smolko in Knez kar nekaj situacij videla drugače kot preostalih 300 obiskovalcev tekme ter si prislužil rumeni karton. Koprčani so v 5. minuti povedli s 4:1, a so se domači uspeli zbrati in v 8. minuti izenačiti na 4:4. zadel je Žuran. Koprčanom je kljub dvema igralcema manj uspelo zadeti in tako povesti s 5:4, a so domačini takoj v naslednjem napadu izenačili. Za tem smo gledali zelo izenačeno tekmo in nobena izmed ekip si ni priigrala občutnejše prednosti. Vinarji nikakor niso uspeli ustaviti razpoloženega Krečiča, ki je rešetal domačo mrežo. Polčas se je tako končal pri rezultatu 16:16 in obetalo se je pestro nadaljevanje srečanja. Prvi zadetek je v drugem polčasu je pripadel domačinom; za vodstvo s 17:16 je zadel Žuran. V 40. minuti so Koprčani povedli za 2 zadetka (20:22) in domači trener Prapotnik je vzel minuto odmora. Pohvaliti je treba izjemnega koprskega vratarjaŠtavarja, ki je v igro vstopil v drugem polčasu in domačinom najprej ubranil dve 7-metrovki, nato še nekaj stoodstotnih priložnosti, kar je soigralcem pomagalo do vodstva s 27:23. Koprčani so v nadaljevanju drugega dela igre držali priigrano prednost in niso pustili domačim, da bi resno ogrozili njihovo zmago. Štiri minute pred koncem srečanja so gostje povedli z 31:27 in tekma je bila odločena. Končni rezultat je bil 30:33. Pri domačih se je strelsko najbolj izkazal kapetan Bojan Čudić, ki je zadel 6 golov. Na koprski strani velja pohvaliti predvsem Grego Krečiča z desetimi zadetki.

Vinarje sedaj čakata dva obračuna v gosteh z vodilnima ekipama lige; v sredo s Celjem in prihodnjo soboto z Ribnico. Naslednja domača tekma bo 23. novembra, ko bo v trdnjavi Hard EK gostoval Slovenj Gradec. V preostalih srečanjih 8. kroga lige NLB je Celje v derbiju vodilnih ekip lige s 26:29 premagalo Ribnico. Krka je bila s 25:29 boljša od Izole. Dobova je z 38:30 odpravila Loko. Gorenje je s 23:28 zmagalo na gostovanju v Slovenj Gradcu. Trebanjci so z 28:20 premagali Maribor. Na lestvici s popolnim izkupičkom 16 točk vodijo Celjani, dve točki man ima druga Ribnica. Tretji so Trebanjci s 13 točkami. Vinarji s petimi točkami zasedajo 8. mesto lestvice. AK

Nogometaši v ligi MNZ Ptuj, člani 1. razred kljub praznikom niso počivali. Minuli konec tedna so bile na sporedu tekme 11. kroga. Ekipi Središča ob Dravi in Ormoža sta ponovno ostali brez točk. Nogometaši Središča so v športnem parku Trate izgubili s Podlehnikom, rezultat je bil 1:3. Nogometaši Ormoža so včeraj (nedelja) v športnem parku Mestna graba gostili Grajeno. Ob koncu so bili gostje boljši z 1:4. AK

Ormoški policisti so bili v soboto obveščeni o poškodbi osebnega vozila na parkirnem prostoru. Ustavili so voznico, ki je vozila pod vplivom alkohola. V nedeljo popoldan so obravnavali prometno nesrečo med tremi vozili. Do nesreče je prišlo zaradi vožnje na prekratki varnosti razdalji.