LOKALNE NOVICE PONEDELJEK, 08.10.2018

Krajani KS Kog so se včeraj (nedelja) razveselili otvoritve prenovljenih prostorov dvorane, društev in krajevne skupnosti. Večino potrebnih sredstev je prispevala Občina Ormož, pri obnovi pa je sodelovalo veliko domačinov, ki so ponosni na polepšane prostore na Kogu, ki bodo služili mladim in starejšim pri kulturnem ter družabnem načinu življenja. Z obnovo celotne dvorane so pričeli v lanskem letu. Vrednost investicije je nekaj manj kot 400 tisoč evrov. Podrobneje o ostalih investicijah na Kogu in smernicah za razvoj kraja pa s predsednikom Slavkom Bedekovičem v sredinem sporedu radia Prlek. UM

Za ureditev južnega dela Soboškega jezera, ki bo stala nekaj več kot 1,5 milijona evrov, bo evropski sklad za regionalni razvoj prispeval 980.000 evrov. Mestna občina Murska Sobota bo v sklopu projekta Soboško jezero – ureditev južnega dela uredila degradirano zemljišče ob južnem delu tamkajšnje gramoznice. STA

Maturanti Gimnazije Ormož, ki obiskujejo maturitetna predmeta zgodovina in geografija, so se prejšnji teden (4. 10.) udeležili maturitetne ekskurzije na Žovneški grad in Žovneško jezero, obiskali pa so tudi jamo Pekel in Celje. S terenskimi vajami so opravili del internega izpita splošne mature 2019 pri zgodovini in geografiji. PK, vir: Lenka Keček Vaupotič

V okviru projekta Evropa za državljane je Ljudska univerza Ormož v minulem tednu v Varaždin popeljala kar dva avtobusa udeležencev, ki so se letos že tretjič zapored družili z udeleženci s Ptuja in iz Varaždina, si ogledali mesto in si na osrednji slovesnosti ogledali kratke filme, ki so jih ob pomoči pripravili starejši udeleženci. Cilj programa Evropa za državljane je povezovanje ljudi iz lokalnih skupnosti z namenom izmenjave izkušenj, vrednot in mnenj. Projekt je namenjen občanom, predstavnikom zavodov, institucij, društev, lokalnih skupnosti, da prepoznajo možnosti in priložnosti, ki jih ponuja sodelovanje med kraji. UM

Delavnica Kolesar – odličen turist bo potekala jutri (torek) v Grajski pristavi Ormož s pričetkom ob 9. uri. Na delavnici bodo predstavili svetovne trende v kolesarstvu in potencialne možnosti za povečanje prepoznavnosti obmejne regije med Slovenijo in Madžarsko kot prijetne destinacije za ljubitelje kolesarjenja. Na delavnico so vabljeni turistični ponudniki, gostinci, vinarji, vodniki kolesarskih tur, organizatorji prireditev, predstavniki lokalnih skupnosti in ljubitelji kolesarstva. PK, vir: ZRS Bistra Ptuj/SRC Bistra Ptuj

Tudi Ormož bo gostil članice Društva upokojencev Ljutomer, sekcije za ohranjanje kulturne dediščine. V Mladinskem centru Ormož bodo v četrtek kuhale po prleško, po receptih iz njihove knjige, ki jo bodo predstavile. Že jutri (torek) ob 14. uri bodo kuhale v gospodinjski učilnici OŠ Sveti Tomaž. PH

Igor Plohl je po padcu z lestve utrpel težke poškodbe hrbtenice in ostal paraplegik. Kljub težki preizkušnji je našel svojo pot, po kateri stopa na svoj način. Jutri (torek) bo Igor gost klepeta, ki ga pripravlja Grajski center za družine Ormož. Ob 17.30 uri bo govoril o nesreči in najdeni sreči, o bolečini in moči volje, o obupu in upanju, o koncu, ki je postal nov začetek. PH

Rokometaši Jeruzalema Ormoža so v 5. krogu NLB lige v soboto v športni dvorani Velika Nedelja gostili Urbanscape Loko. Po srečanju so bili srečnejši Škofjeločani, ki so Vinarje premagali za gol (24:25). Po izenačeni igri v uvodnih minutah 1. polčasa so pobudo prevzeli domačini in si do 15. minute priigrali kar 5 golov prednosti. Za 8:3 je zadel Bogadi. Po minuti odmora so gostje znižali vodstvo domačih na tri gole, vendar jim tudi ob igralcu več ni uspelo prednosti domačinov še bolj stopiti. Nasprotno, Ormožani so do konca 1. polčasa na račun nezbrane igre gostujočega moštva prednost povišali na 6 golov. 1. polčas se je končal z rezultatom 15:9; zadel je Žuran. 2. polčas so bolje začeli gosti, ki so se domačinom zopet približali na 3 gole zaostanka; v 34. minuti si je neposredni rdeč karton prislužil Škofjeločan Plestenjak. Rezultatsko se to ni poznalo ne eni ne drugi ekipi. Ormožani so držali varno prednost treh ali štirih zadetkov vse do 41. minute, ko so se jim gosti po izgubljeni žogi Žurana in zapravljenem napadu približali na vsega dva gola zaostanka. Kljub minuti odmora, ki jo je v 43. minuti zahteval trener domačih Saša Prapotnik, so gosti v 47. minuti po golu Breganta izenačili (20:20) in si 10 minut pred koncem priigrali 2 gola prednosti. Vinarji kar od 41. do 53. minute niso zatresli mreže gostov. V 57. minuti je z levega krila za vodstvo gostov za +3 zadel Šibanc in zdelo se je, da je zmagovalec odločen. Sledil je vroč zaključek. Minuto pred koncem srečanja je s črte 7 metrov vodstvo gostov na samo gol prednosti zmanjšal Žuran, ki je v zadnjih sekundah srečanja tudi izenačil na 24:24. Sledila je odločitev sodniškega para, ki je dvorano postavila na noge; po izteku igralnega časa je Loka iz sedmih metrov zadela in zabeležila zmago s 24:25. Po zadetku Žurana za izenačenje nekaj sekund pred koncem, naj bi Vinarji po mnenju sodnikov ovirali goste pri izvajanju centra, nakar sta sodnika Loki dosodila po mnenju nekaterih sporno sedemmetrovko. V taboru Jeruzalema Ormoža so takoj po tekmi napovedali pritožbo na Rokometno zvezo Slovenije. Pri domačinih je bil z osmimi zadetki najučinkovitejši Rok Žuran, pri gostih jih je 5 dosegel Tim Bogdanič – Jenko. V preostalih srečanjih 5. kroga je Krka z 29:27 premagala SVIŠ, Dobova je bila s 26:23 boljša od Dol Hrastnika. Koper in Trimo sta se razšla z delitvijo točk, rezultat srečanja je bil 23:23. Celjski pivovarji so v derbiju kroga premagali velenjske ose s 27:21, Ribnica je bila boljša na gostovanju v Mariboru s 24:30. Vodilna Ribnica ima na prvenstveni lestvici 9 točk. Na drugem mestu so Trebanjci s sedmimi, sledijo Celje Pivovarna Laško, Jeruzalem Ormož in Gorenje Velenje s šestimi točkami. V 6. krogu čaka Vinarje še ena domača tekma. V soboto ob 19. uri bo v športni dvorani Velika Nedelja gostovala novomeška Krka. AK

Nogometaši Ormoža so v 7. krogu MNZ Ptuj, člani 1. razred, minulo soboto gostovali pri Grajeni in vpisali prvi letošnji poraz. Domači so bili boljši s 4:2. Varovanci trenerja Roberta Jaušovca so sicer pred več kot 100 gledalci bolje začeli srečanje in po zadetku Zlatnika v 7. minuti povedli z 0:1. Do odmora sta sledila dva zadetka domačih. Uspešen je bil Fleten v 31. in 34. minuti z bele točke. V 2. polčasu so Ormožani hitro, v 46. minuti, izenačili na 2:2. Zadel je Zlatnik. V 53. minuti je za domače vodstvo zadel Pihler. Končni rezultat 4:2 je v 90. minuti postavil Fleten. Na lestvici po sedmih krogih vodi Zavrč s 17-imi točkami, drugi Ormož jih ima 14, tretja Grajena 12. V 8. krogu bodo Ormožani v nedeljo (14.10.) ob 15. uri v športnem parku Mestna graba gostili Gorišnico. AK

Nogometaši Središča pa so minulo soboto v športnem parku Trate gostili ekipi Boča iz Poljčan in se tokrat veselili novih točk na svojem računu. Srečanje so pred kakšnimi 50 gledalci dobili z 2:1. Prvi polčas se je končal z rezultatom 1:1. Povedli so domači; v 24. minuti je zadel Elias Amor. Gostje so po zadetku Kolarja izenačili v 35. minuti. V 2. polčasu je za Središčane zadel Štamberger z enajstmetrovke v 80. minuti. Nogometaši Središča po 7. krogih zasedajo 6. mesto prvenstvene lestvice, zbrali so 9 točk. V 8. krogu bodo v nedeljo (14.10.) ob 15. uri gostovali pri Dornavi. AK

Ormoški policisti so v petek v Žerovincih obravnavali prometno nesrečo z materialno škodo. V soboto po 6. uri so bili obveščeni o kršitvi javnega reda in miru v Savcih. Ekipa nujne medicinske pomoči ZD Ormož je eno osebo odpeljala na zdravniški pregled v Psihiatrično bolnišnico Ormož. Obravnavali so še: dve poškodbi vozil na parkirišču v Ormožu, odvoz zemlje iz plazu, ki se je v Pavlovskem Vrhu sprožil v začetku letošnjega leta in kasneje še kršitev javnega reda in miru v Pavlovskem Vrhu z žaljenjem soseda in lahko telesno poškodbo. Storilec je dobil plačilni nalog. V nedeljo po 10. uri je Lahončanka poklicala, da ji nekdanji partner grozi po mobilnem telefonu. Policisti niso ugotovili prekrška.

Gorišniški policisti so v nedeljo v Zamušanih obravnavali poškodovanje avta na parkirnem prostoru, občanka iz Placerovcev je naznanila kršitev javnega reda. Patrulja ni ugotovila kršitve. Občanki so izrekli opozorilo.