LOKALNE NOVICE PONEDELJEK, 09.07.2018

Turistično društvo Središče ob Dravi je v soboto pripravilo prireditev z naslovom Žetev 2018. V okviru projekta Zlata zrna za novo tisočletje so prikazali, kako je žetev potekala nekoč, ko je bilo to ročno opravilo. Projekta se je ob prehodu v novo tisočletje leta 1999 domislil Marjan Kos in res je takrat TKD Babinci posejalo 2000 zrn pšenice, ki so jo poželi v novem tisočletju. Njivica v Središču ima tudi gospodarja in gospodarico. To sta že v lanskem letu postala Tilika Kolarič in Dušan Žinko. Skupaj z njima so njivo poželi člani Folklorne skupine iz Obreža, pomagal pa je tudi župan Jurij Borko, ki se je trudil najti največji pšenični klas. Ob koncu so s kupnimi močmi našli klas, na katerem je bilo kar 80 zrn. UM

PGD Savci je od junija lastnik novega gasilske cisterne, ki je skupno z opremo stala 215.000 evrov. Največji delež, 120.000 evrov, je prispevala občina Sveti Tomaž, razliko sredstev so pokrili iz lastnih virov, nabiralne akciji po celotni občini in donacij. Predsednik gasilskega društva Igor Majcen je dejal, da je njihova stara cisterna, ki jo bodo prodali, stara 32 let in je bila potrebna zamenjave. Zaradi neurij so z novo cisterno že večkrat izvozili, prvič že na dan, ko so jo pripeljali v gasilski dom. Obveznost je še dokončno financiranje, ki se bo zavleklo v 2019. Uradni prevzem z veselico pa je bil minulo soboto. Sicer PGD Savci šteje 220 članov in s to številko so zadovoljni. KŠ

Na julijski seji v občini Središče ob Dravi bodo svetniki in svetnice govorili o predlogu rebalansa proračuna za letos in zaključnega računa za lani s poročilom nadzornega odbora. Svetniki se bodo zbrali v jutri (torek) ob 16. uri.

V Ljutomeru bo od 10. do 14. julija potekala 14. edicija Grossmannovega festivala fantastičnega filma in vina. V tekmovalnem programu celovečercev za glavno festivalsko nagrado hudi maček bo prikazanih šest filmov, poroča STA. Bogat spremljevalni program bo ponudil subkulturno tržnico, performanse, predstavitve knjig, razstave in delavnice. Zombiji bodo ljutomerske ulice preplavili zadnji dan, v soboto zvečer.

V organizaciji Strelskega društva (SD) Svečina je minuli konec tedna v Strelskem centru Gaj na Pragerskem potekalo 28. državno prvenstvo v streljanju z malokalibrskim orožjem na 50 metrov. Prvenstvo je bilo ponovno zelo uspešno za ormoške strelce, saj sta se naslova državnih prvakov med posamezniki veselila člana ormoškega Kovinarja Urška Kuharič in Kevin Venta. V disciplini 60 leže se je med člani naslova državnega prvaka s 619,5 kroga veselil Rajmond Debevec (SD Olimpija), drugi je bil Robert Markoja in tretji Dušan Ziško. Strelci Kovinarja; Stiven Vočanec, Žan Tomažič in Tadej Horvat so zasedli 7., 20. in 22. mesto, ter se v ekipni konkurenci veselili bronaste medalje; zmagali so strelci SD Štefan Kovač Turnišče. Predstavnika SD Tovarne sladkorja Ormož Matija Ambrož in Igor Ranfl sta osvojila 25. in 26. mesto. V disciplini trojni položaj 3x40 se je naslova državnega prvaka med člani veselil Robert Markoja (SD Štefan Kovač Turnišče), ki je zadel 1169 krogov. Drugo mesto je osvojil Rajmond Debevec in tretje Erik Kandare. Ormožana Tadej Horvat in Matija Ambrož sta zasedla 6. in 8. mesto. Z malokalibrsko pištolo je naslov državnega prvaka med člani osvojil Kevin Venta, zadel je 548 krogov. Drugi je bil Blaž Kunšek, tretji pa predstavnik SD Jože Kerenčič Miklavž Boštjan Simonič. Preostali domači strelci; Nenad Vignjević, Aleksander Ciglarič, Miran Miholič in Simon Simonič so zasedli 9., 13., 14. in 16. mesto. V ekipni konkurenci so zmagali Grosupeljčani, miklavški strelci so se veselili srebrne medalje. Med članicami je z malokalibrsko puško v disciplini 60 leže zmagala Urška Kuharič s 613 krogi. Druga je bila Živa Dvoršak, brona se je veselila Ormožanka Petra Vernik. Vesna Mele je bila peta, za 3. mestom je zaostala za 0,7 kroga. Barbara Muhič je bila sedma, Nuša Žnidarič osma in Marta Tetičkovič Ranfl deseta. V ekipni konkurenci so prvakinje postale članice ormoškega Kovinarja, pred strelkami Tovarne sladkorja Ormož. V trojnem položaju 3x40 je državna prvakinja postala članica ljubljanske Olimpije Živa Dvoršak s 1167. krogi, druga je bila Urška Kuharič in tretja Klavdija Jerovšek. Petra Vernik je bila peta, šesta je bila Nuša Žnidarič. Članice Kovinarja so tudi ekipne državne prvakinje. V mladinski konkurenci je z zračno puško v disciplinah 60 leže in trojni položaj državni prvak postal Patrik Jakopiček iz Ruš, s pištolo je bil najboljši Anže Gmajnič, miklavški strelec Žan Bogša je bil šesti. Pri mladinkah je s piško oba naslova državne prvakinje osvojila Katarina Fevžer, v trojnem položaju so ekipne prvakinje postale Ljutomerčanke. Pri kadetih sta državna prvaka s puško postala Nik Matek v disciplini 60 leže in Jernej Kušar v trojnem položaju. Pri kadetinjah je zmagala Sara Slak. V pionirski konkurenci sta naslova državnih prvakov osvojila Timotej Plahut iz Murske Sobote in Zoja Kalin iz Rečice. AK.

Ormoški policisti so v petek obravnavali beračenje pri eni od ormoških trgovin. Tujec je dobil globo. V soboto ob 9. uri so bili obveščeni o družinskem prepiru. Ob 16.15 so policisti na javni prireditvi občanu zasegli rastlinske delce zeleno rjave barve in ročno zvit cigaret. Sledi ustrezen ukrep. Ob 16.30 so bili obveščeni o poškodovanju žlebov na objektu v Pavlovskem Vrhu. Ob 20.25 uri so na javni prireditvi ponovno zasegli osebi ročno zvit cigaret z rastlinskimi delci in kasneje še dvema. V nedeljo so obravnavali nezakonit prehod meje, 15 ljudi je nezakonito prečkalo mejo. Ob 19.25 so bili obveščeni o grožnjah.