LOKALNE NOVICE PONEDELJEK, 09.09.2019

S slavnostno akademijo smo obeležili 150 let tabora v Ormožu. Na ta slovesen dan smo se spomnili na veličino in hrabrost dejanj, ki so naše prednike pred 150 leti vodila do uresničitve skupnih idej in sanj. Dogodka se je kot častni pokrovitelj in slavnostni govornik udeležil tudi predsednik države Borut Pahor. UM

S Pošte Slovenija so sporočili, da bodo na Ptuju ostali brez ene izmed treh pošt, kolikor jih posluje v tem mestu. S 1. oktobrom zapirajo poštno poslovalnico na Rogozniški cesti. Tako bosta na Ptuju ostali samo dve poštni poslovalnici, na Mariborski cesti in na Vodnikovi ulici v središču mesta, kjer pa je za parkiranje treba plačati, na Rogozniški cesti je brezplačno. PH

Ekstremni tekač Bogomir Dolenc je v okviru športno dobrodelnega projekta Okrog Slovenije za male viteze včeraj pritekel tudi v Ormož, kjer ga je med drugim pozdravila množica majhnih športnikov iz športne šole DADA in skupaj z njim so pritekli na Kerenčičev trg, kjer so ga kljub dežju pričakali tudi ostali podporniki projekta. Bogomir Dolenc bo v 12 dneh pretekel več kot 1200 kilometrov, po postanku v Ormožu so ga čakali še trije dnevi teka oziroma 300 km. UM

V prostorih Občine Ormož in na uradni spletni občine je do 4. oktobra javno razgrnjen dopolnjen osnutek sprememb in dopolnitev Lokacijskega načrta za obrtno cono Ormož. Javna razprava bo v sredo, 18. oktobra, ob 16. uri na Občini Ormož, v tamkajšnji sejni sobi. PH

Rokometaši Jeruzalema Ormoža so s porazom začeli novo državno prvenstvo. Na petkovem gostovanju v Trebnjem je Trimo slavil s 28:24. V prvem polčasu si nobena od ekip ni priigrala bistvene prednosti. Varovanci trenerja Saše Prapotnika so v 24. minuti uspeli povesti s 7:8, zaradi česar je bil trener Vajdl primoran vzeti minuto odmora. Cirar je s sedmih metrov hitro prinesel enakovreden rezultat, ob polčasu je na semaforju kazalo 9:10 za gostujočo ekipo. Drugi del srečanja je zasedba Trima začela bolje in v treh minutah z delnim izidom 4:0 prišla do vodstva s 13:10. Ormožani so lovili nasprotnike, se uspeli približati na dva zadetka zaostanka, vendar preobrata niso uspeli pripraviti. Ob koncu je zmanjkalo časa za preobrat in Trimo je slavil z 28:24. V soboto čaka Vinarje prva domača tekma v novi sezoni. Ob 19. uri bodo v športni dvorani Šic v Ljutomeru gostili povratnika v elitno druščino Izolo. V preostalih srečanjih 1. kroga NLB lige je Celje z 21:32 premagalo Izolo. Loka je bila s 27:25 boljša od Gorenja. Krka je z enakim izidom odpravila Maribor. Dobova je s 30:27 premagala Koper. Ribnica je bila s 33:36 boljša na gostovanju v Slovenj Gradcu. AK

Nogometaši pod okriljem MNZ Ptuj, člani 1. razred, so minuli konec tedna igrali tekme 3. kroga. Nogometaši Središča ob Dravi so v soboto v športnem parku Trate pred kakšnimi štiridesetimi gledalci gostili Rogoznico in zabeležili visoko zmago s 7:3. Mrežo gostov je v 12. minuti načel Štamberger. V 27. minuti je Cimerman povišal na 2:0. Minuto kasneje so gostje po zadetku Podhostnika znižali na 2:1. V 34. minuti je Polanec izenačil na 2:2. Središčani so do odmora zadeli še trikrat za izid polčasa 5:2. Strelca sta bila Sakelšek v 36. in Vočanec v 40. in 42. minuti. V drugem polčasu je v 52. minuti Sakelšek zadel za 6:2. Polanec je bil uspešen za goste v 63. minuti. Končni izid srečanja 7:3 je 83. minuti postavil Špiranec. AK

Nogometaši Ormoža so včeraj (nedelja) v športnem parku Mestna graba pred kakšnimi 150 gledalci le vpisali prve točke v novi sezoni. Z 2:1 so premagali Podlehnik. Domači so prvi zadetek dosegli že v 2. minuti. Strelec je bil Žganec. Prvi polčas se je končal z 2:0. Strelec drugega zadetka za Ormožane je bil Janežič v 34. minuti. Domači v 2. polčasu niso več zatresli mreže nasprotnika, za goste pa je v 51. minuti za 2:1 zadel Vrečar. Na vrhu prvenstvene lestvice so po treh kolih tri ekipe s šestimi točkami; vodi Središče, pred Skorbo in Podlehnikom. Ormožani so s tremi točkami na 8. mestu. V 4. krogu bodo nogometaši Ormoža v soboto (14.9.) gostovali pri Rogoznici. Nogometaše Središča čaka v nedeljo (15.9.) gostovanje pri Gorišnici. Obe tekmi se bosta začeli ob 16. uri. AK

Včeraj dopoldan je pri razkrivanju svoje hiše v okolici Ormoža padel 64-letni moški. Moški je z višine okoli treh metrov padel na hrbet in z glavo udaril ob betonski robnik. Hudo poškodovanega so s helikopterjem odpeljali v UKC Maribor. Zaradi prehudih poškodb je sinoči umrl. (vir: PU Maribor)

Ormoški policisti so v petek v Ivanjkovcih ustavili srbskega voznika tovornega vozila in mu začasno odvzeli dokumente zaradi neplačila globe za prehitro vožnjo. Obravnavali so še: zemljo na vozišču Ljutomerske ceste v Ormožu, prometno nesrečo službenega vozila v Koračicah, prometno nesrečo na glavni cesti v Cvetkovcih, v kateri sta se dve osebi poškodovali, eno od teh so odpeljali v ptujsko bolnišnico; prometno nesrečo z materialno škodo v Hermancih in nezakonit prestop meje štirih tujcev v Središču ob Dravi.

V soboto so v Ormožu na potniškem vlaku, ki je pripeljal iz Središča ob Dravi, prijeli štiri državljane Sirije zaradi nezakonitega prehoda meje. Pri Veliki Nedelji so obravnavali poškodbo parkiranega osebnega avtomobila.

Včeraj ponoči so v Loperšicah ustavili slovenskega voznika kombiniranega vozila, ki je v vozilu prevažal 40 Pakistancev, ki so nezakonito vstopili v Slovenijo. Za voznika sledi kazenska ovadba. Nezakonito je mejo prestopilo tudi pet Afganistancev in en Indijec. Obravnavali so tatvino goriva na bencinskem servisu. Občan je najprej natočil gorivo v posodo v prtljažniku in nato še v posodo za gorivo v vozilu. Na blagajni pa je plačal račun samo za eno storitev. Po opravljenem razgovoru je voznik na bencinskem servisu poravnal račun za celotno natočeno gorivo.

V petek so gorišniški policisti prejeli klic občanke, ki je grozila s samomorom. Osebo so odpeljali z reševalnim vozilom. V soboto so prejeli prijavo glede spora bivših partnerjev, ki se nanaša na skrbništvo otrok. Dogodek so obravnavali kot kaznivo dejanje: odvzem mladoletne osebe. Zadeva roma na sodišče.