LOKALNE NOVICE PONEDELJEK, 09.10.2017

Krajevna skupnost Kog uresničuje letošnji finančni načrt, ki ga je sprejela na začetku leta, manjše spremembe so bile samo pri ogrevanju kulturne dvorane in porabi električne energije, zato je bil potreben rebalans. Na 13. redni seji so krajevni svetniki v petek govorili tudi o spominskem dnevu, ki je 27. decembra, tudi letos bo tako. To je slovesnost v spomin na padle v NOB. V letošnjem letu so preplastili 1200 metrov cest, trenutno se zaključuje energetska sanacija šole. Na občini Ormož je objavljen razpis za izbiro izvajalca za obnovo kulturne dvorane. Računajo, da se dela pričnejo najkasneje spomladi. Na seji so govorili tudi o čiščenju in izkopu jarkov po krajevni skupnost, poseku vejevja, ki visi na ceste in o gramoziranju po potrebi. KŠ

Med vikendom se je v Ormožu zbralo veliko gasilcev, vse od mladinskih pa do starejših vrst, kajti potekalo je regijsko gasilsko tekmovanje. V soboto so se na regijskem vadbenem poligonu zbrali pionirji, pionirke ter mladinke in mladinci, skupno 61 ekip. V nedeljo pa so svoje znanje pokazali starejši gasilci in gasilke, članice ter člani kategorij A in B, skupno 39 ekip. Tokrat je potekalo tekmovanje po Matevžu Hacetu, kar za določene kategorije pomeni zahtevnejšo izvedbo vaje. Poveljnik podravske regije Dušan Vižintin in predsednik sveta podravske regije mag. Janez Merc sta zadovoljna z izvedbo tekmovanja. Da je oba dneva potekalo vse v najlepšem redu, so zaslužni gasilci in gasilke iz GZ Ormož pod vodstvom poveljnika GZ Tončka Lisjaka. V kategoriji pionirji je tekmovalo 25 ekip. Prvo mesto je osvojila ekipa PGD Spuhlja, drugo mesto PGD Gajevci-Placerovci, tretje mesto PGD Jablane. V kategoriji pionirke je sodelovalo 11 ekip. Prvo mesto je osvojila ekipa PGD Bukovci, drugo mesto PGD Stojnci ter tretje mesto PGD Sela. V kategoriji mladinci je sodelovalo 18 ekip. Prvo mesto je osvojila ekipa PGD Biš, drugo mesto PGD Benedikt, tretje mesto PGD Majšperk. V kategoriji mladink je sodelovalo 6 ekip. Prvo mesto je osvojila ekipa PGD Oplotnica, drugo mesto PGD Biš ter tretje mesto PGD Sveti Jurij v Slovenskih goricah. V nedeljo je na regijskem vadbenem poligonu v Ormožu potekalo še člansko gasilsko tekmovanje podravske regije. V kategoriji starejše gasilke so tekmovale tri ekipe. PGD Trnovci je osvojilo tretje mesto, drugo PGD Zamušani, prvo mesto PGD Jablane1. V kategoriji starejši gasilci je tekmovalo 16 ekip. Prvo mesto je osvojila ekipa PGD Gerečja vas, drugo mesto PGD Stoperce, tretje mesto PGD Impol Slovenska Bistrica. V kategoriji članic B je tekmovala ekipa iz PGD Medvedce. V kategoriji člani B je tekmovalo 7 ekip. Prvo mesto je osvojila ekipa PGD Kebelj, drugo mesto PGD Majšperk, tretje mesto ekipa PGD Slovenja vas. V kategoriji članic A so tekmovale tri enote. Tretje mesto je osvojila ekipa PGD Gočova, drugo mesto PGD Ivanjkovci in prvo mesto PGD Majšperk. V kategoriji člani A je tekmovalo 8 enot. Prvo mesto je osvojila ekipa PGD Kebelj 2, drugo mesto Kebelj 3, tretje mesto PGD Majšperk. Državnega gasilskega tekmovanja v letu 2018 se bodo lahko udeležile tekmovalne enote pionirjev, pionirk, mladincev, mladink, starejših gasilcev in starejših gasilk, ki so na regijskih tekmovanjih dosegle prva tri mesta in tekmovalne enote članov in članic A, članov in članic B, ki so na regijskih tekmovanjih dosegle prvi dve mesti. Več rezultatov najdete na spletni strani: Gasilska regija Podravje. NF

V derbiju 5. kroga 1. NLB Leasing lige je na Hardeku gostoval vodilni Koper. V uvodnih minutah si nobena ekipa ni priigrala večje prednosti. Po zadetku Ozmeca v 11. minuti so domači povedli za tri gole; 7:4. Za najvišjo prednost gostiteljev, štiri gole, je v 13. minuti zadel kapetan Čudić; 9:5. Po minuti odmora so gostje začeli topiti prednost Ormožanov, in jih v 22. minuti ujeli na 11:11. V 26. minuti so Koprčani povedli z dvema zadetkoma 11:13, Vinarji so po zadetku Rajšpa v 29. minuti uspeli izenačiti na 13:13. V zadnji minuti so Ormožani imeli kar dve izključitvi; prvi polčas se je končal z vodstvom Primorcev 14:15. V nadaljevanju so Vinarji najprej izenačili, nato pa dvakrat povedli z dvema goloma, v 40. minuti je bil izid 19:17. Gostje so odgovorili z delnim izidom 3:0 in povedli z 19:20. Pet minut kasneje so Koprčani pri izidu 20:23 vodili s tremi goli. Po minuti odmora na ormoški klopi, so se Vinarji, ki so pustili srce na igrišču, vrnili in v 48. minuti izenačili na 23:23. V zadnjih desetih minutah so z golom ali dvema vodili gostje. Ormožani so se v 58. minuti po zadetku Hebarja približali na 27:28. Srečanje se je končalo z 28:31. Polna dvorana, fantastično vzdušje in odlična predstava obeh ekip, ki pa so jo kreirale sporne sodniške odločitve. Proti sodniškim odločitvam, ki so v ključnih trenutkih oškodovale Ormožane, je nekajkrat protestirala cela dvorana. V rokometnem klubu Jeruzalem Ormož bodo naredili analizo sodniških napak. V naslednjem krogu bodo Vinarji odigrali domačo tekmo z Dobovo. AK

V preostalih srečanjih 5. kroga sta Dobova in Slovan remizirala; izid je bil 27.27. Dolenjski obračun je dobila Krka, ki je bila z 29:26 boljša od Trima. Maribor je s 35:26 premagal Šmartno, Loka je bila s 26:23 boljša od Ribnice. Na lestvici vodi Koper z osmimi točkami. Točko manj imajo Mariborčani na drugem mestu, tretja Krka jih ima šest. Ormožani so v petimi točkami na šestem mestu. AK

Rokometaši Velike Nedelje so v soboto v tekmi 2. kroga 2. slovenske rokometne lige gostovali v Radencih pri Arcontu Radgoni. Po domačem remiju v prvem krogu, so tokrat vpisali prvo zmago v novi sezoni, s katero so izjemno zadovoljni; komentar športnega direktorja Janka Meška boste slišali jutri v Lokalnem utripu. AK

Nogometaši v superligi MNZ Ptuj so minuli konec tedna igrali tekme 7. kroga. Nogometaši Središča ob Dravi so gostovali v Apačah in zabeležili zmago z rezultatom 0:2. Prvi polčas se je končal brez zadetkov. V drugem delu sta za goste zadela Borko v 54., in Štamberger v 87. minuti. na vrhu lestvice so Cirkulane in Stojnci s 16-imi točkami, tretja je Gerečja vas s 13-imi točkami. Središčani so se po zmagi prebili na 6. mesto, zbrali so 9 točk. V 8. krogu bodo nogometaši Središča odigrali domačo tekmo v športnem parku Trate. V soboto ob 15. uri bo gostovalo Pragersko. AK

Nogometaši Ormoža so v 7. krogu tekmovanj 1. razreda MNZ Ptuj gostovali v Spodnji Polskavi in zabeležili prvo zmago v sezoni. Srečanje se je končalo z rezultatom 1:2. Vsi zadetki so padli v 1. polčasu. Za Ormožane sta v 16. in 42. minuti zadela Job in Šincek. Za domače je v 45. minuti iz enajstmetrovke zadel Kos. Nogometaši Skorbe, ki so še brez izgubljene točke, vodijo na lestvici z 21-imi točkami, druga Grajena jih ima 16 in tretji Boč 13. Ormožani so na 9. mestu s štirimi točkami. V soboto ob 15. uri bodo Ormožani v športnem parku Mestna graba gostili Tržec. AK

Gorišniški policisti so v noči iz sobote na nedeljo prijeli domnevnega požigalca. Na območju Ptuja in Gorišnice naj bi od junija do oktobra zanetil 9 požarov, zadnjega v soboto zvečer v Dornavi, ko je gorel gospodarski objekt ob stanovanjski hiši. Kot je danes povedal pomočnik vodje mariborskih kriminalistov Andrej Kolbl je vsaj devetih požigov osumljen 29 let star moški z območja PP Gorišnica. Odvzeli so mu prostost, preiskovalna sodnica Okrožnega sodišča na Ptuju je zoper osumljenega odredila pripor. Skupna materialna škoda osmih požigov (če ne upoštevamo zadnjega v soboto v Dornavi) znaša po nestrokovni oceni približno 2,4 milijona evrov. 29-letni moški je med drugim osumljen požiga žage na Ptuju in tehničnih delavnic Slovenskih železnic, dveh stavb na Ptuju, skladišča v Markovcih in gospodarskih poslopij v Sobetincih, Dornavi in Moškanjcih. (vir. PU Maribor)

Na neeksplodirano ubojno sredstvo so tokrat naleteli na Vitanu v občini Ormož. To se je zgodilo včeraj popoldne, ko so našli minometno granato, ostanek obdobja II. svetovne vojne. Varno sta jo odstranila strokovnjaka.

Ormoški policisti so v petek popoldan na Libanji obravnavali tatvino kardanske gredi. Ob 16.30 uri so bili obveščeni o najdeni mrtvi osebi v hiši v okolici Ormoža, ki je umrla naravne smrti.

V soboto ob 6. uri so v Frankovcih opravili ogled poškodbe osebnega avtomobila na parkirnem prostoru. Ob 9.10 so bili obveščeni o kršitvi javnega reda in miru pri Svetem Tomažu. Patrulja je ugotovila, da je ena oseba grozila drugi s pretepom. Ob 14.05 so bili obveščeni o domnevni kršitvi javnega reda in miru na območju Lunovca. Patrulja na kraju ni ugotovila znakov prekrška.

V nedeljo ob 7.25 so v Trgovišču obravnavali prometno nesrečo z materialno škodo in pobegom. Voznik osebnega avtomobila je zaradi neprilagojene hitrosti zapeljal v obcestni jarek in pri tem poškodoval prometno signalizacijo. Voznika so izsledili.

Do 15. oktobra bodo policisti izvajali poostrene aktivnosti za zagotavljanje večje varnosti pešcev ter nad vozniki tovornih vozil in avtobusov.