LOKALNE NOVICE PONEDELJEK, 12.02.2018

Že 22 let v Središču ob Dravi organizirajo pustne povorke, ki so iz leta v leto večje, sam dogodek pa postaja prepoznaven tudi izven naših meja. Organizatorji, TD Središče ob Dravi, so bili zadovoljni. Petčlanska komisija je maske razdelila v štiri kategorije. Rezultati so sledeči:

3. VOLNARJI, Mladinsko društvo Obrež.

58. Kurentovanje na Ptuju je včeraj (nedelja) s povorko doživelo vrhunec. Predstavilo se je okoli 2500 takšnih in drugačnih pustnih likov, ki si jih je ogledalo okoli 60.000 obiskovalcev. Častni pokrovitelj je bil predsednik vlade dr. Miro Cerar, ki je ptujskemu županu predal certifikat za vpis obhodov kurentov na UNESCO Reprezentativni seznam nesnovne kulturne dediščine človeštva. Prvo nagrado pa so dobili Mali Rimljančki iz Sodincev. PH

Fašenk v Lotmerki , ki ga organizira TD Ljutomer, je prav tako potekal včeraj. V 28. pustni povorki je nastopilo šest pustnih skupin, ki so na šaljiv način prikazale aktualno dogajanje, vse skupine pa so dobile priznanja ter krofe in pijačo. Zmagala je skupina Vrtca Cven, ki je dobila denarno nagrado. PH

Mladinski center Ormož, ormoška enota muzeja in Grajski center Ormož so v soboto združili moči in pripravili že 14. otroško pustno rajanje na katerem so se otroci zabavali, igrali, plesali ter se sladkali s slastnimi pustnimi krofi in z zdravimi jabolki. Prišlo je okrog 60 otrok, ki so bili tudi letos pri maskah izvirni in aktualni, saj je bilo zelo veliko živalskih likov, pa Elz in An in ostalih risanih junakov. UM

Ormoški fašenk s povorko bo jutri (torek) ob 14. uri. Pripravljajo denarne nagrade za prve tri skupine v kategorijah karnevalska (350, 250, 150 evrov), otroška/šolska (250, 150, 100 evrov) in šolska 2. in 3. triada ter srednje šole (250, 150, 100 evrov). Novost je, da bosta dodatno nagrajeni najboljša karnevalska in otroka/šolska skupina, ki bosta najbolje upoštevali etnološko izročilo.

ŠD Mladost Miklavž pri Ormožu je v nedeljo po petih letih znova lahko pripravilo smučarske skoke v Vuzmetincih. Zbralo se je 20 tekmovalcev. V članski kategoriji je skakalo 15 tekmovalcev, kjer je zmagal Matej Kostanjevec iz AERO kluba Ptuj z rekordom skakalnice 22,5 m. V veteranski kategoriji je tekmovalo pet tekmovalcev, zmagal je Matjaž Habjanič z 20 metri. Najboljšim so podelili pokale in medalje. Na ogledu prleških skokov se je zbralo preko 350 obiskovalcev. NF

Na petkovi tekmi 15. kroga NLB lige sta se pomerila Dobova in Jeruzalem Ormož. Dvoboj so dobili Dobovčani, ki so osvojili pomembni dve točki, v boju za obstanek. Ekipi sta dvoboj začeli kar precej izenačeno, saj je bil rezultat v 15. minuti 7:7. Nekoliko kasneje se je Dobova z malce boljšo predstavo odcepila od Ormožanov ter v 19. minuti povedla za +3 (11:8). Nato je prednost znašala tudi +4 (13:9), a so se igralci Ormoža z delnim izidom 0:3 zopet približali na -1 (13:12). Končni izid prvega polčasa je za 14:12 postavil Dorian Markušić. Ormožani so v začetku drugega polčasa uspeli izenačiti na 14:14. Minuto kasneje je Rok Žuran z dvema zaporednima zadetkoma popeljal Ormožane celo do vodstva s 15:16. Glavni prelom tekme se je zgodil v 45. minuti, ko so domači igralci z delnim izidom 4:0, ponovno uspeli uiti gostom iz Ormoža na 21:17. Vinarji niso uspeli izenačiti. V zaključku tekme je bila premoč Dobove očitna tudi v 56. minuti, ko so vodili s 25:21. Dobovčani so ohranili prednost do konca srečanja in dobili tekmo z rezultatom 28:25. Najboljši strelec pri Ormožanih je bil Žuran z devetimi goli, Markušić je za domače zadel 11-krat. Ormožani so tako na pomembni tekmi, brez pomoči poškodovanega Jureta Kocbeka, izgubili v Dobovi in se nekoliko oddaljili od uvrstitve v Ligo za prvaka. V soboto, 17. 2., ob 19.00 uri na Hardek prihaja novomeška Krka. V preostalih srečanjih 15. kroga je Ribnica s 24:21 premagala Koper, Loka je bila s 34:24 boljša od Šmartnega, Trebanjci so v dvorani Tabor premagali Maribor s 27:30, Krka je bila boljša od Slovana z 32:28. Na lestvici vodi Ribnica s 25 točkami. 21 točk na drugem mestu ima Koper, tretja je Loka z 19. točkami. Na 4. mestu, ki še vodi v Ligo za prvaka, je naslednji nasprotnik Ormožanov – Krka, s 17 točkami. Vinarji so po porazu v Dobovi zdrsnili na 6. mesto, imajo 15 točk. AK

Ormoški policisti so minuli vikend imeli kar nekaj intervencij. V petek so obravnavali nasilje v družini, dve poškodbi vozila na parkirnem prostoru v Ormožu, tatvino črnega mobilnega telefona, vožnjo pod vplivom alkohola v Žerovincih in posledično odvzeto vozniško dovoljenje, najdeno plačilno kartico pa so vrnili imetniku. V soboto so obravnavali tatvino registrske tablice na območju Ptuja. V nedeljo po 11. uri so bili obveščeni o verbalnem sporu sosedov v Mali vasi pri Ormožu. Kršitelj je drugega udaril v ramo, tako da je le-ta kasneje iskal zdravniško pomoč v zdravstvenem domu Ormož. Ob 16.40 so bili obveščeni o napadu psa v Veličanah. Skrbniku je dobil plačilni nalog zaradi kršenja določil zakona o zaščiti živali. Ob 00.45 uri so v Godenincih prijeli Iranca, ki je ilegalno vstopil v Slovenijo. Tujec je zaprosil za mednarodno zaščito in so ga po končanih postopkih odpeljali v azilni dom v Ljubljano.

Gorišniški policisti so v petek zvečer ustavili voznika z neveljavnim vozniškim dovoljenjem. V soboto zjutraj so policisti opazili, da je v Cirkulanah plazenje snega povzročilo polovično zaporo ceste. Vzdrževalec cest je sneg odstranil. V nedeljo je občanka prijavila, da je na bencinskem servisu v Moškanjcih izgubila ključe osebnega avtomobila. Če jih kdo najde, naj jih prinese na policijsko postajo. V noči iz nedelje na danes so gorišniški policisti na območju Drenovec – Turški Vrh prijeli skupino 13 oseb, ki so ilegalno prestopili državno mejo. Zoper osebo, ki jih je vodila, sledi kazenska ovadba, ostalih 12 bodo vrnili Hrvaški.