LOKALNE NOVICE PONEDELJEK, 12.03.2018

Ker občini Destrnik in Podlehnik še nimata sprejetih proračunov za letos, se gradnja ptujske urgence oddaljuje. Ministrstvo za zdravje namreč kljub protestom iz Spodnjega Podravja vztraja pri zahtevi, da občine za zaprtje finančne konstrukcije že pred meseci obljubljene deleže zagotovijo v svojih proračunih in z bolnišnico podpišejo pogodbe o sofinanciranju. Projekt bi lahko, zaradi administrativnih zadev padel v vodo, pa se bojijo lokalni prebivalci, poroča spletni portal ptujinfo.com. PH

Kaj storiti, ko čez noč ostaneš brez strehe nad glavo, brez vsega? Enostavno lahko upaš, da so nekje dobri ljudje, ki ti bodo pomagali, so v svojem povabilu na dobrodelno stojnico zapisali člani Kluba ormoških študentov. Tako so v petek vse do 18. ure zbirali prepotrebna sredstva za 12 stanovalcev večstanovanjske hiše pri Veliki Nedelji, ki je zagorela 28. februarja, nam je povedal predsednik kluba, Nino Kuhar. V zameno za prostovoljne prispevke so obiskovalcem ponudili nekaj sladkega in toplega. Študentje se trudijo, da si pomagajo tudi med seboj, saj so med njimi tudi takšni, ki prihajajo iz socialno šibkejših družin. UM

Občina Majšperk je bila uspešna na razpisu Evropskega kmetijskega sklada za razvoj podeželja, zato bo s sredstvi v višini 85 % upravičenih sredstev operacije krila obnovo prostorov vinoteke na Ptujski Gori. Na javnem razpisu je bil izbran izvajalec GP Project inženiring iz Ptuja. Podpis pogodbe bo jutri (torek) ob 15. uri, v prostorih Občine Majšperk. Vrednost del po pogodbi znaša nekaj več kot 66 tisoč evrov. Dela bodo potekala do konca meseca maja. Gre za prvo fazo obnove turistično informacijske pisarne, poleg Evropskega kmetijskega sklada za razvoj podeželja bo sredstva za obnovo v višini 15 % prispevala Občina Majšperk. PK, vir: Občina Majšperk

Ekipa Eko vile iz OŠ Sv. Tomaž je na državnem tekmovanju v ekokvizu dosegla odlično 4. mesto in s tem 500 evrov za eko naložbe. Tekmovanje v ekoznanju je potekalo v petek na OŠ Dravlje. Pomerilo se je 2.850 osnovnošolcev iz vse Slovenije. Ekipo so sestavljale Damijana Kuharič, Alja Belec in Taja Rajh. V projektu Turistične zveze Slovenije "Turizmu pomaga lastna glava" pa se bodo učenci predstavili na turistični tržnici jutri (torek) popoldan v Mercator centru Maribor Tabor. Pripravili so raziskovalno nalogo z naslovom "Z Lučkarjem vstopite skozi vrata Prlekije". V njej so pripravili celodnevne izlete in turistično ponudbo občine Sv. Tomaž. KŠ

V okviru študijskega krožka Zdrava zelenjava z lastnega vrta je Ljudska univerza Ormož izvedla predavanje ekološke vrtnarke Jerneje Jošar. Predstavila nam je, kako si olajšati delo na vrtu in brez uporabe motik rahljati zemljo, svetovala, kako pravilno zalivati in na kaj moramo biti pozorni, da pridelamo zdrave ekološke pridelke. Že od malih nog so jo zanimale rastline, ki jih je spoznavala v domačem okolju, na vrtu svojih staršev. Svoj košček raja, kot pravi, je pred nekaj leti našla tudi v Ljubljani, kjer je s poslovnim partnerjem uredila ljubko vrtnarijo Vrtnarska hiša. Njeno poslanstvo je pokazati ljudem, kako lahko vrtnarijo vsi, tudi tisti, ki jim primanjkuje prostega časa ali tisti, ki jim že počasi pešajo moči. Na njenem vrtu ni prekopavanja, pletja, okopavanja in vsakodnevnega zalivanja v poletni vročini in suši. Da je vrtnarjenje prijetno druženje z rastlinami, sprostitev ter užitek in ne obveznost in mukotrpno delo, ve že marsikateri vrtičkar, ki sledi njenim napotkom. Če ste zamudili tokratno predavanje, na Ljudski univerzi Ormož obljubljajo, da jih kmalu sledi še več. Načrtujejo izobraževanje s področja permakulture, biodinamike in trendih v hortikulturi. UM

Iz Mladinskega centra Ormož sporočajo, da je tečaj kaligrafije, ki bi ga morali izvesti danes, predstavljen na jutri ob 17. uri. Sicer bo kasneje tečaj potekal vsak ponedeljek in sredo v mesecu marcu. Dobrodošlo je, da s seboj prinesete svoje pisalo in tuš. Izvajalka programa bo Metka Lešničar.

Rokometaši v 2. slovenski rokometni ligi so minuli konec tedna igrali tekme 16. kroga. Še drugič v tej sezoni sta se na na sosedskem obračunu merili ekipi Moškanjcev Gorišnice in Velike Nedelje in še drugič so bili boljši varovanci trenerja Jakoba Lozinška. Potem ko so v jesenskem delu slavili pri Veliki Nedelji s 24:29, je bilo tokrat v Gorišnici bolj tesno; srečanje se je končalo s 30:29. Srečanje so bolje začeli Velikonedeljčani, ki so v 3. minuti po zadetku Mesarca povedli z 2:1. V nadaljevanju so bili boljši domači, ki so si do 12. minute priigrali štiri zadetke prednosti; 7:3. Gostje so se jim na gol zaostanka približali v 21. minuti, ko je zadel Sok. V končnici prvega polčasa so rokometaši Gorišnice vodili ves čas, največ s tremi goli v 25. minuti. Velikonedeljčanom se je do odmora uspelo približati na 13:12. V drugem delu so gostje po zadetku Kosija izenačili na 13:13 in po zadetku Zorca v 33. minuti povedli s 14:15. V nadaljevanju si nobena ekipa ni priigrala večje prednosti; domači so nekajkrat povedli z dvema goloma, zadnjič v 47. minuti, po zadetku Bedrača, vendar so gostje odgovorili z dvema zaporednima zadetkoma Lorenčiča in Soka ter izenačili na 23:23. V 52. minuti so Velikonedeljčani povedli 24:25, ter minuto kasneje še s 25:26. V končnici so bili bolj zbrani domači in srečanje dobili s 30:29. Najboljši strelec pri Velikonedeljčanih je bil Aljaž Sok s trinajstimi goli. Pri domačih je Geč dosegel 7 golov. V tekmi 17. kroga bodo varovanci trenerja Roberta Mesarca gostili Kronos, tekma je prestavljena na 13. april. Še pred tem srečanjem jih 7. aprila čaka gostovanje v Ajdovščini. Na lestvici vodi Mokerc s 26 točkami, pred Ajdovščino z 21, in Pomurjem z 19 točkami. Gorišnica na 7. mestu ima 12 točk, Velika Nedelja na 9. mestu 9 točk. AK

Kot smo že poročali v soboto, se je s tekmo med Grosist Slovanom in Jeruzalemom Ormožem v petek začela NLB liga za obstanek. Po zelo napeti in razburljivi končnici je bil izid v Ljubljani neodločen 23:23. Pri Grosistu je strelsko najbolje blestel Tine Marušič, z devetimi zadetki, medtem ko je bil najboljši strelec Ormožanov s šestimi zadetki Danijel Mesarić. V 2. krogu bo v soboto (17. marec) ob 19h na Hardeku gostovala Dobova. AK

KMN Tomaž je sezono v 2. slovenski futsal ligi končal z remijem. V tekmi zadnjega, 18. kroga so v petek v Ljutomeru gostili Miklavž in se razšli brez zmagovalca; izid je bil 5:5. Varovanci trenerja Bojana Cunka so zasedli končno tretje mesto, kar je bil tudi cilj pred začetkom sezone. Zmagovalci 2. slovenske futsal lige so malonogometaši škofjeloškega Stripyja. AK

S Centra za obveščanje Ptuj so sporočili, da je včeraj (nedelja) ob 6.45 pri Veliki Nedelji v občini Ormož ponovno zagorelo na požarišču večstanovanjskega objekta. Požar so pogasili gasilci PGD Velika Nedelja. Ob 9.40 je posadka s helikopterjem v spremstvu mariborske dežurne ekipe poletela v Ormož, od koder so prepeljali obolelo osebo v UKC Maribor. V Ormožu so gasilci PGD Ormož zavarovali kraj pristanka helikopterja in pomagali reševalcem pri prenosu obolele osebe. Ob 9.57 so na Ptuju v reki Dravi opazili občana. Do prihoda gasilcev PGD Ptuj je oseba priplavala iz reke. Reševalci so jo odpeljali v ptujsko bolnišnico.

Včeraj (nedelja) ob 9.36 so v Rožičkem Vrhu v občini Sveti Jurij ob Ščavnici gasilci PGD Rožički vrh-Stanetinci prečrpali vodo iz kletnih prostorov stanovanjske hiše. Prostore je poplavila narasla podtalnica. Ob 9.37 so na Janževem Vrhu v občini Radenci gasilci iz PGD Janžev Vrh izčrpali iz poplavljenih kletnih prostorov stanovanjskega objekta okoli 20 kubičnih metrov meteorne vode. Ob 10.34 so v istem kraju gasilci na drsečo zemljo položili 50 metrov folije. O zemeljskem plazu je bil obveščen tudi poveljnik civilne zaščite, ki si bo ogledal kraj dogajanja. Ob 14.11 so v Radomerju v občini Ljutomer gasilci PGD Radomerje odmašili odtočni jarek in tako sprostili nadaljnji pretok vode. Ob 15.26 so v Beltincih tamkajšnji gasilci odmašili kanalizacijske odtočne jaške in sprostili pretok vode. Ob 15.43 so v Precetincih v občini Ljutomer domači gasilci iz kletnih prostorov stanovanjske hiše izčrpali okoli 10 kubičnih metrov meteorne vode.

Ormoški policisti so bili v petek po 17. uri obveščeni o objestni vožnji voznika osebnega vozila na relaciji Žerovinci–Ormož. Voznika so ustavili v Ivanjkovcih. Vozil je pod vplivom alkohola, zato so mu vozilo na kraju zasegli in odvzeli registrske tablice. Sledi obdolžilni predlog na Okrajno sodišče v Ormožu.

V soboto dopoldan sta lastnika osebnih avtomobilov na postaji prijavila izgubo registrskih tablic iz osebnih avtomobilov. Po 14. uri so bili obveščeni o kršitvi javnega reda na območju Velike Nedelje. Kršitelj je dobil plačilni nalog.

V nedeljo dvakrat dopoldan so bili obveščeni o tatvini bakrenih žlebov in odtočnih kolen iz grobnic na ormoškem pokopališču. Po 17. uri so bili obveščeni o kršitvi javnega reda v Ormožu, znane osebe so preteple prijavitelja. Ob 18. uri so bili obveščeni, da se je prijavitelju v Malem Brebrovniku v garažo zatekel neznani moški. Na kraju neznane osebe niso našli.