LOKALNE NOVICE PONEDELJEK, 12.06.2017

Letno kopališče Ormož je včeraj pričelo z rednim obratovanjem. Mi smo se z Bogdano Kolbl sprehodili po kopališču tik pred odprtjem. Dejala je, da je kopališče tudi letos dobro pripravljeno. Voda v velikem bazenu ima 24, voda v otroškem pa 23 stopinj. Bazen bo obratoval vsak dan med 9. in 19. uro, ob petkih, sobotah in nedeljah pa pripravljajo tudi nočno kopanje. UM

21. gasilskega tekmovanja za pokal Velike Nedelje v okviru hidrantne lige se je v soboto udeležilo 30 ekip. V dopoldanskem času je tekmovala gasilska mladina. Prvo mesto v kategoriji pionirk je osvojilo PGD Bukovci, 2. mesto Trnovci. V kategoriji pionirji je prvo mesto osvojilo PGD Jablane, 2. mesto Bresnica, 3. mesto Prvenci-Strelci. PGD Biš je v kategoriji mladinci osvojilo 1.mesto, drugi so bili mladinci iz Trnovcev, 3. mesto Bresnica. V popoldanskem času je potekalo člansko tekmovanje. Pri članicah B je nastopala ekipa iz PGD Trnovci in tako osvojila 1.mesto. Pri članicah A je 1. mesto osvojilo PGD Koračice, 2. mesto PGD Ivanjkovci ter 3. mesto Senešci. Pri članih A 1. mesto PGD Cvetkovci, 2. mesto PGD Podgorci in 3. mesto PGD Koračice. Proti večeru so pri Veliki Nedelji še izvedli v sklopu hidrantne lige podravske regije tekmovanje. V kategoriji člani so prvo mesto osvojili domačini, 2. mesto Markovci in 3. mesto Nova vas pri Markovcih. Pri članicah so v hidrantni vaji osvojile 1. mesto članice iz PGD Sobetinci, 2. mesto Gajevci-Placerovci in 3. mesto članice PGD Senešci. NF

Salon Jeruzalem 2017 bo na Dvorcu Jeruzalem ta petek (16. junija). Na okrogli mizi ob 13.30 bo doc. dr. Aleš Gačnik s sogovorniki iskal odgovore o turističnem potencialu Jeruzalemskih goric, ki velja za eno najlepših vinorodnih območij na svetu. Svoja vina bo v Dvorcu Jeruzalem ponosno predstavilo devet prleških vinarjev: Verus vinogradi, Vino Kupljen Jeruzalem, Vinogradništvo družina Kos, Vinogradništvo Lesjak, Puklavec Family Wines, Vinogradništvo Krampač, Vinogradništvo Glavinič, Vino Krainz in Eko vino Šoster. Obeta se torej obilo možnosti za raziskovanje okusov vin, ki so dozorela v prleških kleteh. Vir: Salon Jeruzalem

Slovenski strelki Živa Dvoršak in Urška Kuharič sta "preživeli" današnjo izločitveno tekmo za svetovni pokal v disciplini malokalibrska puška trojni položaj v azerbajdžanski Gabali in se prebili na torkovo kvalifikacijsko preizkušnjo. Dvoršakova je zadela 574, njena reprezentančna kolegica Kuharičeva pa krog manj, poroča STA. Spomnimo, članica Strelskega društva kovinar Ormož, strelka Urška Kuharič, se je prejšnji teden v Azerbajdžanu prvič v karieri uvrstila v "top 20" na tekmah za svetovni pokal. Z zračno puško je zasedla 19. mesto. Njen uspeh je dopolnil še en ormoški strelec, Kevin Venta. Na tekmi svetovnega pokala je zasedel 21. mesto v disciplini malokalibrska pištola. (STA)

V Italiji poteka evropsko prvenstvo v pikadu. Tam je s svojim nastopom že opravila ekipa pikado kluba Pinochhio Ivanjkovci. Žal se jim za las ni uspelo uvrstiti v nadaljnje tekmovanje. Kot posamezno med ženskimi tekmovalkami je Nataša Krajnc iz pikado kluba iz Ivanjkovcev osvojila 13. in 17. mesto. Danes pikaderji v Italiji nadaljujejo s tekmovanji. NF

V športnem parku v Cvetkovcih poteka v organizaciji tamkajšnjega športnega društva poletna liga v malem nogometu. Sodeluje 8 ekip iz Ormoža in okolice. Odigrano je bilo že tretje kolo. Tekme se igrajo ob petkih zvečer. Liga se bo predvidoma zaključila v začetku julija. Za prve najboljše tri ekipe so pripravili pokale in denarne nagrade. NF

V okviru krajevnega praznika krajevne skupnosti Miklavž pri Ormožu potekajo športna tekmovanja v organizaciji tamkajšnjega športnega društva. V začetku junija so pripravili turnir v odbojki na mivki in tenis. V soboto pa še dnevno-nočni turnir v malem nogometu. To soboto (17. junij) pripravljajo še kolesarjenje in vaške igre. NF

Ormoški policisti so v petek na policijski postaji zaslišali osumljenca kaznivega dejanja in zaradi vožnje pod vplivom alkohola vozniku v Trgovišču prepovedali nadaljnjo vožnjo. Pred polnočjo v petek so intervenirali v naselju Stanovno, kjer je prišlo do prepira in groženj med osebami. Zoper enega kršitelja so odredili pridržanje do streznitve, saj kljub opozorilu ni prenehal s kršitvijo.

V soboto po 7. uri so bili obveščeni o poškodovanju ograje v Obrežu.

V nedeljo ob 4.30 uri so policisti v Bukovcih zaradi vožnje pod vplivom alkohola začasno odvzeli vozniško dovoljenje vozniku osebnega avtomobila.

Gorišniški policisti so minuli vikend občanki zasegli aluminijasto folijo z rjavo praškasto snovjo in jo poslali na testiranje. Obravnavali so poškodovan telefonski drog, ki je padel na streho traktorja in zasegli so avtomobil voznika, ki je vozil brez veljavnega vozniškega dovoljenja in pod vplivom alkohola.

V Cirkulanah je v soboto občana motila glasna glasba iz gostinskega objekta, a je šlo za javno prireditev, za katero so pridobljena ustrezna dovoljenja.

Včeraj (nedelja) ob 17.20 so policisti prejeli obvestilo, da so na travniku v Cirkulanah našli mrtvega moškega. Zdravstveno osebje je potrdilo, da gre za naravno smrt.