LOKALNE NOVICE PONEDELJEK, 12.11.2018

Območna izpostava javnega sklada za kulturne dejavnosti Ormož je v okviru prireditev, ki jih za spodbujanje razvoja slovenske glasbene ustvarjalnosti organizira Javni sklad Republike Slovenije v soboto v Ormožu izvedel že 23. tekmovanje godb Slovenije v zabavnem programu za pokal Vinka Štrucla. Dogodek, ki se ga je udeležilo kar deset godb, je bil gotovo eden od vrhuncev dogajanja v skladu, ponovno pa so pokazali, da v Ormož lahko pripeljejo najboljše od najboljšega. Strokovna komisija je podelila dve zlati priznanji s pohvalo, ki sta ju prejeli KUD Občinski pihalni orkester Trebnje in Kulturno društvo godba Cerknica. Ostale godbe, tudi ormoška in godba iz Središča ob Dravi, so prejele zlato priznanje. UM

Tekmovanje v kuhanju prleškega piskra, ki je v soboto potekalo v okviru Martinovanja v Ormožu, je zaključeno. Najboljši prleški pisker je letos uspelo pripraviti mladim fantom iz ekipe PGD Ključarovci. Omenjena ekipa je osvojila tudi prvo mesto v ocenjevanju okusa jedil. Druge so bile EKO župarice, tretji pa občinski odbor Nove Slovenije. Ekipa Danijela Vrbnjaka je prejela nagrado za najlepšo urejenost prostora in čistočo, najbolj urejena ekipa pa so bile članice Društva kmečkih žena Ormož. UM

Martinovanje so v soboto pripravili tudi v Središču ob Dravi. Tamkajšnje Turistično društvo ga je tokrat pripravilo s pomočjo oljarne. Razveselili so se predvsem velikega števila obiskovalcev, saj jih je prišlo okrog 400. Čeprav v občini Središče ni veliko vinogradov in vinogradnikov, se vedo za Martinovo poveseliti. Obiskovalcem so pripravili tudi kulturni program, v katerem sta nastopili recitatorki, zbrane je zabaval tudi Pihalni orkester Svea iz Zagorja. Krst mošta so uprizorili člani gledališke skupine iz Obreža. UM

V 2. slovenski futsal ligi so bile minuli konec tedna na sporedu tekme 7. kroga. Klub malega nogometa Tomaž je v petek gostoval v Velikih Laščah in prepričljivo osvojil nove tri točke. Petelini so slavili s 4:11. Mrežo gostiteljev je v 4. minuti načel Gašparič. Že minuto kasneje je za 0:2 zadel Kos. V 11. minuti so po zadetku Klanjška varovanci trenerja Bojana Cunka vodili z 0:3. Domačim je v 14. minuti po zadetku Kojadinovića uspelo znižati na 1:3, vendar so gostje v naslednjem napadu odgovorili z zadetkom Dragosavca za 1:4. Končni izid prvega polčasa 1:5 je v 20. minuti postavil Krajnc. Tomaževčani so visok ritem igre ohranjali tudi v drugem polčasu. V 23. minuti je za 1:6 zadel Dragosavac. Za domače je v 25. minuti zadel Žužek. Dragosavac je ponovno zadel v 27. minuti za 2:7. Dva zadetka sta padla v 28. minuti, za domače je zadel Škulj, za goste Krajnc. Za 4:8 je v 29. minuti zadel Kojadinović. V zaključku tekme je blestel Gašparič, ki je od 34. do 38. minute zadel še trikrat za končnih 4:11. Z novo zmago Petelini ostajajo na 2. mestu prvenstvene lestvice, imajo 18 točk, vodi Ptuj z 21 točkami. Tretje so Mlinše v 13 točkami. V 8. krogu bodo Petelini v telovadnici osnovne šole Ivana Cankarja v Ljutomeru 23. novembra ob 20. uri gostili petouvrščeni Miklavž. AK

Minuli konec tedna so bile na sporedu tekme 12. kroga, zadnjega v jesenskem delu prvenstva v ligi MNZ Ptuj, člani 1. razred. Ormožani so bili prosti. Nogometaši Središča ob Dravi so na martinovo soboto na pomožnem igrišču v športnem parku Mestna graba v Ormožu pred kakšnimi 40 gledalci gostili Leskovec. Srečanje so dobili z 1:0. Edini zadetek na tekmi je v 39. minuti dosegel Sakelšek. Po 12. krogih na lestvici vodi Zavrč z 21 točkami, ki bo prezimil na prvem mestu; drugi Tržec jih ima 17. Na tretjem mestu so nogometaši Središča s 16 točkami, Ormožani jih imajo na 5. mestu lestvice 15. Prvenstvo se bo s spomladanskim delom nadaljevalo meseca marca. AK

S Centra za obveščanje na Ptuj so sporočili, da je včeraj (nedelja) ob 16.16 na Humu močan veter odkril streho počitniške hiše. Gasilci PGD Loperšice so s folijo prekrili 15 kvadratnih metrov strehe. Ob 3.28 je v kraju Stara - Nova vas v občini Križevci pri Ljutomeru osebno vozilo zapeljalo s cestišča in se prevrnilo, ena oseba se je poškodovala. Ob 12.03 se je na Potrčevi cesti na Ptuju močno kadilo iz enega od stanovanj v večstanovanjskem objektu. Gasilci PGD Ptuj so vstopili v stanovanje in s štedilnika odstranili smodečo posodo s hrano.

Gorišniški policisti so v petek obravnavali nesrečo kolesarke v Gajevcih, ki je padla zaradi psa, ki ji je pritekel pod kolesa. Zoper lastnika bodo uvedli postopek o prekršku. Pri varovanju državne meje so v petek ustavili in kontrolirali osebni avtomobil hrvaških registrskih številk, v katerem se je prevažalo pet državljanov Irana, ki so državno mejo nedovoljeno prestopili v naselju Meje. Po opravljenem postopku so tujce vrnili hrvaškim varnostnim organom.

V soboto ponoči so policisti na Ptuju dvakrat ustavili istega pijanega voznika. Najprej si je uredil prevoz domov, nato pa je bil uro za tem z istim vozilo ponovno na cesti. Zaradi kršitev so mu vozilo zasegli. V soboto zjutraj je neznanec preko noči vlomil v štiri skladiščne kontejnerje v Gorišnici in pri tem odtujil bencinsko motorno žago Husquarna in več drobnega materiala.