LOKALNE NOVICE PONEDELJEK, 13.11.2017

Martinovanje je za nami, dobili smo novega starega predsednika Boruta Pahorja. Preden se posvetimo martinovanju v Ormožu še nekaj besed o tem, kako smo volili v volilnem okraju (VO) Ormož. Volilna udeležba je bila 42,22-odstotna, kar je nekoliko več od slovenskega povprečja. V VO Ormož je Borut Pahor dobil 52,64 odstotka glasov, Marjan Šarec pa 47,36 odstotka. Pahor je precej prepričljivo slavil na levem bregu Mure, v Prekmurju, kjer je povsod dobil preko 60 odstotkov glasov. Na desnem bregu Mure je bilo bolj tesno, kot smo slišali predvsem v VO Ormož. V ptujskih volilnih okrajih je bilo najbolj tesno v 3. volilnem okraju, v 1. in 2. okraju pa je Pahor bolj prepričljivo zmagal, dobil je več kot 54 % oz. 58 %. KŠ

Deset godb se je v soboto udeležilo tekmovanja godb Slovenije v zabavnem programu za pokal Vinka Štrucla, ki je tudi letos potekalo v okviru Martinovanja v Ormožu. Nastopilo je deset godb, ki so bile razdeljene v tri kategorije, do 34 prisotnih članov, od 35 do vključno 40 prisotnih članov ter tretja kategorija 41 prisotnih članov in več. V prvi kategoriji so bili zmagovalci člani Mestnega pihalnega orkestra Škofja Loka, ki so prejeli 97 točk, zlato plaketo s pohvalo in pokal Vinka Štrucla, v drugi kategoriji je zmagal Pihalni orkester občine Šentilj Paloma, ki je prejel 93,5 točke, zlato plaketo s pohvalo in pokal Vinka Štrucla. V tretji kategoriji je zlato plaketo s pohvalo in pokal Vinka Štrucla prejela Mengeška godba, ki si je priigrala 87,5 točke. Pokale je podelil predsednik DZ, dr. Milan Brglez. UM

Martinovanje v Ormožu je postreglo s še enim tekmovanjem, saj je deset ekip tekmovalo v kuhanju Prleškega piskra. Strokovna komisija, ki ji je predsedovala Nada Pignar je imela težko delo, saj so se vse ekipe izjemno potrudile. Popolnoma dorečenih kriterijev kaj sodi v prleški pisker ni, je pa jasno, da brez svinjine ne gre. Vse ostale sestavine se prilagajajo glede na letni čas, v katerem ga kuhamo. Ocenjevalna komisija je ocenjevala znotraj treh kategorij. Najpomembnejši je bil okus jedi, kjer so bili pozorni na primerno slanost in ostalo razporeditev začimb. Ocenjevali so še videz jedi in čistočo ter urejenost. V posamezni kategoriji je pri okusu jedi zmagala ekipa GZ Ormož, pri čistoči in urejenosti so bili najboljši člani ekipe Danijela Vrbnjaka, Občinski vroči pisker pa je zmagovalec v kategoriji izgleda in urejenosti. V skupni razvrstitvi je tretje mesto zasedla ekipa Društva kmečkih žena Ormož, druga je bila ekipa Danijela Vrbnjaka, zmagovalci pa so člani ekipe Gasilske zveze Ormož. UM

V sklopu 25. Martinovanja v Ormožu je Janko Korpar skupaj z aktivnimi člani društva Prleški železničar predstavil železniško tematiko; učni center železniške dediščine Stanica, oziroma mini maketo Osluševcev-Podgorcev, leseni ringlšpil (vrtiljak za otroke) s pletenimi košarami, ki ga je ročno izdelal član društva Dušan Jevšovar. Otroci so na ringlšpilu uživali. Navdušeni nad delovanjem društva so bili obiskovalci, ki so jih na stojnici pogostili s pečenim kostanjem in moštom, dokler se le-ta ni spremenil v vino. PK

Že dobro uro zasedajo središki svetniki na 23. redni seji. V ospredju razprave je obravnava predloga proračuna za prihodnje leto, prvo branje. Nekaj časa bodo namenili še predlogom in vprašanjem svetnikov in svetnic. Več jutri. PH

V okviru letnega programa Komisije za delo s članicami Podravske regije bo jutri (torek) ob 17. uri regijski posvet za članice podravske regije. Posvet za članice prostovoljnih gasilskih društev in gasilskih zvez: Ptuj, Dornava, Videm, Gorišnica, Kidričevo, Destrnik, Trnovska vas - Vitomarci, Majšperk, Ormož, Lenart, Slovenska Bistrica, Juršinci, Sveti Tomaž, Središče ob Dravi bo v prostorih Gasilskega doma Ptuj. Na posvetu bo med drugim predavanje na temo zdrava prehrana ter novi učni programi izobraževanja GZS. Na posvetu bo tudi predstavitev ekip, ki so bile na olimpijadi v Willachu (PGD Hajdoše in Šmartno na Pohorju). NF

Rokometaši Jeruzalema Ormoža so v 9. krogu 1. NLB Leasing lige v soboto gostovali v Škofji Loki in se v Prlekijo vrnili z novima dvema točkama. Vinarji so zmagali z 28:32. Prvi polčas, v katerem so vodili domači, je bil izenačen in se je končal z rezultatom 16:15. Domači so bolje začeli tudi drugi polčas, saj so v 33. minuti vodili že s štirimi goli prednosti, 19:15. Ormožani se niso predali; strnili so svoje vrste v obrambi in domačine v 44. minuti ujeli na 22:22. Končnica srečanja je pripadla varovancem trenerja Saše Prapotnika. V 54. minuti je Žuran zadel za 26:30. Ormožani so v zaključku rutinirano pripeljali srečanje do konca in se veselili zmage z 28:32. Najboljši strelec Ormožanov je bil Kocbek z osmimi goli, Žuran je zadel sedemkrat. Pri Loki je bil najuspešnejši strelec Kavčič z osmimi goli. Na lestvici vodi Koper s 14-imi točkami. Druga je Ribnica s točko manj. Tretji Maribor ima 11 točk. Ormožani so četrti z 11-imi točkami. Ormožani ostajajo v boju za ligo za prvaka. V preostalih srečanjih je vodilni Koper s 26:31 zmagal na gostovanju v Novem mestu. Maribor je bil s 24:20 boljši od Dobove. Ribnica je s 26:21 premagala Slovan. Trebanjci so s 24:28 slavili na gostovanju v Šmartnem. V 10. krogu čaka Ormožane že v sredo gostovanje pri drugouvrščeni Ribnici. AK

Rokometaši Velike Nedelje so v 6. krogu 2. slovenske rokometne lige gostovali v Logatcu pri Kronosu in zabeležili remi; izid je bil 27:27. Kriza rezultatov pri Velikonedeljčanih očitno še ni končana. Po težkem in zasluženem porazu proti sosedom so zeleni tokrat pričakovali zmago, ki bi ekipi dvignila samozavest. V posebnih pogojih v športni dvorani Logatec so bili domačini na začetku tekme bolj zbrani, saj so si v 9. minuti priigrali lepo prednost 7:3. Ko so se gostje počasi navadili na pogoje, je tudi igra postajala boljša, kar se je odražalo tudi na rezultatu. Do konca polčasa so gostje zaostanek uspeli spremeniti v vodstvo dveh zadetkov 11:13. Tudi v nadaljevanju tekme so bili gostje uspešnejši, saj so prednost še povečali. V 42. minuti je ta znašala 5 golov; 14:19. Vendar so Velikonedeljčani proti koncu tekme spet popustili. Domači so izkoriščali napake gostov, kar je posledično pomenilo izenačenje v 55. minuti tekme na 24:24. Na srečo so gostje spet ujeli ritem in zadeli trikrat zapored ter si tako pred zaključkom ustvarili lepo prednost 24:27. Njihov namen je bil, umirjeno in strpno igrati do konca, in zmagati. Vendar so se njihova pričakovanja izjalovila, saj so jih pokopale napake in izključitve. Domači so uspeli izenačiti, in to dobesedno v zadnjih sekundah. Najboljši strelec gostov je bil Bombek s sedmimi goli, Sok je zadel šestkrat. Pri domačih je Korošec dosegel 10 zadetkov. Za Velikonedeljčane naslednji teden sledi premor. Čez 14 dni jih čaka domača tekma proti Ajdovščini, ki je v soboto visoko, z 32:24 izgubila na gostovanju v Gorišnici. Rokometaši Moškanjcev Gorišnice bodo v 7. krogu v soboto (18.11. ob 20. uri) gostovali v Metliki. Na lestvici vodi Mokerc Ig z osmimi točkami. Sledita Pomurje in Ajdovščina s sedmimi točkami. Gorišnica je četrta s šestimi točkami; prav toliko jih imajo na 6. mestu tudi Velikonedeljčani. AK

Ormoški policisti so bili v petek ob 8.30 uro na kraju prometne nesreče v Ormožu. Vozniku je med vožnjo postalo slabo, zaradi česar je zapeljal izven vozišča. Pri tem je nastala minimalna materialna škoda, voznika pa je oskrbela nujna medicinska pomoč Zdravstvenega doma Ormož.

Ob 11.45 uri so obravnavali prometno nesrečo v Ormožu na parkirnem prostoru.

V soboto ob nekaj minut pred 14. uro so bili obveščeni o najdbi neeksplodirane granate iz časa II. svetovne vojne v Obrežu. Kraj so policisti zavarovali do prihoda strokovnjaka za neeksplodirana ubojna sredstva, ki je granato odpeljal v skladišče.

Pred 20. uro so intervenirali pri Veliki Nedelji. Prišlo je do prepira in nasilja med sorodniki. Kršitelj bo dobil plačilni nalog zaradi kršitev določil Zakona o varstvu javnega reda in miru.

V nedeljo ob 16. uri so v Trgovišču vozniku začasno odvzeli vozniško dovoljenje, saj je vozil pod vplivom alkohola.