LOKALNE NOVICE PONEDELJEK, 15.04.2019

Nogomet ima v Ormožu bogato tradicijo. Zanje je bila sobotna otvoritev tribune in vseh ostalih pripadajočih prostorov velik dogodek, tudi zato, ker so si nogometaši zanj prizadevali več kot desetletje. Temeljni kamen za izgradnjo tribun so položili v začetku novembra 2017, strošek gradnje je znašal okrog 800 tisoč evrov. Objekt je dolg 50 m in širok, 7,5 m, ima 350 kvadratnih metrov uporabnih površin. Predstavlja tribuno s 324 sedeži, ki ima možnost nadgradnje, 4 garderobe, klubske prostore, prostor za sodnike, prostor za delegate, masažno sobo, sobo za prvo pomoč, pralnico, kurilnico, garažo in skladiščni prostor. UM

V občini Središče ob Dravi praznujejo občinski praznik. V soboto dopoldan so na osrednji občinski proslavi podelili priznanja najbolj zaslužnim. Priznanje so prejeli Alenka Horvat, Ivanka Filipič in Zvonko Ivanuša. Posebno priznanje so podelili podjetju AHAC iz Središča ob Dravi in ustanoviteljem Nogometnega kluba Središče ob Dravi. Bronasto plaketo je prejel Damjan Munda, Društvo upokojencev Središče ob Dravi pa je za 70 let uspešnega dela na področju turizma in promociji občine prejelo zlato plaketo. UM

Člani PGD Obrež so tudi letos na cvetno nedeljo ponesli največji presmec daleč naokoli do farne cerkve. To počnejo že več kot dvajset let. 40 metrov dolg presmec so izdelali zelo hitro, je dejal predsednik društva Davorin Rihtarič. Zelenje naberejo v soboto zjutraj, nato ga popoldne v štirih urah izdelajo, saj si naloge razdelijo že prej, tako da je izdelovanje že zelo utečeno. V nedeljo zgodaj zjutraj so se člani PGD Obrež s presmecem podali na pot skozi Šalovce proti farni cerkvi, kjer ga pred vhodnimi vrati postavijo. Tudi najmlajše člane, ki so imeli manjši presmec, ni zmotilo grdo vreme. Pred cerkvijo na Grabah si lahko ogledate oba presmeca, ki ju je blagoslovil tamkajšnji duhovnik Jože Urbanija. NF

Včeraj (nedelja) je ob obali na relaciji Portorož-Koper-Piran-Izola potekal 6. Istrski maraton, ki se ga je udeležilo tudi nekaj članov Atletskega kluba Ormož. Na najdaljši, 42-kilometrski preizkušnji je tekel Marjan Alt. S časom 3:01:28 je v absolutni konkurenci 303 atletov zasedel 16. mesto in bil tretji v kategoriji do 49 let.

Blažu Orešniku je uspelo to, kar mu ni na domači tekmi pred dvema tednoma. S časom 1:12:18 je zmagal na polmaratonu v absolutni konkurenci 1981 tekačev. Bojan Vozlič je osvojil 32. mesto in bil 9. v kategoriji do 44 let. V isti kategoriji je Branko Brumen zasedel 22. mesto, v generalni razvrstitvi je bil 94. Igor Nedeljko je zasedel 393. mesto. Mojca Golob je zasedla 1332. mesto.

Na 9,5-kilometrski trasi sta v konkurenci 2419. tekačev nastopila Matej Kramberger in Nuša Štefančič. Kramberger je zasedel 292. mesto, Štefančičeva je bila uvrščena na 427. mesto.

Nogometaši v ligi MNZ Ptuj, člani 1. razred, so minuli konec tedna igrali tekme 16. kroga. Nogometaši Ormoža so po odprtju novih športnih objektov v športnem parku Mestna graba pred kakšnimi 200 gledalci gostili ekipo Grajene in vpisali nov poraz. Gostje, ki so zmagovalca odločili že v prvem polčasu, ki so ga dobili z 0:4, so bili boljši z 1:4. V 12. minuti je za vodstvo Grajene zadel Pihler. Samo dve minuti kasneje so gostje po avtogolu Tea Prapotnika povedli z 0:2. Do konca prvega dela sta za goste zadela še Pihler v 37. in Halužan v 45. minuti. Domačim v drugem delu ni uspelo pripraviti preobrata. Edini zadetek je za končnih 1:4 v 78. minuti dosegel Kristijan Prapotnik. AK

Tudi nogometašem Središča ni šlo po načrtih, saj so na sobotnem gostovanju pri ekipi Boča v Poljčanah vpisali visok poraz. Domači so bili boljši s 5:0. V prvem delu srečanja so domači dva zadetka dosegli z bele točke. Jelovšek je zadel v 22. in 40. minuti. V drugem polčasu so domači zadeli še trikrat. Strelci so bili Kolar v 54., Kovačič v 66. in Videčnik v 82. minuti. Zavrč po novi zmagi ostaja vodilno moštvo lestvice, ima 35 točk. Drugi je Tržec s 27 točkami, tretja Grajena ima 22 točk. Nogometaši Središča so z 18 točkami na 4. mestu. Ormožani so z novim porazom zdrsnili na 7. mesto, imajo 16 točk. V tekmi 17. kroga bodo nogometaši Ormoža na velikonočni ponedeljek gostovali v Gorišnici, tekma se začenja ob 16. Nogometaši Središča bodo prosti. AK

Ormoški policisti so v petek obravnavali nasilje v družini, poskus samomora (osebo so hospitalizirali) ter nedovoljen prestop meje v Središču ob Dravi. Tunizijec in Maročan sta zaprosila za mednarodno zaščito in so ju odpeljali v azilni dom.

V soboto pred poldnevom so na glavni cesti v Obrežu ustavili prehitrega voznika osebnega avtomobila, ki je vozil pod vplivom alkohola. Ob 14.35 so bili obveščeni o kršitvi javnega reda v Vinskem Vrhu ter o napadu in ugrizu psa znanega lastnika. Popoldan so v Preclavi ob lokalni cesti našli moškega, ki je v neposredni bližini doma omagal zaradi opitosti. Pospremili so ga do doma.

V nedeljo zvečer so na Svetinjah našli registrsko tablico motornega vozila. Vrnili so jo lastniku iz Ivanjkovcev.