Občina Ormož do leta 2020 oziroma 2021 načrtuje prenovo in dograditev vrtcev v Podgorcih in Miklavžu pri Ormožu.Skupno število otrok, ki danes obiskuje vrtec v Podgorcih, je 60. Zgradba vrtca v Podgorcih bo kmalu dopolnila 40 let in je zato dotrajana in neprimerna. Občina Ormož se je zato odločila za prenovo in dograditev. Vrednost projekta znaša 1.039.005,11 EUR z DDV. Investicija bo predvidoma potekala od aprila do decembra 2020. UM

Zgradba vrtca Miklavž pri Ormožu je izhaja iz leta 1980, kar pomeni, da je stara skoraj 40 let. Glavni razlog za izvedbo obravnavane investicije je prostorska stiska oz. dejstvo, da vsi njegovi prostori ne ustrezajo normativom, je pojasnil Boris Novak iz skupne Medobčinske uprave. Vrednost projekta znaša 682.435,85 EUR z DDV in se bo izvajal od aprila do decembra 2021. UM

V tem tednu potekajo po krajevnih skupnostih Ormož zbori občanov in seje krajevnih svetov. Na Kogu se bodo občani drevi ob 19.30 zbrali na zboru občanov, sledila bo 5. redna seja sveta krajevne skupnosti. Osrednja tema so predvidene investicije v letih 2020 in 2021.

Predsednik sveta Krajevne skupnosti Ormož, Vlado Hebar, je sklical 5. redno sejo sveta krajevne skupnosti, ki bo jutri (torek) ob 19.30, po zboru krajanov, v Domu kulture v Ormožu. Krajevni svetniki bodo obravnavali proračuna Občine Ormož za leti 2020 in 2021, finančne načrte za obe leti za njihovo krajevno skupnost, imenovali inventurne komisije in odpisali terjatve za najemnine grobov. PK, vir: KS Ormož

Tudi ivanjkovski krajevni svetniki bodo po zboru občanov govorili o obeh proračunih in predvidenih investicijah za prihodnji dve leti v njihovi krajevni skupnosti. Zbor krajanov v domu kulture Ivanjkovci bo jutri (torek) ob 17. uri. (uredn.)

Rokometaši Jeruzalema Ormoža so v 10. krogu lige NLB v soboto gostovali pri drugi ekipi državnega prvenstva Ribnici.

Tekmo so bolje odprli Ormožani, ki so si hitro priigrali dva gola prednosti (0:2). Zadala sta Žuran in Martin Hebar. Domačini so za trenutek ujeli priključek nato pa so Ormožani svojo prednost iz začetka tekme še podvojili in po zadetku Žurana v 8. minuti vodili že s štirimi zadetki prednosti (3:7). Ribničani so se ponovno približali, vendar Vinarji niso dovolili, da bi gostitelji prevzeli nadzor nad tekmo in tokrat ušli na tri zadetke prednosti (7:10), ko je bil dvakrat zapored uspešen Čudić. Čeprav je prednost rokometašev Ormoža znova zrasla na štiri gole; za 8:12 je v 22. minuti zadel Kocbek, so Ribničani vseeno zaostanek do polčasa uspeli zmanjšati. Gostje so tako na odmor odšli s prednostjo treh zadetkov (11:14).

V začetku drugega polčasa smo spremljali zelo izenačeno srečanje. V 39. minuti so se domačini po zadetku Žagarja približali na le gol zaostanka (20:21). Ormožani so kljub temu gostitelje uspeli držati na razliki enega oziroma dveh zadetkov. V 49. minuti so Ribničani vendarle prišli do izenačenja. Vujačić je zadel za 24:24. Minuto kasneje so gostitelj po zadetku Horvata sploh prvič na tekmi povedli (25:24). Ko se je zdelo, da bodo rokometaši Ribnice potem, ko so prišli do treh golov prednosti; za 28:25 je v 54. minuti zadel Pucelj, tekmo mirno pripeljali do konca so se tokrat le na gol zaostanka približali Ormožani. V 55. minuti je Žuran zadel za 28:27. Na koncu so igralci Ribnice vseeno tekmo pripeljali tekmo sebi v prid in težje od pričakovanj osvojili novi dve točki. Končni rezultat 32:29 je postavil Kovačič.

Pri Ribničanih sta bila z 6 zadetki najučinkovitejša Gašper Horvat in David Kovačič, pri Ormožanih pa je z 10 goli blestel Bojan Čudič. V preostalih srečanjih 10. kroga je Gorenje s 27:37 premagalo Izolo, Trimo je bil s 30:27 boljši od Kopra. Krka je s 26:29 premagala Loko, Celjani so bili z 18:31 boljši od Slovenj Gradca. Dobova je tesno, s 25:24 odpravila Maribor. Na lestvici vodijo Celjani z 20 točkami, druga je Ribnica s 17, sledi Trimo s 15 točkami. Vinarji s petimi točkami zasedajo 11. mesto prvenstvene lestvice. V soboto bodo Vinarji v trdnjavi Hard EK pred domačimi navijači gostili ekipo Slovenj Gradca. Tekma se bo začela ob 19. uri.

Minuli konec tedna so bile na sporedu tekme 8. kroga 1. slovenske futsal lige (SFL). Regionalni derbi na Ptuju, kjer so gostovali Tomaževčani, se je končal z delitvijo točk (1:1), več o tekmi jutri v Lokalnem utripu.

Zjutraj ob 6.03 so na območju občin Cirkulane, Gorišnica, Hajdina, Markovci, Ormož, Ptuj, Središče ob Dravi, Videm in Zavrč sprožili sirena javnega alarmiranja z znakom opozorilo na nevarnost zaradi povišanega pretoka reke Drave. Drava na območju Spodnjega Podravja ne povzroča večje škode, poroča STA. Na območju stare struge se je Drava sicer že razlila, vendar gre za kmetijske površine, na katerih se to jeseni pogosto zgodi. Pod vodo so območja Krčevine pri Vurbergu in pod Ptujskim jezerom oziroma v Markovcih. Le v naselju Čreta v Mestni občini Ptuj je poplavilo nekaj počitniških hišic, poroča ptujinfo.com.

Včeraj (nedelja) ob 12.10 je v Podgorcih prišlo do dokaj nenavadnega udora zemlje na površini okoli štiri kvadratne metre in štiri metre v globino. Podgorski gasilci so zavarovali kraj dogodka in prekrili luknjo, so sporočili s Centra za obveščanje Ptuj.

Ormoški policisti so v petek obravnavali dva sumljiva bankovca, ki naj bi bila ponarejena, in v Savcih prometno nesrečo s pobegom.

V soboto ponoči so bili obveščeni o kršitvi javnega reda in miru pri Veliki Nedelji. Policisti kršitve niso zaznali. Zjutraj pa prometno nesrečo s pobegom v Podgorcih.

V nedeljo so obravnavali poškodovanje tuje stvari pri Veliki Nedelji, saj je neznanec v noči iz sobote na nedeljo poškodoval parkiran osebni avtomobil po prednjih desnih vratih.

Za zmanjšanje problematike pešcev v cestnem prometu policisti od danes do srede popoldan oz. zvečer izvajajo poostren nadzor glede pešcev v prometu.