LOKALNE NOVICE PONEDELJEK, 21.10.2019

Župan Svetega Tomaža Mirko Cvetko je sklical 7. redno sejo občinskih svetnikov. Najpomembnejša točka, ki so jo obravnavali in sprejeli je dopolnjen osnutek odloka o spremembah in dopolnitvah občinskega prostorskega načrta občine in stališča do pripomb iz javne razgrnitve. Postopek se vleče že štiri leta in sedaj upajo, da se bo kmalu zaključil, je dejal tomaževski župan. UM

Vzrok za nedeljski požar v centru za ravnanje z odpadki družbe Saubermacher v Lenartu je samovžig mešanih odpadkov, so danes sporočili iz policije. Materialne škode v požaru ni bilo, a kljub temu so občani z županom na čelu ogorčeni. V sporočilu za javnost je župan občine Lenart mag. Janez Kramberger oster do požarov, ki jih je bilo letos že pet: »Dovolj nam je zapisnikov pristojnih inšpekcijskih služb, da pri pregledu skladišč niso našli kršitev, dejstvo je, da je pri skladiščenju nekaj hudo narobe, saj so naši občani in občanke ter naše okolje letos bili že petič izpostavljeni škodljivim vplivom gorenja odpadkov, ki so očitno posledica napak pri skladiščenju le-teh. Razumemo tudi izvajalca, ki pravi, da imajo vrhunsko tehniko, ki se je spet pokazala kot učinkovita, samo žal občani in občanke te požare vidimo drugače, kar pomeni, da je potrebno izredno pozornost nameniti preprečevanju požarov, kajti pet požarov v enem letu je bistveno preveč za naše okolje, še posebej, če gledamo desetletno obdobje, ko jih praktično ni bilo.«

Ormoški župan Danijel Vrbnjak je sklical 1. redno sejo otroškega občinskega sveta. Ta bo to sredo ob 10. uri. Na dnevni red je uvrstil štiri točke. Na prvi seji bodo potrdili mandat županji Otroškega občinskega sveta Občine Ormož ter mandat podžupanji omenjenega občinskega sveta. Nato bodo govorili o uresničevanju nalog občine skozi oči osnovnošolcev. PH

V Ormožu je v minulem tednu potekalo srečanje lokalne skupine za krepitev zdravja in zmanjševanja neenakosti v zdravju, ki sta ga organizirala Zdravstveni dom Ormož in Občina Ormož. Številni pomembni gostje so predstavljali Center za krepitev zdravja, projekt Ormož zdravo mesto in Center za duševno zdravje. Direktorica ZD Ormož Vlasta Zupanič Domajnko je uvodoma poudarila, da ni več samo vprašanje, kaj lahko posameznik naredi za skupnost, ampak kaj lahko skupnost naredi za posameznika. Zastavljen je cilj, da napišejo skupno strategijo za krepitev zdravja, v katero bodo vključeni vsi deležniki lokalne skupnosti. UM

V razstavišču Grajske pristave Ormož bodo jutri (torek) ob 17. uri odprli razstavo Lutke in maske. Gre za potujočo razstavo Eke Vogelnik, ki obsega prerez avtoričinega delovanja na področju ilustracij, filmskih, televizijskih in gledaliških lutk ter mask in plakatov, ki jih je Eka Vogelnik oblikovala med letoma 1985 in 1999. Razstavljene bodo tudi karikaturne lutke svetovnih politikov in portretne lutke naših kulturnikov. PH

Rokometaši Jeruzalema Ormoža so minulo soboto v 7. krogu lige NLB gostovali v Rdeči dvorani. Velenjčani so v tekmo vstopili s mešanimi občutki, saj so se uspešno uvrstili v 3. pred krog pokala EHF, pred tem pa visoko izgubili proti ekipi Celja. Rokometaši Ormoža so v tekmo z Gorenjem vstopili motivirani, saj so na zadnji tekmi slavili v Novem mestu. Vendar so po slabi predstavi visoko izgubili, domači so bili boljši s 37:22.

Velenjčani so hitro povedli z dvema zadetkoma. Vendar prednost ni držala dolgo saj so se gostje uspeli približati in po zadetku Kocbeka povesti s 4:5 v 6. minuti 1. polčasa. Nato so na svoj račun zopet prišli domačini in z delnim izidom 6:0 gostom ušli na pet zadetkov prednosti (10:5). Skoraj 10. minutni post brez zadetka Ormožanov je v 14. minuti prekinil Ozmec.Velenjčani so nadaljevali s svojo igro in prednost počasi, a vztrajno večali. Ormožani niso našli pravega recepta kako doseči kakšen zadetek več kar je bila njihova največja težava v prvem polčasu. Gostiteljem je uspevalo praktično vse. Tako je njihova prednost ob polčasu znašala že neverjetnih enajst golov (20:9). V začetku drugega dela igre smo spremljali igro gol za gol in tako so Velenjčani ohranjali prednost enajstih zadetkov. Čeprav je bil zmagovalec dvoboja že nekaj časa odločen so domačini nadaljevali juriš proti golu nasprotnika. Prednost so le še povečevali. V 41. minuti je Haseljić prednost svoje ekipe povišal že na petnajst golov (28:13). V nadaljevanju tekme se ni zgodilo nič pretresljivega. Ormožani so zaostanek zmanjšali za gol ali dva, a so Velenjčani mirno nadzorovali potek srečanja in večja presenečenja niso dopustili. Na koncu je razlika znašala petnajst zadetkov (37:22), kar je daleč najučinkovitejša predstava velenjskih os v letošnji sezoni. Pri domačinih je z 10 goli izstopal Matanović, pri Ormožanih je bil z 6 zadetki na vrhu liste strelcev Kocbek.

V preostalih srečanjih 7. kroga lige NLB je Celje z 20:26 premagalo Koper, Slovenj Gradec je bil z 29:31 boljši od Maribora. Ribnica je s 26:33 premagala Dobovo, Loka je bila z 29:28 boljša od Izole. Trebanjci so z 20:24 slavili v Novem mestu. Na lestvici vodijo Celjani pred Ribnico, obe ekipi imata 14 točk. Tretji je Trimo z 11 točkami. Vinarji s petimi točkami in tekmo manj zasedajo 8. mesto prvenstvene lestvice. Ormožani bodo nov točke iskali v domači dvorani Hardek, ki bo sicer krst doživela na reprezentančni tekmi med Slovenijo in Nizozemsko. V zaostali tekmi 6. kroga bodo 30. oktobra gostili Maribor Branik. AK

Nogometaši v ligi MNZ Ptuj, člani 1. razred, so minuli konec tedna igrali tekme 9. kola. Nogometaši Središča ob Dravi so včeraj (nedelja) gostovali pri Skorbi in ostali brez novih točk, srečanje se je končalo s 3:2. Gostje so sicer po zadetku Borka povedli v 18. minuti. Kakšnih 50 gledalcev je izenačujoči gol Brodnjaka videlo v 32. minuti. Domači so po zadetku Horvata v 41. minuti na odmor odšli z vodstvom 2:1. V drugem polčasu je Središčanom po zadetku Štambergerja v 54. minuti uspelo izenačiti na 2:2. Za domačo zmago 3:2 je v 86. minuti zadel Hreljič. Nogometaši Ormoža so bili v 9. kolu prosti. Na lestvici vodi Gorišnica z 21 točkami, druga Skorba jih ima 17. Na tretjem mestu je Majšperk z 10 točkami. Prav toliko jih imajo tudi Ormožani na 7. mestu. Nogometaši Središča so s točko manj na 8. mestu lestvice. V 10. kolo bodo Središčani v soboto (26.10.) ob 15. uri gostovali pri Grajeni. Ormožani bodo v nedeljo (27.10.) ob 15. uri igrali v Skorbi. AK

Ormoški policisti so v petek obravnavali prometno nesrečo zaradi neprilagojene hitrosti ter kršitev javnega reda in miru v zasebnem prostoru v okolici Ormoža. Šlo je za zmerjanje.

V soboto zvečer so v Ormožu eni osebi zasegli ročno zvito cigareto, saj sumijo, da gre za prepovedano drogo.

Včeraj so v Ormožu ustavili osebni avtomobil italijanskih registrskih oznak, ki ga je vozil italijanski državljan. V vozilu so bili še en italijanski državljan in trije državljani Indije, ki so v državo vstopili na nedovoljen način. Policisti so oba Italijana pridržali in ju bodo kazensko ovadili pristojnemu tožilstvu.

Obravnavali so tudi najden denar na bankomatu včeraj po 13. uri na bankomatu SKB banke na Vrazovi ulici v Ormožu.

Zjutraj so Zdravstvenemu domu Ormož nudili asistenco pri prisilni hospitalizaciji osebe.