LOKALNE NOVICE PONEDELJEK, 23.09.2019

Ormoški občinski svetniki in svetnice danes zasedajo na 8. redni seji, prvi po počitnicah. Za mlade je najbolj zanimiv predlog Odloka o subvenciji mladim in mladim družinam pri reševanju stanovanjskega problema v občini Ormož. Več o osrednjih temah v naslednjih dneh na Radiu Prlek.

Ljudska univerza Ormož je v petek v ormoškem grajskem parku pripravila družinski piknik. Lepo sončno vreme je v park privabilo številne družine, najmlajše so čakala napihljiva igra, ustvarjalne delavnice, brezplačne palačinke, odprti mikrofon, joga za otroke, športni poligon, lutkovna predstava in družinski kviz. Z družinskim piknikom pa praznovanj 60. obletnice obstoja Ljudske univerze Ormož še ni konec. Že to sredo ob 10.00 pripravljajo okroglo mizo z naslovom Uspešno po petdesetem. UM

Društvo LIKUDO je v okviru krajevnega praznika v Ormožu minuli petek pripravilo otvoritev likovne razstave z naslovom “Oblo in oglato”. Otvorili so jo s krajšim kulturnim programom učencev glasbene šole Ormož. Tudi tokrat je razstava retrospektivna, pa vendar so obiskovalci videli tudi nekaj novih del članov društva. Razstava društva LIKUDO je na ogled v avli občine Ormož.UM

Minuli petek je ekipa KMN Tomaž odigrala prvo domačo tekmo v 1. SFL (slovenski futsal ligi) v novi sezoni. Pred malo manj kot 150 navijači se je pomerila z vrhniško ekipo Silico (Siliko). Po začetnem otipavanju, so prvi zapretili gostje, ki so imeli v prvem polčasu tudi več od igre. Na vsaki strani sta ekipi imeli nekaj priložnosti oziroma polpriložnosti, a sta vratarja svoje delo dobro opravila, oziroma so bili igralci ob zaključku akcij nezbrani. Tako sta ekipi na odmor odšli poravnani (0:0). Takoj v prvem napadu v drugem polčasu, si je gostujoča ekipa priigrala kot. Tekom izvedbe kota, je domači igralec storil prekršek za najstrožjo kazen, ki jo je realiziral Končan. Ekipa Silica še je naprej pritiskala in si priigrala par priložnosti, ki jih niso realizirali. Nato je pobudo prevzel Tomaž. Akcije so si vrstile ena za drugo, zadetka pa niso uspeli doseči. Gostujoči igralci so morali storiti par prekrškov, da so ustavljali nalete domačinov. Tekom pritiska je padel zadetek na drugi strani-zadel je Ćosić in Silico popeljal do prednosti 0:2. Domačini se niso predali in so kaj hitro izid zmanjšali preko Marota, ki je zadel iz 10 metrovke. Pritisk domačinov se je še stopnjeval. Gostje niso imeli rešitev, kako bi zaustavili domačine. To se jim je obrestovalo ob koncu 37. minute, ko je izid z lepo akcijo poravnal Klajnšek. Domačini so proti koncu tekme imeli priložnost, da bi prišli do vodstva, a jim to ni uspelo. Zgodilo se je ravno nasprotno. 5 sekund pred koncem tekme, je gostujoča ekipa s približno 15 metrov izvedla avt, strel proti vratom je sprožil Ćosić. V bloku je žoga zadela Goričana, spremenila smer in končala v vratih domačinov. Tekma se je tako končala z izidom 2:3. Oslabljeni domačini (manjkali so Dragosavac, Kos in Rednak) si po prikazanem poraza vsekakor niso zaslužili. V 3. krogu bodo varovanci trenerja Mateja Gajserja v petek (27.09.) gostovali v Škofji Loki pri ekipi Stripy. AK

Rokometaši Jeruzalema Ormoža so v 3. krogu lige NLB v soboto gostovali v Dobovi. Tudi tokrat jim nasprotnika ni uspelo premagati; srečanje se je končalo z 31:24. Vinarji so na to tekmo prišli z dobro popotnico, saj so na zadnji tekmi premagali Izolo, medtem, ko so Dobovčani visoko izgubili pri državnih prvakih.V prvi polovici prvega polčasa si nobena izmed ekip ni priigrala večje prednosti. Nekaj menjav v vodstvu, drugače sta ekipi izmenjujoče dosegali gole. V 16. minuti so domačini po zadetku Sintiča prvič na tekmi povedli z dvema zadetkoma (9:7). Največja prednost, ki so si ji domačini priigrali v prvem polčasu je bila pet golov (14:9). Ormožani so v končnici prvega dela strnili vrste, zato je prednost domačih do konca polčasa skopnela na 2 zadetka. Rezultat ob polčasu je bil 15:12. Gostitelji so drugi polčas začeli odločno. Na krilih vratarja Lebna, ki je že ob koncu prvega polčasa prikazal nekaj obramb je s tem nadaljeval tudi na začetku drugega in omogočil soigralcem, da so naredili razliko petih golov (18:13). Ormožani pravega recepta kako bi se vrnili v tekmo in spreobrnili rezultat sebi v prid niso našli. To pa so izkoristili domačini, ki so svoje vodstvo le še povečali in tako v zaključek tekme vstopili mirno. Ob koncu tekme je bila razlika sedem zadetkov. Srečanje se je končalo z 31:24. Najboljši strelec Vinarjev je bil Žuran z osmimi goli, prav toliko jih je pri domačih dosegel Sintić.

V preostalih srečanjih 4. kroga so Celjani z 21:32 premagali Loko, Ribnica je bila s 23:26 boljša na gostovanju v Trebnjem. Koper je s 23:29 slavil pri Krki v Novem mestu. Maribor je s 25:22 odpravil Gorenje. Do prve zmage v sezoni je prišla Izola, ki je 27:24 premagala Slovenj Gradec. Na lestvici vodi Celje Pivovarna Laško, pred Riko Ribnico, obe ekipi imata 6 točk. Tretji so Trebanjci s štirimi točkami. Vinarji so z dvema točkama na 7. mestu prvenstvene lestvice. V 4. krogu bodo rokometaši Jeruzalema Ormoža v soboto gostili Urbanscape Loko. Srečanje se bo v dvorani ŠIC v Ljutomeru začelo ob 19. uri. AK

Nogometaši v ligi MNZ Ptuj, člani 1. razred so minuli konec tedna igrali tekme 5. kola. Nogometaši Središča ob Dravi so s 5:1 premagali Majšperk, nogometaši Ormoža pa so včeraj (nedelja) v športnem parku Mestna graba pred več kot 100 gledalci izgubili proti Gorišnici. Gostje so bili boljši z 1:4. Več o tekmah jutri. AK

V Varaždinu je včeraj (nedelja) potekala polmaratonska preizkušnja na 21 km. Odlično se je odrezal Blaž Orešnik, ki je s časom 1:12:25 v absolutni konkurenci 408 tekačev zasedel 2. mesto, v svoji kategoriji je bil najboljši. Petra Jenko je bila 120., Jožica Antolič 306 (v svoji kategoriji je bila najboljša), Stanko Zavec 328. in Siniša Novak 389. V Varaždinu sta na 4,8 km preizkušnji nastopili še Mojca Kovačič in Vita Štefančič. Med 266 atleti v absolutni konkurenci sta zasedli 207. in 211. mesto. AK

V petek popoldan je v Pavlovskem Vrhu voznik avtobusa poškodoval streho ene od stanovanjskih hiš in odpeljal s kraja. Vozilo in voznika so kasneje ustavili v Moškanjcih. Avstrijskega voznika so kaznovali zaradi povzročitve prometne nesreče in ker na kraju ni nudil svojih podatkov. V petek popoldan so bili tudi v Podgorcih, kjer je kršitelj soseda žalil in se do njega nedostojno vedel. Po 19. uri jih je občanka iz Ormoža obvestila, da jo zasleduje sumljiva oseba. Na kraju so okoliščine preverili, vendar kršitve niso zaznali. Zvečer je v Stanovnu voznik zaradi neprilagojene hitrosti zapeljal s ceste. Ker je vozil pod vplivom alkohola, so mu odvzeli vozniško dovoljenje in mu izdali plačilni nalog.

V soboto ob 8. uri so obravnavali kršitev javnega reda v gostinskem lokalu v Ormožu. Pijan gost je fizično napadel drugega gosta in ga pri tem telesno poškodoval po roki. Zaradi poškodbe je iskal zdravniško pomoč. Oškodovanec je zoper storilca podal predlog za pregon kaznivega dejanja povzročitve lahke telesne poškodbe, sledi kazenska ovadba.

V soboto dopoldan so bili obveščeni, da se v Središču ob Dravi že več dni na telefon ne oglaša starejši občan. Gasilci so na silo vstopili v stanovanje, kjer so občana našli mrtvega. Umrl je naravne smrti. Zvečer so bili v Podgorcih, saj je moški pri plezanju na traktorsko prikolico padel in se poškodoval. Z reševalnim vozilom so ga odpeljali v ptujsko bolnišnico.

V noči na nedeljo so v Rucmancih v občini Sv. Tomaž obravnavali nasilje v družini. Partnerja sta se sprla in moški se je fizično lotil partnerke. Zoper njega so odredili pridržanje, mu izrekli prepoved približevanja, sledi kazenska ovadba.

V nedeljo so obravnavali v Središču ob Dravi in v Trgovišču nezakonita prehoda meje. Ob 19.40 so na glavni cesti v Trgovišču ustavili državljana Indije, ki je vozil tovorni kombi italijanske registracije. V tovornem delu vozila je prevažal šestnajst državljanov Pakistana, ki so pred tem nezakonito prestopili mejo na območju Središča ob Dravi. Voznika so privedli v postopek k preiskovalnemu sodniku na Ptuju.