LOKALNE NOVICE PONEDELJEK, 24.07.2017

Jakobov sejem v Ormožu ima svojo tradicijo in skupaj z različnimi ponudniki so jo ohranili do danes. V dopoldanskih urah smo si lahko ponovno ogledali bogato ponudbo sejmarjev. Letos je bil Kerenčičev trg rezerviran za lokalne ponudnike in zbralo se jih je okrog 15. Več deset, med 30 in 40, je bilo ostalih ponudnikov. Obisk je bil zadovoljiv, čeprav bi si kot vedno želeli še kakšnega obiskovalca več. Podrobnosti jutri. UM

V KS Miklavž pri Ormožu so se včeraj (nedelja) razveselili novega odseka ceste, ki je lociran v vasi Vinski vrh. Odsek ceste je dolg okrog 720 metrov, modernizacija je bila zahtevna, saj se nahaja na nekoliko bolj razgibanem terenu in vodi do štirih hiš. Vrednost investicije je slabih 50 tisoč evrov. Gre za prvo otvoritev ceste letos, naslednja jih čaka v mesecu avgustu in bo v Miklavžu pri Ormožu. UM

gRajski center za družine Ormož jutri (torek) ob 17. uri vabi na druženje in igre z mladostniki. Tokrat jih bo obiskala Marina Novak. Mladostniki bodo imeli možnost preko različnih iger spoznavati sebe in druge, se učiti socialnih veščin, spoštovanja različnosti in drugačnosti, spretnosti komuniciranja in poslušanja. Lahko se bodo družili osebno, ne preko različnih sodobnih aplikacij, s katerimi prebijejo dandanes vse preveč časa. Ob tem se bodo preko zanimivih iger, igranja vlog in aktivnega sodelovanja učili prisluhniti sebi in sogovorniku, spregovoriti o svojih težavah in o temah, o katerih z nikomer ne morejo govoriti in dobiti odgovore na svoja vprašanja. Učili se bodo ustrezne, nenasilne komunikacije, kako reševati probleme, ki jih težijo in kako izboljšati odnose z ljudmi, ki so jim pomembni. UM

Na evropskem prvenstvu v Bakuju je Kevin Venta v soboto z malokalibrsko pištolo 50 m dosegel 544 krogov in osvojil 14. mesto. Na tekmovališču je Kevin imel kar nekaj težav z vetrom. Ob močnih sunkih je odlagal strele, kar se je izkazalo za dobro. Kot pravi sam, je zaradi tega porabil veliko časa. V zadnji seriji je imel na voljo 25 min za 25 strelov. Zadnjih 10 strelov je streljal s hitrejšo tehniko in ravno v tej seriji je bil občutek najboljši. Kevin pravi, da si nima kaj očitati. Takšne izkušnje v vetrovnih razmerah mu bodo v prihodnosti prišle še kako prav. NF

Na svetovnem prvenstvu mladincev U21 v Alžiriji uspešno tekmuje slovenska reprezentanca. Kot prvo nasprotnico so premagali Dansko, nato še Katar. Mladinska rokometna reprezentanca je s Francijo v petek remizirala z 22:22. V soboto so premagali še Egipt. Mladinska reprezentanca je danes premagala še Švedsko z 31:28. Visoko mesto v predtekmovanju bo ekipi Saša Prapotnika prinesla ugodnega tekmeca v osmini finala. Uspešne mladince vodi namreč Saša Prapotnik s strokovnim štabom Vanjom Kraljem, Juretom Natkom in Tomažem Skledarjem. (vir: Facebook RK Jeruzalem Ormož)

Predsednik Atletskega kluba Ormož Ivan Golob nam je sporočil, da so se minuli petek udeležili 11. Aninskega teka v Cirkulanah. Ormoški klub sta zastopali dve atletinji in sedem atletov. Blaž Orešnik je s časom 18:36 med 94-timi tekači osvojil absolutno 3. mesto, v kategoriji od 19 do 35 let prav tako tretje mesto. Nina Alt je osvojila absolutno 46. mesto, v svoji kategoriji pa deseto. Bojan Vozlič je osvojil 6. mesto, v kategoriji od 36 do 50 let pa prvo mesto. Branko Brumen je bil absolutno 17., v svoji kategoriji sedmi. Stanko Roškar je osvojil absolutno 34. mesto, v kategoriji pa deseto. V kategoriji nad 51 let je najuspešnejša bila Jožefa Antolič, ki je osvojila 2. mesto, absolutno pa 65. Rudolf Majcen je bil absolutno 27., v svoji kategoriji pa četrti. Prav tako v kategoriji nad 51 let je Ivan golob osvojil deveto mesto, absolutno je bil 43. Na Aninskem teku v Cirkulanah je tekel tudi Martin Žinko, ki je osvojil 50. mesto, v kategoriji pa deseto. (vir: Ivan Golob)

V soboto je potekala 15. Međunarodna utrka prijateljstva Štrigova-Razkrižje. Ta tek (6. od skupno 11 tekov) spada v točkovanje za Pomurski tekaški pokal. Na teku so bili prisotni tudi tekači iz Ormoža. Jožica Antolič je absolutno osvojila 3. mesto, v kategoriji nad 50 let pa 1. mesto, in je trenutno prva tako absolutno kot tudi v kategoriji v Pomurskem pokalu. Aljaž Novak je osvojil 2. mesto v kategoriji do 29 let in je trenutno peti v pomurskem pokalu. Avgust Sobočan je osvojil 4. mesto v kategoriji do 49 let, in je trenutno zaseda prvo mesto v pomurskem pokalu. Martin Žinko je osvojil 1. mesto v kategoriji nad 60 let, v pomurskem pokalu zaseda 6. mesto. Stanko Zavec v Pomurskem pokalu zaseda trenutno 2. mesto v kategoriji nad 50 let. 22. in 23. julija je potekalo državno prvenstvo za člane in članice v Celju, kjer je nastopila oba dneva Mateja Pokrivač. V teku na 1500 m je s časom 4:29,86 osvojila 3.mesto. V teku na 800 m je s časom 2:11,00 osvojila še 2. mesto. (vir: Ivan Golob, Stanko Zavec)

Pristojne službe bodo 250-kilogramsko bombo v Vurberku uničile  jutri (torek) dopoldne, ob tem bodo v radiju enega kilometra evakuirali prebivalce. Na kraj prihaja še zadnja oprema, gre za poseben sistem žičnice, s katerim bodo skušali bombo premakniti iz mesta najdbe na večjo oddaljenost od hiše. Predstavnik Državne enote za varstvo pred neeksplodiranimi ubojnimi sredstvi (NUS) Bojan Kopač je pojasnil, da je bomba na kraju od druge svetovne vojne, ko so z letali raketirali grad, a sta takšni dve bombi tarčo zgrešili. Ena je eksplodirala, ena pa je za gradom ostala vse do današnjega dne. Ta bomba je zelo občutljiva na premike, zato je imel najditelj – domačin veliko srečo, ko jo je premikal. Z otroki je z detektorjem kovin v bližnjem gozdu iskal zaklad. Bombo je nato izkopal in s svojim tovornjakom z dvigalom prepeljal na dvorišče svoje hiše, ki se nahaja pod gradom v bližini cerkve. Šele zatem je o najdbi obvestil policijo. Bombo bodo dali v sedem metrov in pol globoko jamo, da bodo tako zaščitili okolico. Uničenje bo potekalo od pet do šest ur. Zaprt bo tudi zračni prostor. Takšne bombe pri nas do zdaj še niso našli, zato je to ena najzahtevnejših tovrstnih intervencij v zgodovini izvajanja teh ukrepov. FOTO VIR: PU Maribor

Ormoški policisti so bili v petek ob 9.15 obveščeni o prometni nesreči, ki se je zgodila dan prej ob 23. uri na lokalni cesti Veličane–Ivanjkovci, ko je voznik zapeljal s ceste. Ob 9.15 so bili obveščeni o prometni nesreči na glavni cesti izven Ormoža. Vozniku tovornega vozila so izdali plačilni nalog. Ob 13.20 so bili obveščeni o kršitvi javnega reda in miru v okolici Ormoža. Kršitelj je dobil plačilni nalog. Ob 20.20 so posredovali pri Veliki Nedelji, kjer je prišlo do spora med hčerjo in mamo. Kršiteljica je prav tako dobila plačilni nalog.

V soboto ob 10.35 uri so na Kogu obravnavali nasilje v družini. Storilcu so izrekli ukrep prepovedi približevanja. Ko so v nedeljo oškodovanki vročali sklep sodišča o podaljšanju ukrepa prepovedi približevanja, kršitelj ni upošteval izrečenega ukrepa in zato je dobil plačilni nalog.

Ob 16.05 so v bližini ormoške obvoznice obravnavali požar. Zagorelo je na strnišču, ogenj pa se je posledično razširil na podrast v bližnjem gozdu. V nedeljo zjutraj je prišlo do ponovnega tlenja in zopet so posredovali gasilci.

V nedeljo ob 13. uri so na obravnavali zatajitev. Oškodovanka se je prejšnji dan nahajala na pregledu v zdravstveni ustanovi, kjer je v čakalnici pustila svojo torbico. Iz nje ji je neznani storilec vzel bančno kartico, osebno izkaznico in že na območju Ptuja z bančno kartico opravil transakcije – plačeval je v trgovinah. Sprejeli so predlog za pregon kaznivega dejanja, sledi zbiranje obvestil in kazenska ovadba.

V tem tednu do 30. julija ormoški policisti poostreno nadzirajo tovorna vozila in avtobuse.