LOKALNE NOVICE PONEDELJEK, 24.12.2018

Župan občine Središče ob Dravi Jurij Borko je sklical 2. redno sejo občinskega sveta, na kateri so obravnavali 15 točk dnevnega reda. Na dnevnem redu so bila poročila o izvajanju Gospodarskih javnih služb, pa elaborati o oblikovanju cen, najpomembnejša informacija iz tokratne seje pa je gotovo ta, da je sprejet proračun občine Središče ob Dravi za leto 2019. Prvo branje proračuna oziroma osnutek je občinski svet v prejšnji sestavil sprejel v mesecu novembru. Prihodki znašajo nekaj več kot 2 mio evrov, odhodki 1 mio 950 tisoč evrov. UM

To zimo je v Ormožu pred gradom še posebej praznično in veselo, saj je Javni zavod za turizem, kulturo in šport s pomočjo občine prvič postavil dvesto kvadratnih metrov veliko drsališče, ki je svojo uradno otvoritev doživelo 10. decembra in vse od takrat beleži zelo lep obisk, saj je drsanje za obiskovalce brezplačno. Da je vzdušje še lepše, so na isto lokacijo preselili tudi dogodke Severolandije. Drsališče bo obratovalo do konca zimskih šolskih počitnic, oziroma do 24. februarja. Sicer bo drsališče jutri zaprto, 26. decembra pa jih ponovno lahko obiščete. UM

Dan pred božičem ljudje po domovih okrašujejo novoletna drevesa, hodijo k polnočnicam in postavljajo jaslice. Jaslice bodo na ogled postavili nocoj tudi v Sodincih. Te bodo krasile kraj pri vaški kapeli. Ob 18. uri bodo prižgali lučke v jaslicah, se družili in pogreli s toplimi napitki. Dogodek pripravlja Turistično etnografsko društvo Sodinci. PH

Rokometaši Jeruzalema Ormoža so v 15. krogu NLB lige, zadnjem pred zimskim premorom v športni dvorani Velika Nedelja, v soboto zmagali in vpisali izjemno pomembni točki v boji za obstanek v ligi. Padel je SVIŠ iz Ivančne Gorice z 29:27. Po začetnem vodstvu z 1:0 so gostje odlično pričeli srečanje in hitro povedli s 3:5. Domači so lovili in v 17. minuti ponovno povedli (10:9). Zadel je Kosi. Sledile so slabše minute gostov, v napadu je šepala realizacija in posledično so do konca polčasa dosegli še štiri zadetke, medtem ko so jih varovanci trenerja Saše Prapotnika sedem in na polčas odšli z vodstvom 17:14. Odločilne so bile zadnje tri minute polčasa, ko so Vinarji z delnim izidom 3:0 naredili razliko. Dvakrat je zadel Žuran, enkrat Kosi. Gostje so se med odmorom zbrali in domačine počasi lovili. V 41. minuti jim je, po dveh zaporednih zadetkih Koširja, uspelo izenačiti (20:20). S tem so si odprli priložnost za presenečenje na tekmi. Vendar tega niso izkoristili, domačini so ponovno pobegnili na tri zadetke prednosti. V 52. minuti je Žuran zadel za 25:22. Srečanje je bilo odločeno v 59. minuti, ko je Bogadi zadel za 28:24. Končni rezultat srečanja je bil 29:27. S to zmago je bil prekinjen niz domačih porazov. Kot pravi Tilen Kosi, gre za pomembno zmago v boju za obstanek v ligi, zato te točke štejejo dvojno. Pri Ormožu je z enajstimi goli blestel Rok Žuran, z devetimi zadetki se je pri gostih izkazal Matic Košir. Poglejmo še v tabor gostov. Trener SVIŠ-a Aleksander Polak pravi, da je bila to tekma z ogromno napakami in da se pozna, da ekipi nista v pravi formi. V preostalih srečanjih 15. kroga je Maribor s 26:24 odpravil Loko, Celjani so bili z 29:23 boljši od Ribnice. Koper je tesno s 25:24 premagal Gorenje, Dobova je bila z 28:26 boljša od Trima. Krka je premagala Dol Hrastnik s 33:23. Na prvem mestu lestvice bodo prezimili celjski pivovarji, imajo 28 točk. Druga Ribnica jih ima 25, tretje je Gorenje z 20 točkami. Vinarji so deveti z 11 točkami. Ormožane v naslednjem krogu čaka gostovanje v Škofji Loki. Tekma bo 2. februarja. AK