LOKALNE NOVICE PONEDELJEK, 25.11.2019

Pri Svetem Tomažu so pripravili svečano otvoritev tamkajšnjega Medgeneracijskega centra. Župan Mirko Cvetko je na novinarski konferenci dejal, da se je ideja o takšnem medgeneracijskem centru pojavila že pred petimi leti. Glede na do sedaj znane zneske ocenjujejo, da je medgeneracijski center stal nekaj več kot 1,8 milijona evrov; večino, 66 % zagotavlja koncesionar – ormoški Center starejših občanov, razliko – 34%, pa občina Sveti Tomaž.

V Domu kulture Muzikafe na Ptuju bo v sredo, 27. novembra ob 19. uri 67. huda pokušnja, ko se srečajo vinski in knjižni ljubitelji. Tokratna gosta bosta avtorica knjige »Na tak dan najbolj trpi Mastercard«, Eva Mahkovic in vinar Janko Kobal in njegove frankinje. PH

V petek, 29. novembra bo v prostorih OŠ Ormož od jutra potekala mednarodna humanitarna akcija in 21. državno tekmovanje slikopleskarjev Slovenije. Po kratki predstavitvi ključnih nosilcev akcije, ki bo ob 11. uri, bo sledil voden ogled prostorov starega dela šole, kjer bodo potekala humanitarna dela, in prostorov v prizidku, kjer bo potekalo državno tekmovanje. Gre za veliko akcijo, na katero so se v OŠ Ormož pripravljali zaposleni in starši, ki so skupaj z lokalnimi slikopleskarji z dobrim namenom opravili potrebna pripravljalna dela: odstranili stare in poškodovane nanose barvnih površin, poskrbeli za kitanje in brušenje ter prednamaze z emulzijo, da so bodo nove barve lepo prijele površin. Šolski prostori in učilnice bodo tako konec tedna dobili povsem novo barvno podobo. PK VIR: Miša

Od srede, 27. novembra do nedelje, 1. decembra bo v Mercator centru na Špindlerjevi ulici na Ptuju, postavljena praznična božična stojnica, na kateri bo mogoče kupiti izdelke, ki so jih ročno izdelali v ZUDV Dornava. Stojnica bo odprta vsak dan med 8. in 21. uro, v nedeljo do 15. ure. PH

Ob 100-letnici rojstva akademskega slikarja Janeza Šibile, bodo na Ptuju pripravili razstavo likovnih del, ki jih hranijo v Pokrajinskem muzeju Ptuj – Ormož. Odprtje razstave bo v četrtek, 28. novembra ob 18. uri v Miheličevi galeriji Na Ptuju. Šibila se je zapisal v slovensko moderno umetnost 20. stoletja za vedno. PH

Rokometaši Jeruzalema Ormoža so v soboto v 11. krogu NLB lige v trdnjavi Hard EK gostili Slovenj Gradec. Kakšnih 350 gledalcev je spremljajo zanimiv obračun ekip, ki zasedata spodnji del lestvice. Vinarji so slabo odprli tekmo, vendar v drugi polovici prvega polčasa ujeli nasprotnika, povedli ter vodstva do konca tekme niso več spustili iz rok. Z zmago s 30:26 so varovanci trenerja Saše Prapotnika prekinili negativni niz izidov in na svoj račun vknjižili dve izjemno pomembni točki.

V preostalih srečanjih 11. kroga je Celje s 30:22 premagalo Trimo, Gorenje je bilo z 29:25 boljše od Dobove. Ribnica je s 30:37 odpravila Krko, Koper je bil z 29:24 boljši od Izole. Tekma med Mariborom in Loko bo odigrana 11. decembra. Na lestvici vodijo Celjani z 22. točkami. Druga Ribnica jih ima 19, tretji Trimo 15. Vinarji so s 7. točkami na 9. mestu lestvice.

Uvodne tri tekme 9. kroga 1. SFL (slovenske futsal lige) so za nami. Minuli petek sta do zmag prišla KMN Tomaž Šic Bar in Oplast Kobarid, derbi na Vrhniki se je končal z delitvijo točk. Petelini so z 8:3 premagali Bronx, Oplast je bil s 3:1 boljši od Ptuja. Siliko in Litija sta remizirala s 3:3. V sredo bo na vrsti še tekma v Škofji Loki, kjer bo pri Stripyju gostoval Dobovec. Malonogometaši Tomaža so prišli do najvišje zmage kroga. Doma v Ljutomeru so z 8:3 porazili KMN Bronx Škofije, ki v tej sezoni ostajajo brez točke v gosteh. Varovanci trenerja Mateja Gajserja so pred več kot 100 gledalci vse rešili v prvem polčasu, ki so ga dobili s 5:0! Marot je mrežo nasprotnikov načel že v 1. minuti. V 11. minuti jue isti igralec povišal na 2:0. V 15. minuti sta padla dva zadetka. Najprej je za 3:0 zadel Goričan, na 4:0 je povišal Rednak. Izid polčasa 5:0 je v 17. minuti postavil Gašparič. Petelini so udarno nadaljevali tudi v 2. polčasu. V 22. minuti je na 6:0 povišal Kos. Sledile so minute gostov, ki so med 27. in 30. minuto zadeli trikrat. Uspešna sta bila Kamenčič dvakrat in Peroša. Petelini niso gostom pustili, da bi pripravili preobrat. Do konca srečanja sta za končnih 8:3 zadela še Marot v 34. in Urban Senekovič v 39. minuti. Na lestvici s tekmo manj in 19. točkami vodijo malonogometaši Dobovca. Sledita Litija in Siliko s 14. točkami. Petelini so se z zmago povzpeli na 6. mesto lestvice, imajo 8. točk. S tekmami 9. kroga se je zaključil prvi del državnega prvenstva. V 10. krogu bodo Petelini odigrali še eno domačo tekmo. V petek (2911) bodo ob 20h30 v športni dvorani Šic gostili aktualne državne prvake Dobovec.

Ormoške policistke in policisti so od petka do danes zjutraj obravnavali naslednje dogodke in pojave:

PETEK 22.11.2019:

Ob 13:40 so na policijski postaji od občana sprejeli predlog za pregon kaznivega dejanja zatajitve, saj je pred tem na bankomatu v Veliki Nedelji pozabil vzeti denar. Ko se je vrnil, denarja ni več bilo.

Ob 14:23 so policisti v okolici Ormoža imeli v postopku voznika tovornega vozila, kateremu so odredili preizkus alkoholiziranosti. Rezultat preizkusa je pokazal 0.33 mg/l alkohola v izdihanem zraku. Vozniku je bilo začasno odvzeto vozniško dovoljenje in izdan plačilni nalog.

Ob 18:58 je na območju Ormoža oškodovanec naznanil, da mu je neznani storilec z neznanim predmetom poškodoval osebni avtomobil. Sprejet je bil predlog za pregon kaznivega dejanja. Po zbranih obvestilih bomo na Okrožno državno tožilstvo na Ptuju poslali kazensko ovadbo.

SOBOTA 23. 11. 2019

Ob 11.50 uri so bili z območja Mihovci pri Veliki Nedelji obveščeni o kršitvi sodne odredbe. Na kraju je bilo ugotovljeno, da v danem primeru ne gre za kršitev, zato so zadevo zaključili z uradnim zaznamkom.

Ob 22.05 so opravili ogled kraja prometne nesreče I. kategorije in udeležbo divjadi. Patrulja je na kraju izdala oškodovancu obvestilo o odstopu od ogleda.

NEDELJA 24. 11. 2019

Ob 14.53 so posredovali v Gornjih. Ključarovcih, kjer je prišlo do spora med sosedi.

Napoved aktivnosti za ponedeljek dne 25. 11. 2019:

- Kljub dokaj ugodnemu stanju prometne varnosti je na območju PU Maribor še vedno velika problematika kršitev cestno-prometnih predpisov. V novembru 2019 se je bistveno poslabšala varnost pešcev v cestnem prometu, saj skoraj vsakodnevno obravnavamo prometne nesreče, v katerih so udeleženi pešci. Najpogostejša vzroka prometnih nesreč z udeležbo pešcev sta neupoštevanje pravil o prednosti voznikov motornih vozil na prehodih za pešce in kršitve pešcev (nepravilna hoja, nepravilno prečkanje, neupoštevanje svetlobnih prometnih znakov…). Največ prometnih nesreč z udeležbo pešcev se zgodi tako v naseljih, kot tudi izven naselij, v časovnih intervalih, ko je vidljivost zmanjšana (pozni popoldanski ali večerni čas) ali se vozne razmere poslabšajo (dež, sneg…).