Iz Mrežnega podjetniškega inkubatorja Ormož so nas obvestili, da je na voljo kar nekaj razpisov za podjetnike. Direktorica inkubatorja, Polona Kukovec Lakota je omenila najprej razpise Slovenskega podjetniškega sklada. Na voljo je kar 14 razpisov. Razpise nudi tudi Javna agencija za spodbujanje podjetništva, internacionalizacije, tujih investicij in tehnologije. Občina Ormož ima trenutno odprte tri razpise, ki jih najdete na njihovi spletni strani.

V ZD Ormož poleg težav z dežurnimi zdravniki nastajajo težave tudi z zagotavljanjem zadostnega števila pediatrov. Levji delež pediatrije trenutno v ZD Ormož nosita le dva zdravnika, upokojeni Dušan Kolarič in Zlata Vičar Polak. Direktorica, Vlasta Zupanič Domajnko je sicer dejala, da sta v ZD zaposlena dva pediatra, ena je na porodniškem dopustu in se ne bo vrnila in ena zdravnica šolske medicine. Za potrebe razvojne ambulante imajo priznane še 0,5 tima pediatrinje.

V ponedeljek 2. septembra bodo v Ivanjkovcih slovesno predali namenu prizidek vrtca Ivanjkovci. Dogajanje se bo začelo ob 9. uri na zelenici pred Vrtcem. Slovesnost pripravljajo Občina Ormož ter Osnovna šola in vrtec Ivanjkovci.PK

V Centru ponovne uporabe izvajajo projekt Surface, ki pomembno prispeva h gradnji družbeno odgovorne skupnosti. Gre za zagotavljanje storitev in izdelkov brez embalaže, izobraževanja, izmenjave izdelkov, ekoloških storitev, trajnostne mobilnosti, nove paradigme odpadkov, platforme za izmenjavo izdelkov, montažnih centrov z obvezno ponovno uporabo, centra za ponovno uporabo in Repair Cafe.

Mladinski center Ormož in gRajski center za družine sta za najmlajše pripravila grajske dneve. Grajski dnevi za najmlajše so se pričeli minulo sredo in zaključili v petek. Dejavnosti je bilo na pretek, saj so otroci preko igre in ustvarjalnih aktivnosti spoznali življenje med grajskimi zidovi.

V Občini Majšperk se veselijo nove pridobitve. Izgradnja doma krajanov v Narapljah je končana, slovesnost otvoritve pa pripravljajo v soboto, 31. avgusta, ob 17. uri, na platoju doma krajanov, ki bodo pripravili priložnostno pogostitve za navzoče. PK

Minuli konec tedna se je za članski ekipi nogometnih klubov Ormož in Središče ob Dravi začela nova sezona. Na sporedu so bile namreč tekme 1. krog prvenstva v ligi MNZ Ptuj, člani prvi razred, v kateri v novi sezoni nastopa 9 ekip. Nogometaši Središča so za začetek igrali doma. V športnem parku Trate so v soboto gostili Grajeno in visoko zmagali; srečanje se je končalo s 5:0. Pred kakšnimi 100 gledalci so domači prvi polčas dobili s 3:0. Mrežo gostov je v 22. minuti načel Sakelšek, do odmora sta zadela še Štamberger v 33. in Cimerman v 46. minuti. V drugem polčasu je bil za domače dvakrat uspešen Štamberger v 54. in 65. minuti. V drugem krogu čaka vodilno ekipo prvenstvene lestvice gostovanje pri Podlehniku. tekma bo v soboto (3108) ob 17h.

Tudi Ormožani so prvo tekmo novega prvenstva igrali pred domačo publiko. Včeraj (nedelja) je bila nasprotnik v športnem parku Mestna Graba ekipa Skorbe. Tekma pred kakšnimi 130. gledalci se ni razpletla bo domačih željah, saj so bili gostje boljši z 1:4. Gostje so prvi polčas dobili z 0:2. V 27. minuti je zadel Brodnjak, izid polčasa je v 41. minuti z bele točke postavil Krajnc. Gostje tudi v nadaljevanju niso popuščali. V 53. minuti je Fridl zadel za 0:3. Edini gol v mreži gostov so gledalci videli v 75. minuti, ko je z 11tih metrov zadel Janežič. Končni izid 1:4 je v 81. minuti postavil Brodnjak. Priložnost za prve letošnje točke bo v soboto (3108), ko bodo Ormožani v tekmi 2. kroga gostovali pri Grajeni.

Ormoške policistke in policisti so preko vikenda obravnavali naslednje dogodke in pojave:

PETEK 23. 8. 2019

Ob 6:50 uri so izven naselja Obrež prijeli 2 državljana Irana in 5 državljanov Afganistana za katere je bilo v postopku ugotovljeno, da so pred tem ilegalno prestopili državno mejo na območju Središča ob Dravi.

Ob 6:55 uri so v bližini državne meje izven naselja Središče ob Dravi prijeli državljana Maroka in Alžirije, ki sta pred tem ilegalno prestopila državno mejo.

Ob 10:00 uri so bili na kraju prometne nesreče I. kategorije v mestu Ormož. Na kraju je bilo ugotovljeno, da je voznik osebnega avtomobila pri premiku z vozilom trčil v prometni znak, nastala je majhna materialna škoda.

Ob 10:30 uri so na mejnem prehodu Središče ob Dravi hrvaškim varnostnim organom izročili dva državljana Sirije in državljana Alžirije, ki so bili dne 22. 8. 2019 prijeti pri ilegalnem prehodu državne meje.

Ob 11:30 so posredovali v naselju Senešci. Na kraju je bilo ugotovljeno, da je prišlo do prepira in žalitev med dvema osebama. Na kraju je bil kršiteljici izdan plačilni nalog zaradi kršitev določil Zakona o varstvu javnega reda in miru.

SOBOTA 24. 8. 2019

Ob 5:50 uri so v Središču ob Dravi prijeli državljana Maroka, ki je pred tem ilegalno prestopil državno mejo. Po končanem postopku bo izročen hrvaškim varnostim organom.

Ob 6:23 so v Ormožu na vlaku prijeli državljana Libije in državljana Tunizije, ki sta vstopila na vlak v Ljutomeru. Tujca smo predali v nadaljnji postopek policistom iz PP Ljutomer.

Ob 9:30 uri so na mejnem prehodu Središče ob Dravi hrvaškim varnostnim organom izročili enajst tujcev, ki so bili dne 23. 8. 2019 prijeti pri ilegalnem prehodu državne meje.

Ob 18:04 uri so v naselju Središče ob Dravi prijeli mladoletnega državljana Alžirije, ki je bil po končanem postopku nastanjen v Centru za tujce.

NEDELJA 25. 8. 2019

Ob 8:30 uri so na mejnem prehodu Središče ob Dravi hrvaškim varnostnim organom izročili državljana Maroka, ki je bil dne 24. 8. 2019 prijet pri ilegalnem prehodu državne meje.

Ob 9:10 uri so izven naselja Središče ob Dravi prijeli državljana Maroka, ki sta pred tem ilegalno prestopila državno mejo. Po končanem postopku bosta izročena hrvaškim varnostim organom.

Ob 13:58 uri so bili obveščeni o tatvini parkiranega zaklenjenega osebnega avtomobila, ki se je nahajal ob stanovanjski hiši v eni od ulic v naselju Središče ob Dravi. Odtujeno vozilo je črne barve, znamke Citröen, C3, reg.št. MB TT-232, letnik 2003.

Ob 14:29 uri so bili obveščeni o kršitvi javnega reda v naselju Strjanci. Kršitelju je bil na kraju izdan/vročen plačilni nalog po ZJRM-1

Ob 06.00 uri smo v Hranjigovcih obravnavali povoženje divjadi.