LOKALNE NOVICE PONEDELJEK, 29.04.2019

Ptujska občina je iz naslova celostnih teritorialnih naložb (CTN) upravičena do dobrih desetih milijonov evrov. Nekaj več kot 7,8 milijona evrov bodo namenili za projekte urbanega razvoja, med temi je največji projekt prenova mestne tržnice. Doslej so že uresničili projekt spominskega parka, odobren je tudi denar za tržnico in kolesarske povezave, je poročala STA.

22. april je od leta 1970 svetovni dan zemlje. Namen tega dneva je, da bi spodbudili vse ljudi k aktivnemu in odgovornemu delovanju in skrbi za našo skupno okolje. Ta dan so v petek obeležili tudi na ormoški tržnici, kjer so po besedah Anite Bolčevič pripravili pestro dogajanje. Tržnica je bila tokrat skorajda premajhna, saj je prišlo 12 ponudnikov. V družbi Centra ponovne uporabe so pekli tudi palačinke, svoje izdelke so naredili tudi učenci OŠ Ormož. UM

Kadetska selekcija Rokometnega kluba Jeruzalem Ormož je zmagala na močnem mednarodnem turnirju v Maglaju v Bosni in Hercegovini. Za uvrstitev v finale so po sedemmetrovkah premagali Izviđać Ljuboški. V finalu so bili prepričljivo boljši od beograjskega Partizana. Prvi polčas so dobili z 9:4, končni rezultat je bil 24:15. Najboljši strelec mladih Vinarjev je bil Jure Lukman s šestimi goli, ki je bil tudi izbran za najboljšega igralca turnirja. Čestitke! AK

Rokometaši Jeruzalema Ormoža so v soboto v 5. krogu NLB lige za obstanek gostovali v Dobovi in prvič v končnici prvenstva izgubili. Domači so bili boljši še tretjič v sezoni; tokrat s 36:27. V prvem delu prvega polčasa smo videli izenačeno igro, nato pa so Ormožani veliko strelov zgrešili in storili veliko tehničnih napak. Izid polčasa 21:13 je postavil Šulek. Tudi v nadaljevanju varovancem trenerja Saše Prapotnika ni uspelo pripraviti preobrata. Dobova ni popuščala in je ves drugi polčas vodila z vsaj sedmimi goli razlike, dvakrat celo z desetimi. Dobova je zmagala z rezultatom 36:27. Najboljši strelec pri Jeruzalemu Ormožu je bil Kosi s sedmimi goli, prav toliko sta jih pri Dobovi dosegla Markušić in Domen Novak. V preostalih srečanjih 5. kroga NLB lige za obstanek sta se Krka in Trimo razšla brez zmagovalca, rezultat je bil 27:27. Dol Hrastnik je zmagal na gostovanju v Ivančni gorici s 24:29. Trebanjci ostajajo vodilno moštvo lestvice, imajo 27 točk. Druga je Krka s 24 točkami, tretji Jeruzalem Ormož jih ima 22. Sledi Dobova z 19, Hrastnik s 13 in SVIŠ s šestimi točkami. Do konca sezone ostaja še pet tekem. Vinarji so si že zagotovili obstanek v elitni druščini, zato bodo verjetno v zadnjih tekmah dobili več priložnosti mlajši igralci z manjšo minutažo. Ormožani bodo v soboto (4.5.) gostovali pri SVIŠ-u v Ivančni gorici. AK

Ormoški policisti so v soboto pred 16. uro obravnavali poškodbo otroka iz okolice Ormoža. Otrok se je poškodoval, ko je s starši opravljal domača opravila. Poškodbo glave in hudo telesno poškodbo je dobil pri garažiranju traktorja, kjer ga je stisnilo.

Med drugim so v petek obravnavali prometno nesrečo na glavni cesti v Trgovišču in grožnjo. V soboto so obravnavali tri tujce, ki so nezakonito prestopili mejo v Središču ob Dravi. Zaprosili so za mednarodno zaščito. Obravnavali so tudi lažno prijavo vloma v hišo. Ob prihodu patrulje na kraj ni bilo znakov nasilnega vstopa v hišo, prijavitelj pa je bil tako pijan, da se z njim ni bilo mogoče pogovarjati. Naročili so mu, naj se oglasi na postaji, ko bo trezen.

V nedeljo zvečer so ustavili voznico, ki je vozila pod vplivom alkohola, začasno so ji odvzeli vozniško dovoljenje.

Včeraj zjutraj je na Polenšaku v občini Dornava zagorel drog električne napeljave. Gasilci PGD Polenšak so po odklopu elektrike dežurnega delavca Elektro Maribor drog pogasili. Popoldan se je na Gomili pri Kogu na cesto podrlo posušeno drevo. Gasilci PGD Vitan.