LOKALNE NOVICE PONEDELJEK, 30.09.2019

Ker Občina Ormož močno čuti posledice izseljevanja mladega prebivalstva oziroma se mladi ne vračajo po končanem šolanju, je pripravila odlok o subvenciji mladim in mladim družinam pri reševanju stanovanjske problematike. Občina namerava za dodelitev ukrepa finančne pomoči za mlade in mlade družine pri reševanju stanovanjskega problema zagotoviti 30.000 EUR sredstev letno. UM

Od podnebnega štrajka, ki so ga mladi organizirali v devetih mestih po Sloveniji je minilo pol leta, pravega posluha in konkretnih premikov k bolj pravični in okolju prijazni družbi pa še vedno ni. Mladi za podnebno pravičnost so se zato odločili, da tudi v Ormožu v petek pet minut pred dvanajsto pripravijo podnebni štrajk. V Ormožu so se shodu pridružili Gimnazija Ormož, osnovne šole Ormož, Velika Nedelja, Miklavž pri Ormožu in Središče ob Dravi, Društvo za Muro in slovenske reke, Mladinski center Ormož in Gradimo prihodnost skupaj. Zbralo se jih je okrog 350, še 250 učencev in ostalih se je zbralo v Ivanjkovcih. UM

Do srede bo v Gimnaziji Ormož potekala že 6. izmenjava s Škofijsko klasično gimnazijo Ljubljana. Gostujoči in domači dijaki bodo obiskali Center ponovne uporabe z Grajsko kavarnico in popravljalnico, imeli bodo predavanje Marte Gregorc na temo "Od semena do lanu" s kulinarično delavnico prleških dobrot. Ogledali si bodo grad Velika Nedelja, ormoški park, obiskali vinsko klet Verus in sodelovali pri urah pouka. Vir: Lenka Keček Vaupotič

Rokometaši Jeruzalema Ormoža so v 4. krogu lige NLB v soboto v športni dvorani ŠIC v Ljutomeru gostili Urbanscape Loko. Vinarji so bili po treh krogih pri dveh porazih in eni zmagi. Loka je imela zmago, poraz in remi. Ormožani so na tekmi pokazali dve povsem različni predstavi. V 1. polčasu jim igra nikakor ni stekla, zgrešili so preveč čistih strelov, kar so gostje izkoristili in na odmor odšli s prednostjo 9:16. V nadaljevanju so varovanci trenerja Saše Prapotnika strnili vrste in ulovili nasprotnike. Srečanje se je končalo z izidom 27:27.

Uvodnih nekaj minut je kazalo, da bomo spremljali zelo izenačeno tekmo. Gostje so si sicer priigrali tri zadetke prednosti in v 8. minuti po dveh zaporednih zadetkih Jamnika povedli s 3:6. Vinarji so hitro našli priključek in se približali le na zadetek zaostanka. Po zadetkih Žurana in Bogadija je bil rezultat v 12. minuti 5:6. Sledil je mrk Vinarjev, Ločani pa so pritisnili na plini in se hitro z delnim izidom 0:5 odlepili na šest golov prednosti. V 18. minuti je za 5:11 zadel Matevž Jesenko. Vinarji so zgrešili preveč čistih strelov, igrali premalo čvrsto v obrambi, tudi vratar Balent, ki je do odmora zbral le eno obrambo, ni imel svojega dne. To so gostje na krilih svojega uspešnega vratarja s pridom izkoriščali. V zadnjih desetih minutah prvega polčasa so gostje svojo prednost le še večali in tako je ta ob polčasu znašala sedem zadetkov (9:16). Zdelo se je, da bodo gostje brez težav osvojili novi dve točki. Ormožani so v nadaljevanju prikazali veliko boljšo predstavo. Prednost gostov so počasi topili, tudi po zaslugi vratarja Zemljiča, ki je zbral osem obramb in tako je v 39. minuti po zadetki Ozmeca za 16:18 ta znašala le še dva gola. Minuto pred tem so Vinarji ostali brez Žurana, ki si je prislužil rdeči karton. V nadaljevanju srečanja se je prednost gostov gibala med enim in dvema zadetkoma. V 53. minuti srečanja so Vinarji po zadetku Mesarića prvič na tekmi prišli do izenačenja na 24:24. Do konca tekme je bil rezultat še trikrat poravnan, Vinarji so imeli tudi zadnji napad za zmago, vendar jim ga ni uspelo realizirati. Tekma se je končala brez zmagovalca z rezultatom 27:27. Po prikazanem se zdi delitev točk pravična. Pri domačih je bil strelsko najučinkovitejši kapetan Čudič, ki je nasprotnikovo mrežo zatresel 9-krat, medtem ko je pri gostih Matevž Jesensko dosegel 8 golov. V preostalih srečanjih 4. kroga je Ribnica s 27:26 odpravila Gorenje, Koper je bil s 26:25 boljši od Maribora. Dobova je prišla še do tretje zmage v sezoni, tokrat je s 35:40 premagala Slovenj Gradec. Zmago so zabeležili še Celjani, ki so z 32:20 premagali Krko. Z remijem 27:27 se je končalo srečanje med Trimom in Izolo. Na lestvici vodijo Celjani z osmimi točkami, toliko jih ima tudi druga Ribnica. Tretja je Dobova s šestimi točkami. Rokometaši Jeruzalema Ormoža s tremi točkami zasedajo 7. mesto lestvice. Ormožani se v naslednjem krogu odpravljajo na gostovanje v Novo mesto. AK

Minuli petek so bile na sporedu tekme 3. kroga 1. slovenske futsal lige. Člani KMN Tomaž so gostovali v Škofji Loki pri Stripy-ju in tudi tokrat ostali brez točk. Kljub dominaciji v igri v prvem polčasu so tekmo izgubili z rezultatom 5:2, ob polčasu je bilo 1:1. Več jutri.

Nogometaši v ligi MNZ Ptuj, člani 1. razred, so minuli konec tedna igrali tekme 6. kola. Nogometaši Središča ob Dravi in Ormoža so ostali brez novih točk na računu. V Ormožu so zmagali Majšperčani s 7:2, Središčani pa so izgubili s Tržcem, izid tekme je bil 4:0. Več jutri.

Ormoški policisti so v petek obravnavali vlom v starejšo hišo v Velikem Brebrovniku, storilec ni odnesel ničesar, in pet Afganistancev, ki so nezakonito v Središču ob Dravi prečkali mejo. Zaprosili so za mednarodno zaščito.

V soboto zjutraj so izven naselja Hum pri Ormožu ustavili osebni avtomobil, v katerem je državljan Bosne in Hercegovine prevažal sedem Iračanov, ki so nezakonito prestopili mejo. Sodnik je za voznika odredil pripor.

V noči iz sobote na nedeljo je v Miklavžu pri Ormožu neznani voznik z avtom trčil v parkirni avtomobil ter odpeljal s kraja. V Gorišnici so izsledili dva Maročana, ki sta v Cvetkovcih nezakonito prečkala hrvaško-slovensko mejo. Postopek so prevzeli od gorišniških policistov. Ob 14.30 so v bližini naselja Središče ob Dravi obravnavali samomor z obešenjem. Včeraj popoldne sta mejo nezakonito prečkala dva Palestinca. Pred 18. uro so v naselju Bresnica obravnavali kršitev javnega reda in miru.