LOKALNE NOVICE SOBOTA, 02.02.2019

O preciznem kmetijstvu je vse več govora, saj lahko s pomočjo natančnosti povečamo učinkovitost kmetovanja. Celoten proces je tako optimiziran. K temu prispeva tehnologija, ki se lahko uvaja na male, srednje in velike kmetije. Spremeniti je potrebno tudi miselnost, zato lahko dá precizno kmetijstvo v prihodnosti veliko pozitivnega, pri čemer se ne sme izriniti medsebojnega sodelovanja. Podrobneje bomo o preciznem kmetijstvu spregovorili v nedeljski kmetijski oddaji. BN

Učenci in zaposleni OŠ Ivanjkovci pripravljajo proslavo ob slovenskem kulturnem prazniku, ki bo drevi (sobota) ob 18h, v prostorih dvorane krajevne skupnosti. Proslavo so poimenovali z naslovom: »Kje so skrite vrednote?« Da bi jih našli, ste v vabljeni na prireditev. PK, vir: OŠ Ivanjkovci

Minuli teden je v beli dvorani grajske pristave potekal koncert mladih glasbenikov, ki se bodo kmalu udeležili tekmovanja mladih slovenskih glasbenikov TEMSIG. Nastopajoči so skupaj z mentorji pripravili bogat glasbeni program. Gostila jih je glasbena šola Ormož.UM

PGD Loperšice pripravlja drevi (sobota) 108. redni letni občni zbor. Na občnem zboru bodo prisluhnili poročilom predsednika, poveljnika, blagajnika, nadzornega odbora, disciplinske in verifikacijske komisije. Sledila bo razprava in sprejetje finančnega in načrta dela za letos. Na občnem zboru bodo podelili priznanja in napredovanja. PK, vir: PGD Loperšice

Na svojem 96. občnem zboru se bodo drevi (sobota) zbrali člani PGD Cvetkovci. Občni zbor bo potekal v zgodnji dvorani. Izvolili bodo organe občnega zbora, prisluhnili poročilom in po razpravi potrdili poročila. V nadaljevanju bodo sprejeli gospodarski, operativni in finančni načrt in sklep o nabiralnih akcijah letos. V svoje vrste bodo sprejeli nove člane, zaslužnim pa podelili priznanja, zahvale in napredovanja. PK, vir: PGD Cvetkovci

Na zboru članov se bodo drevi (sobota) ob 18h srečali tudi člani in podporniki Atletskega kluba Ormož. Kot je sporočil predsednik kluba Ivan Golob, bodo po poročilih pregledali delo v lanskem letu, ter govorili o programu dela in finančnem načrtu za letošnje leto. AK

Bontonolog Saša Županek, ki ga lahko na radiu Prlek poslušate v rubriki "Bonton za vse priložnosti" jutri (nedelja) ob 17.30 v Domu kulture v Lenartu pripravlja šaljivo poučni stand up nastop z naslovom: Zadrega nikoli ne počiva. Zagotavlja vam dobro mero zabave in smeha s praktičnim prikazom nerodnih situacij, ki se nam v javnem nastopanju ali pojavljanju dogajajo vsak dan. PK

Županja Mestne občine Ptuj Nuška Gajšek se bo srečala s pionirji PGD Ptuj in PGD Spuhlja ter njihovimi mentorji, ki so bili konec lanskega leta uspešni na državnem mladinskem tekmovanju za memorial Matevža Haceta v Gornji Radgoni. Za dosežke se jim bo zahvalila v ponedeljek ob 15. uri v mestni hiši na Ptuju. PH

KMN (Klub malega nogometa) Tomaž je po tekmah 14. kroga vodilna ekipa na prvenstveni lestvici 2. slovenske futsal lige. Petelini so sinoči (petek) v fantastičnem vzdušju polne dvorane Šic v Ljutomeru v derbiju vodilnih ekip premagali Ptujčane s 7:4. Domači so mrežo gostov načeli v 2. minuti srečanja, ko je zadel kapetan Goričan. Vodstvo ni trajalo dolgo, saj je Vrabel že v 4. minuti izenačil na 1:1. Tri minute kasneje je Dragosavac Peteline ponovno povedel v vodstvo. V 12. minuti so Ptujčani po zadetku Vrabla ponovno izenačili. Izid prvega polčasa 3:2 je v 15. minuti postavil Dragosavac. V drugem delu srečanja so varovanci trenerja Bojana Cunka prvič zadeli v 25. minuti. Za 4:2 je zadel Klanjšek. Pihler je v 34. minuti znižal na 4:3. Petelini so še v isti minuti odgovorili z novim zadetkom. Za 5:3 je zadel Kranjc. Za dodatno dramatičnost je v 36. minuti poskrbel Goričan, ki je v 36. minuti dosegel avtogol za 5:4. Do konca srečanja so gledalci videli še dva zadetka v mreži Ptujčanov; strelca sta bila Goričan v 38. in Klanjšek v 40. minuti za končnih 7:4, in slavje v dvorani se je lahko začelo. Tomaževčani so se po pomembni zmagi štiri kola pred koncem lige prebili na vodilno mesto lestvice, ki prinaša neposredno napredovanje v 1. slovensko futsal ligo. Do konca sezone jih čakajo na papirju slabši nasprotniki. Prihodnjo soboto (0902) ob 19h30 bodo Petelini gostovali v Oplotnici, pri zadnjeuvrščeni ekipi Keblja. AK

S tekmo med Trimom in Koprom, ki se je končala z remijem 25:25 se je včeraj (petek) začel spomladanski del rokometnega državnega prvenstva za moške. Preostale tekme 16. kroga bodo na sporedu drevi (sobota). V prvem spomladanskem krogu bodo Vinarji gostovali v Škofji Loki. Tekma se začenja ob 20h. Ekipi sta se v letošnji sezoni že srečali v tekma 5. kroga, ki še danes buri duhove v slovenskem rokometnem prostoru. Gorenjci so namreč po napačno izvedenem centru dobili darilo s strani sodnikov sedemmetrovko po izteku igralnega časa. Šibanc je zadel in priboril ekipi Loke minimalno zmago. Ne smemo pozabiti, da so Vinarji na tem srečanju v 1. polčasu povsem zasenčili Loko in na odmor odšli s šestimi goli prednosti. Visoke prednosti v nadaljevanju zaradi lastnih napak niso zadržali in doživeli prvi poraz v seriji devetih tekem brez zmage. Od te tekme so Vinarji izgubili Dominika Ozmeca in Frana Vujovića, vendar pridobili Tilna Kosija in še koga iz mladinskega pogona. Gre za prvi krog nadaljevanja prvenstva in tu ekipi še nista v popolni formi. Zato verjamem, da lahko presenetimo favoriziranega domačina in ujamemo pomembno točko ali celo dve v boju za obstanek v ligi," je pred težkim gostovanjem povedal kapetan Bojan Čudič, ki je pozdravil poškodbo in bo nared za drugi del sezone. Po gostovanju v Loki čaka varovance trenerja Saša Prapotnika 9. februarja še gostovanje pri Krki v Novem mestu, prva domača tekma v nadaljevanju sezone bo 16. februarja, ko bo pri Veliki Nedelji gostovala Dobova. Rokometaši Jeruzalema Ormoža pred nadaljevanjem zasedajo 9. mesto lestvice, zbrali so 11 točk. Vodijo celjski Pivovarji z 28. točkami. 16. krog lige NLB prinaša tudi derbi med Gorenjem in Celjem. Preostali pari so: SVIŠ-Krka, Hrastnik-Dobova in Ribnica-Maribor. AK

Mariborski policisti so v okviru nacionalne akcije poostrenega nadzora voznikov v drugi polovici januarja preverjali uporabo mobilnih telefonov, pri tem pa ugotovili 363 kršitev. Izrekli so 251 glob in 12 opozoril. Ugotovili so tudi 111 kršitev neuporabe varnostnih pasov in izrekli 109 glob, so danes sporočili s Policijske uprave Maribor.

Ob 1.33 je v naselju Formin v občini Gorišnica, zagorel prezračevalni sistem v gostinskem lokalu. Gasilci PGD Formin so pogasili ventilator in dva kvadratna metra lesene stropne obloge. Ob 21.17 se je v naselju spodnji Jakobski dol v prometni nesreči osebnega vozila poškodovala ena oseba. Gasilci GB Maribor so zavarovali kraj nesreče, s tehničnim posegom rešili poškodovano osebo iz vozila in jo predali v nadaljnjo oskrbo reševalcem NMP Maribor, so sporočili s Centra za obveščanje Ptuj.