LOKALNE NOVICE SOBOTA, 06.04.2019

Na območju destinacije Jeruzalem Slovenija je v soboto potekala čistilna akcija. Da prispevajo k lepšemu izgledu in prijetnejšemu bivanju v našem okolju, so se organizirali krajani po krajevnih skupnostih, potekalo je tudi aktivno čiščenje mesta Ormož. Ponovno se je nabralo veliko odpadkov, kar je odraz tega, da je nekaterim občanom očitno še vedno malo mar v kakšnem okolju živimo. Ne pa vsem in upamo, da bodo slednji lahko vzgled tistim, ki odpadke namesto na odlagališče zapeljejo v bližnje gozdove in obcestne jarke. UM

Grajski center za družine tudi v mesecu aprilu pripravlja številne zanimive aktivnosti za otroke, njihove starše in ostale obiskovalce. Pripravili so že večer družabnih iger in jogo za otroke. Že jutri (torek) v gRajskem centru za družine pripravljajo žensko podporno skupino. 11. aprila pripravljajo pomladno ustvarjalno delavnico. 13. aprila pa se bodo priključili vikendu odprtih vrat. UM

V soboto je na OŠ Ormož potekal pouk. Izvedli so naravoslovni dan – eko dan na temo "Ponovna uporaba tekstila". Učenci so najprej ustvarjali v učilnicah, kasneje pa za starše pripravili veliko modno revijo, na kateri so se predstavili z izdelki, ki so jih ustvarili. UM

Turistično društvo Središče ob Dravi je pred nekaj minutami v avli občine na ogled postavilo velikonočno razstavo, ki bo na ogled vsak delovni teden do konca aprila. Izdelki so nastali izpod rok članov turističnega društva.

Rokometaši Jeruzalema Ormoža so v petek v športni dvorani Velika Nedelja v tekmi 3. kroga NLB lige za obstanek vpisali še tretjo zaporedno zmago v končnici letošnjega državnega prvenstva. Tokrat so v končnici srečanja dokončno strli odpor trebanjskega Trima, glavnega kandidata za osvojitev 7. mesta v tej sezoni. Vinarji so slavili s 27:24. Srečanje so boljše začeli gostujoči rokometaši in že v 2. minuti povedli z 0:2. Prednost zadetka ali dveh so Trebanjci ohranjali tudi v nadaljevanju. Vinarjem je sicer nekajkrat uspelo izenačiti izid. Varovanci trenerja Saša Prapotnika so prvič povedli v 17. minuti, ko je za 8:7 zadel Ocvirk. Gostje so v nadaljevanju 1. polčasa ponovno povedli; po zadetku Cvetka so v 28. minuti povedli z 9:11. Vinarji so do odmora uspeli izenačiti. Za 11:11 sta zadela Bogadi in Kocbek. Drugi polčas so Ormožani odprli odločno in v 32. minuti povedli s 13:11; zadela sta Šoštarič in Žuran. Sledila je napeta igra gol za gol, v kateri so bili ves čas v rezultatski prednosti Ormožani. Končnica tekme je bila popolnoma na strani domače ekipe. V 56. minuti so Vinarji vodili s 24:23, nato jim je uspelo zadeti trikrat zaporedoma. Dva zadetka Ocvirka in en gol Šoštariča so v 59. minuti pomenili vodstvo Ormoža s 27:23 in srečanje je bilo odločeno. Trimo je sicer v zadnji minuti še uspelo znižati na 27:24. Rokometašem Jeruzalema Ormoža je tako v tretje vendarle uspelo premagati Trebanjce; spomnimo v obeh tekmah rednega dela je bil Trimo boljši. Čeprav je šlo za tekmo v ligi za obstanek, so si gledalci lahko ogledali dobro predstavo obeh ekip. Najboljša strelca Ormožanov sta bila s sedmimi goli Gregor Ocvirk in Rok Žuran, pri Trebanjcih je prav takšen strelski izkupiček dosegel tudi Matic Kotar. Rokometaše Jeruzalema Ormoža v naslednjem krogu čaka domača tekma z novomeško Krko, ki je Vinarje v rednem delu prvenstva tudi premagala dvakrat. Tekma bo v petek, 19. aprila, v dvorani ŠIC v Ljutomeru. V preostalih dveh srečanjih 3. kroga NLB lige za obstanek je Krka s 30:23 premagala Dol Hrastnik, Dobova je bila z 31:26 boljša od SVIŠ-a. Vodilno moštvo lige za obstanek ostaja trebanjski Trimo s 24 točkami, druga je Krka z 22, tretji Jeruzalem Ormož z 20 točkami. Sledi Dobova s 14, Hrastnik z 11 in SVIŠ s šestimi točkami. AK--

V petek so ormoški policisti obravnavali tatvino denarja iz poslovnih prostorov podjetja v Središču ob Dravi in povzročitev škode na zemljišču v okolici Svetega Tomaža.

Gorišniški policisti so v petek obravnavali nezakonit prestop meje petih Afganistancev, v soboto lažno naznanitev kršitve javnega reda in miru v Levanjcih in v nedeljo namerno poškodovanje mobilnega telefona s strani neznanca, ki je prijavitelja še udaril po obrazu.