LOKALNE NOVICE SOBOTA, 10.03.2018

Ormož je včeraj obiskal predsednik stranke SNS, Zmago Jelinčič plemeniti. Pravi, da so vse aktivnosti v stranki usmerjene v državnozborske volitve, kar pomeni, da se liste kandidatov že pridno polnijo. Izbran je tudi kandidat za poslanca iz našega območja in to je Jani Ivanuša. UM

Občina Majšperk je bila uspešna na razpisu Evropskega kmetijskega sklada za razvoj podeželja, zato bo s sredstvi v višini 85 % upravičenih sredstev operacije krila obnovo prostorov vinoteke na Ptujski gori. Na javnem razpisu je bil izbran izvajalec GP Project inženiring iz Ptuja. Podpis pogodbe bo v torek, 13. marca, ob 15. uri, v prostorih Občine Majšperk. Vrednost del po pogodbi znaša 66.378,97 EUR skupaj z DDV. Dela bodo potekala do konca meseca maja 2018. Gre za prvo fazo obnove celotne turistično informacijske pisarne, poleg Evropskega kmetijskega sklada za razvoj podeželja bo sredstva za obnovo v višini 15 % prispevala Občina Majšperk. PK VIR. Občina Majšperk

Na Gregorjevi tržnici, ki je v Ormožu potekala včeraj so otroci, mladostniki in ostali lahko tudi veliko ustvarjali. Letos so izvedli tudi tekmovanje v risanju risbic. Risali so na temo Gregorjevega. Otroci so ustvarjali na temo Gregorjevega, kakor tudi ostale delavnice, ki so jih pripravili skozi dan. Sodelovalo je deset risbic. 1. mesto je osvojila Liana Pšak, 2. mesto Luka Pajan, na 3. mestu pa je bila risba Katarine Ivanuša, Jane in Ane Žnidarič. UM

Klub tajnic in poslovnih sekretark Prlekije ima novo vodstvo. Po dveh mandatih, oziroma štirih letih vodenja kluba je Nataša Kukovec predsedniško funkcijo predala Manici Hartman, ki pravi, da si želi nadaljevati dobro delo, predvsem si želi veliko druženj in povezovanj članic in članov. UM

Za člani in članicami Športnega društva Ivanjkovci je nadvse uspešno leto, kar so potrdili tudi na minulem občnem zboru. V pomurski asfaltni ligi v malem nogometu so osvojili tretje mesto ter na zaključnem turnirju v Murski Soboti osvojili prvo mesto. Urban Goričan je prejel pokal za naj igralca turnirja, ekipa pa za fair play ekipo lige. Z nogometno ekipo so sodelovali tudi na poletni ligi v Cvetkovcih, kjer so osvojili 6.mesto. Udeležili so se turnirja v Litmerku ter v Ključarovcih pri Ormožu. Organizirali so turnir v malem nogometu na igrišču v Ivanjkovcih, ki je bil dobro obiskan. Sodelovali so pri krajevnem prazniku KS Ivanjkovci, organizirali so streljanje kazenskih strelov ter odbojko. Sodelovali so tudi pri vaških igrah. V novi sezoni pomurske asfaltne lige v malem nogometu 2017-2018 so po jesenskem delu na 2.mestu. Udeležili so se tudi zimske lige Ormož, kjer so zasedli 1. mesto. Član Andrej Kozar je bil izbran za najboljšega vratarja lige. S pikaderji so sodelovali tudi v Prleški gostilniški pikado ligi. Organizirali pa so tudi turnir v pikadu v kulturni dvorani v Ivanjkovcih, ki je bil dobro obiskan. Tudi za tekoče leto so si zastavili visoke cilje. Med drugim bodo praznovali 10.let obstoja nogometne ekipe Lordi ter organizirali zaključni turnir pomurske asfaltne lige, ki bo 2. junija v Ivanjkovcih. Na občnem zboru so podelili zahvale članom nogometne ekipe za 10 let ter sponzorju za dolgoletno sodelovanje. Za naj športnika je bil izbran Andrej Kozar. Jože Trstenjak pa je dobil zahvalo za aktivno delo v društvu. NF

Kulturno turistično društvo Miklavž pri Ormožu, sklicuje redni zbor članov. Zbrali se bodo v soboto, 10. marca ob 18. uri v dvorani Kulturnega doma Miklavž. Na dnevni red so uvrstili 14 točk. Predsednik društva Mojmir Šimunič bo podal poročilo za lansko leto, nato bodo vodje sekcij podali še svoja poročila. Predstavili bodo plan dela ter finančni načrt za leto 2018 ter sprejeli nove člane. Na zboru bo mogoče plačati članarino za letos. PH

S tekmo med Grosist Slovanom in Jeruzalemom Ormožem se je sinoči (petek) začela NLB liga za obstanek. Po zelo napeti in razburljivi končnici je bil izid v Ljubljani neodločen 23:23. Dvoboj je bil na začetku zelo izenačen; Slovan je izenačil v 5. minuti na 2:2, potem ko je Tine Marušič dvakrat zadel iz sedmih metrov. Sledilo je kar nekaj tehničnih napak gostov, tako da so Ljubljančani prišli do prvega vodstva z dvema zadetkoma prednosti (5:3). Zato se je trener Ormožanov Saša Praprotnik, odločil za minuto odmora. Odlična igra domačih se je nadaljevala, prednost se je pri rezultatu 7:4 povišala na tri zadetke. Potem ko so domači navijači ter trener z igralci nekoliko nasprotovali sodniškim odločitvam, sta se sodnika odločila, da bosta podelila dve minuti domačemu trenerju Jovičiču. Ormožani so prišli do izenačenja na 8:8, a se domačini niso vdali in še vzdrževali prednost z enim zadetkom. Četa Zorana Jovičiča je v nadaljevanju znova obrnila igro v svojo korist ter v 24. minuti povišala vodstvo na 12:9. Ormožanom je uspela dobra končnica; prvi polčas končal z rezultatom 15:14. Na začetku drugega polčasa so Ormožani po zadetku Martina Hebarja uspeli izenačiti na 16:16. Minuto kasneje so po obrambi Balenta imeli možnost, da celo povedejo, vendar je Mesarić izgubil žogo. Domači so v 39. minuti ostali brez Atanasova, ki je že drugič dobil dvominutno izključitev. Ormožani so to izkoristili in prvič v drugem polčasu povedli s 17:18. Kasneje so Ormožani uspeli povišati vodstvo na 18:20. Glavni preskok so Vinarji naredili v 51. minuti, ko so po štirih izgubljenih žogah Slovana povišali prednost na tri zadetke (18:21). V začetku 54. minute so Vinarji ostali brez Ozmeca, ki je dobil tretjo dvominutno izključitev in moral predčasno končati dvoboj. Zadnjih pet minut srečanja je vajeti v svoje roke prevzel Slovan, ter uspel v 58. minuti izenačiti na 22:22. pred koncem izenačiti. Minuto kasneje je Marušič zadel za domače vodstvo s 23:22. Po minuti odmora Ormožanov je za izenačenje poskrbel Cirar. Pol minute pred koncem je trener Jovičič vzel minuto odmora za načrtovanje zadnjega napada na tekmi. V zadnjih sekundah tekme so imeli gostitelji strel za zmago, a je poizkus Sankoviča ubranil Balent. Tekma se je tako končala z izidom 23:23. Pri domačih je strelsko najbolje blestel Tine Marušič, z devetimi zadetki, medtem ko je bil najboljši strelec Ormožanov s šestimi zadetki Danijel Mesarić. V 2. krogu bo v soboto (17. marec) ob 19h na Hardeku gostovala Dobova. AK

KMN Tomaž je sezono v 2. slovenski futsal ligi končal z remijem. V tekmi zadnjega, 18. kroga so sinoči (petek) v Ljutomeru gostili Miklavž in se razšli brez zmagovalca; izid je bil 5:5. Veliko bolje so začeli gostje, ki so do 13. minute vodili že s 0:4. Zadeli so Valenti v 4., Robnik v 8., Čolič v 10. in Filipović v 13. minuti. Sledila sta dva zadetka domačih za znižanje na 2:4. Zadela sta Belšak v 14. in Gašparič v 15. minuti. V 18. minuti so gostje po zadetku Filipovića povedli z 2:5. Prvi polčas se je končal z rezultatom 4:5. Do odmora sta za varovance trenerja Bojan Cunka zadela še Urban Goričan v 19. in Gašparič v 20. minuti. Gledalci, kakšnih 70 se jih je zbralo, so v 2. polčasu videli samo en zadetek. V 34. minuti je za 5:5 zadel Urban Goričan. S točko in ugodnim razpletom srečanja med Velikimi Laščami in Gorico, izid je bil 4:13, so varovanci trenerja Bojana Cunka zasedli končno tretje mesto, kar je bil tudi cilj pred začetkom sezone. Zmagovalci 2. slovenske futsal lige so malonogometaši škofjeloškega Stripyja. AK

Včeraj ob 8.29 je v naselju Večeslavci v občini Rogašovci zaradi taljenja snegu in zamašenega prepusta začela voda ogrožati mehanično delavnico. Posredovali so gasilci PGD Sveti Jurij, ki so prečrpali okoli 50.000 litrov vode. Za zamašeni prepust bodo poskrbeli delavci občinskega komunalnega podjetja. Ob 9.14 je na Prešernovi ulici na Ptuju s strehe viseč sneg ogrožal mimoidoče. Sneg so odstranili gasilci PGD Ptuj. Ob 15.14 je v naselju Kupčinji vrh, občina Majšperk, sneg polomil ostrešje gospodarskega objekta. Gasilci PGD Stoperce so odstranili uničeno ostrešje in objekt prekrili s ponjavo. Ob 12.36 je na Cankarjevi ulici v Murski Soboti prišlo do naleta dveh tovornih vozil, pri čemer je iz poškodovanega vozila pričela iztekati večja količina motornega olja. Gasilci PGD Murska Sobota so preprečili iztekanje motornega olja v kanalizacijski jašek in skupaj s Cestnim podjetjem Pomgrad posuli cestišče z vpojnimi sredstvi ter ga očistili. V nesreči se je poškodovala ena oseba. Ob 14.06 so bili gasilci ponovno aktivirani, ker je bil na enem od poškodovanih vozil natovorjen tovor z nevarno snovjo, ki ga je bilo potrebno pretovoriti na drugo vozilo. Gasilci so na kraju nesreče zavarovali območje, opravljali požarno varnost ter nudili pomoč pri prekladanju tovora. Zaradi varnosti in bližine osnovne šole je bila cesta zaprta v obe smeri in omejeno gibanje 50 metrov od vozila, okoliški prebivalci pa so bili seznanjeni z dogodkom, so sporočili z Regijskega centra za obveščanje Ptuj.