LOKALNE NOVICE SOBOTA, 19.08.2017

Že pred časom nam je predsednik Razvojnega društva Pavlovci, Darjan Žinko sporočil, da si želijo novega vaškega doma, ki bo pomenil novo priložnost za druženja in različne aktivnosti. Rokave so zavihali pred dobrim mesecem dni in objekt stoji do plošče. Objekt bo imel tudi teraso v velikost nekaj več kot 30 kvadratnih metrov. Celoten objekt, skupaj s teraso, bo velik 160 kvadratnih metrov, vrednost pa je ocenjena na 100 tisoč evrov. UM

Na Otoku v Mihovcih pri Veliki Nedelji je včeraj potekalo Regijsko tekmovanje oračev Podravja. Ravne, lepo oblikovane brazde, so bile že nekoč ponos kmeta, ki si je z lepo obdelano njivo zagotovil uspeh v pridelavi ter pridobil spoštovanje in ugled pri sosedih. ‘’Z organizacijo tekmovanja v oranju želimo poudariti pomen kvalitete osnovne obdelave tal, s tem pa tudi kmečkega stanu v celoti’’ je dejal dr. Stane Klemenčič, direktor Kmetijsko gozdarske zbornice Slovenije. Predvsem zaradi logistike je tekmovanje potekalo v dveh delih, ocena komisije pa je temeljila predvsem na vizualni podobi. Tekmovalo je 22 tekmovalcev, več kot 10 tekmovalcev pa se je pomerilo tudi v kategoriji starodobnikov. Zanimiv je bil tudi nastop županov v vožnji z zapravljivčkom. Njivo v velikosti 6 hektarjev jim je odstopilo podjetje Jeruzalem SAT. Tekmovanje ima velik pomen za vse, ki delujejo v kmetijstvu, nam je med drugim dejal predsednik Kmetijsko gozdarske zbornice Slovenije, Cvetko Zupančič. Ker je tekmovanje letos potekalo v občini Ormož, vloga predsednika organizacijskega odbora tekmovanja pripadla županu Alojzu Soku. V sklopu Regijskega tekmovanja oračev Podravja 2017 je bila izvedena delavnica z naslovom Agrotehnološki ukrepi pri prilagajanju na klimatske spremembe z demonstracijo namakanja kmetijskih kultur, kjer je dogajanje in stališča predstavila Simona Hauptman, vodja kmetijske svetovalne službe pri Kmetijsko gozdarskem zavodu Maribor. Po njenem mnenju si tržne in ekonomične pridelave v kmetijstvu kmalu namreč ne bomo mogli zamišljati, če ne bo ustreznih namakalnih sistemov. UM

Društvo Antona Puklavca ali Društvo za trajnostni razvoj Krajinskega parka Jeruzalem organizira v okviru prireditve Poezija in vino Branje med trtami. Letošnji gostujoči pesniki prihajajo iz Madžarske, poezijo bodo brali tudi slovenski pesniki - Prešernovi nagrajenci: Andrej Brvar, Kristina Kočan in Ivo Svetina. Pesniško-glasbeni večer bo jutri ( 20.8. ) ob 20. uri v Hiši Antona Puklavca v Veličanah. Na pokušino bodo tudi vina in prigrizki. KŠ

Rokometaši Jeruzalema Ormoža so odigrali svojo tretjo pripravljalno tekmo in dosegli drugo zmago. Lažje od pričakovanega so v okrnjeni zasedbi premagali 1. B ligaša s Ptuja. Manjkali so namreč Kocbek, Kavčič, Kosi, Ozmec. Na začetku 2. polčasa so sicer vinarji pritisnili na plin in celo povedli s +10 (32 : 22). Zadnjih petnajst minut je trener Prapotnik ponudil minute mladincem, kar so izkoristili gostje in omilili poraz. Končni izid je bil tako 34:29. AM