LOKALNE NOVICE SREDA, 03.04.2019

Središki župan Jurij Borko je sklical 4. redno sejo občinskega sveta. Ta bo drevi (sreda) ob 18. uri. Svetniki in svetnice bodo obravnavali odloka o krajinskem parku Središče ob Dravi in o ustanovitvi javnega lekarniškega zavoda. Na seji bodo imenovali štab civilne zaščite občine ter govorili še o podelitvi priznanj ob letošnjem občinskem prazniku. Na mizi bosta še dva razpisa, prvi je za spodbujanje razvoja kmetijstva, drugi za gospodarski razvoj. PH

GZ Ormož je bila ustanovljena leta 1955 in danes združuje približno 2.000 članov vključenih v 15 prostovoljnih gasilskih društev na območju Občine Ormož. V GZ Ormož je vključenih devet društev I. kategorije, pet društev II. kategorije in eno društvo IV. kategorije in je, glede na število društev vključenih v GZ, druga največja Gasilska zveza v Podravski regiji. Predsednik, mag. Dejan Jurkovič je sporočil, da so v lanskem letu opravili vse aktivnosti, ki so si jih zadali, zadovoljni so z delom in opremljenostjo društev. Sprejet pa je že nov, pet letni plan o nabavi opreme. UM

Gimnazija Ormož kot šola partnerica sodeluje v projektu Televizije AS iz Murske Sobote Young EU Voices. Projekt je razpisal Evropski parlament. Dijaki 4. letnika Tjaša Kolarič Zadravec, Žan Ivanuša in Anže Notersberg v sklopu projekta v več segmentih raziskujejo tematiko reforma azila. Pripravili bodo tri 15-minutne TV oddaje, ki bodo na sporedu aprila in maja. Med 24. in 28. marcem so se skupaj z mladimi raziskovalci iz Gimnazije Murska Sobota, Srednje šole Slovenska Bistrica, Ekonomske šole Murska Sobota – Višje strokovne šole, Alma Mater Europea Maribor in s snemalno ekipo TV AS udeležili strokovne ekskurzije v Strasbourg. Ogledali so si Evropski parlament, spoznali njegovo vlogo pri oblikovanju in izvajanju evropske in posledično državne zakonodaje ter posneli intervju z evropskimi poslanci. Ormoški gimnazijci so se o reformi azila pogovarjali s poslancema Tanjo Fajon in Francem Bogovičem. V zaključni fazi projekta se bodo Tjaša, Žan in Anže udeležili čajanke v Domu upokojencev Ptuj. Vir: Lenka Keček Vaupotič

Mladinski center Ormož je v soboto v novih prostorih ormoške tržnice pripravil fotografsko razstavo mlade Ormožanke Špele Jambriško. Špela je dijakinja ljutomerske gimnazije in se že nekaj let ukvarja s fotografijo. Navdih najde v fotografiranju naključnih ljudi v spontanih trenutkih njihovega vsakdana. Na razstavi je predstavila niz fotografij iz celega sveta ter predstavila njihove zgodbe. Pridružil se je tudi tudi ljubiteljski fotograf Ciril Ambrož, ki je pokomentiral Špeline fotografije in jih predstavil še iz svoje perspektive. UM

gRajski center za družine Ormož je v minulem tednu pripravil srečanje z bralnim klubom iz Središča ob Dravi na katerem so spregovorili o osamljenosti. Ko govorimo o osamljenosti, so udeleženci ugotavljali, da je vse zelo relativno. Nekateri ljudje so osamljeni v množici, spet drugi živijo sami, pa niso osamljeni. UM

V Knjižnici Franca Ksavra Meška bo jutri (četrtek) lutkovna predstava Zajček Uh. Lutke je izdelala in po zgodbi Marjana Mančka priredila predstavo skupina lutkarjev študijskega krožka pod mentorstvo Ljube Fišer. Predstava bo ob 17. uri. PH

Strelsko društvo Trzin je minuli konec tedna organiziralo 28. Državno prvenstvo v streljanju z zračnim orožjem za vse kategorije v športni dvorani Centra Harmonija v Mengšu. Prvenstvo je bilo ponovno izjemno uspešno tudi za ormoške strelce. V članski ženski konkurenci se je naslova državne prvakinje veselila Urška Kuharič. V finalu je nastopila tudi Nuša Žnidarič in osvojila 5. mesto. V ekipni konkurenci so strelke ormoškega Kovinarja osvojile srebrno medaljo, strelke Tovarne sladkorja Ormož so osvojile bronasto medaljo. V članski moški konkurenci z zračno puško so člani ormoškega Kovinarja zasedli ekipno 5. mesto, najboljši med posamezniki je bil Jan Šumak na 11. mestu. V članski moški konkurenci z zračno pištolo so člani SD Jože Kerenčič Miklavž v ekipni konkurenci zasedli 5. mesto, najboljši posameznik je bil Boštjan Simonič na 14. mestu. V mladinski konkurenci je Žan Habjanič osvojil 10. mesto. AK

Z novim državnim rekordom 192 krogov je med cicibankami postala državna prvakinja Olivia Vočanec (SD Kovinar Ormož). Lucas Vočanec (SD Kovinar Ormož) je tako kot njegova sestra Olivia osvojil naslov državnega prvaka z državnim rekordom. S kar 191 krogi je bil najboljši posameznik med mlajšimi pionirji. SD Kovinar Ormož (Vočanec, Škorjanec, Rudolf) je med pionirji osvojil drugo mesto. Med mlajšimi pionirkami je tretje mesto osvojila Pia Kuharič (SD Kovinar Ormož). Naslovu pokalnega prvaka med pionirji je Nino Benjamin Kovačec (SD Kovinar Ormož) dodal tudi naslov državnega prvaka, ki ga je osvojil s 186 krogi. Med pionirkami s standardno zračno puško je samo en krog manj kot zmagovalka zadela Nika Zidarič (SD Kovinar Ormož), ki je osvojila drugo mesto, tretje mesto je osvojila njena klubska sotekmovalka Eva Petek s 188 krogi. AK

Ormoški policisti so včeraj zjutraj pred osmo ustavili voznika kombiniranega vozila, ki je vozil po poteku veljavnosti registracije. Odvzeli so mu tablice in mu izdali plačilni nalog. Popoldan so bili obveščeni o tatvini denarnice v Ormožu.

Danes policisti izvajajo maraton hitrosti.

Včeraj po 10. uri je posadka helikopterja Slovenske vojske v spremstvu medicinske ekipe UKC Ljubljana prepeljala inkubator z novorojenčkom iz ptujske bolnišnice v UKC Ljubljana, so sporočili s PU Maribor.