LOKALNE NOVICE TOREK, 02.04.2019

Za prvi april smo vas malo potegnili za nos tudi ormoški radijci. Ali pa ne, če nam niste nasedli. Prvoaprilska šala je bila, da bosta Občina Ormož in Zavod za turizem, kulturo in šport ormoški grad prebarvala z rumeno barvo. Trdili smo, da nova rumena barva spominja na vino in da bo grad že od daleč viden. Lagali smo tudi, da bo obnovo financirala ormoška klet Puklavec Family Wines v zameno za deset let brezplačnega oglaševanja na zunanji fasadi. KGŠ

Direktorica Zdravstvenega doma Ormož, Vlasta Zupanič Domajnko nas je obvestila o veliki kadrovski stiski v ZD Ormož. Za mesec april so na minimumu glede specialistov družinske medicine. Direktorica navaja, da so komajda pokrili redno delo in dežurstvo ob pogoju, da ne pride do dodatnih odsotnosti. Intenzivno se dogovarjajo za pomoč s strani zunanjih sodelavcev, prav tako redno obnavljajo razpise za zaposlitev specialista družinske medicine in zdravnika v okrepljeni ambulanti. UM

Časnik Večer je danes (v torek, 2. aprila) objavil razpis za triindvajseto večernico, nagrado Večera za najboljše slovensko otroško in mladinsko literarno delo. Žirija bo sprejemala prijave del do 6. maja. Za nagrado se lahko potegujejo vsa izvirna pesniška, prozna in dramska besedila za otroke in mladino, ki so izšla v preteklem letu (ali imajo letnico 2018) v knjižni obliki pri kateri od slovenskih založb ali v samozaložbi. Žirija bo upoštevala dela, ki jih bodo avtorji, založniki, institucije, društva in posamezniki v dveh izvodih poslali na naslov časnika Večer. Petčlanska žirija bo izbrala najprej pet nominiranih del, potem pa najboljšemu med njimi in avtorici oziroma avtorju podelila nagrado (v znesku 3.000 evrov) na srečanju slovenskih mladinskih pisateljev "Oko besede" v Murski Soboti letos jeseni. PK

Nogometaši v MNZ Ptuj, člani 1. razred, so minuli konec tedna igrali tekme 14. kroga. Nogometaši Središča so v soboto gostovali pri drugouvrščenem Tržcu in remizirali. Srečanje se je končalo s 3:3. Domači so z zadetkom Pečnika v 14. minuti povedli z 1:0. Gostje so odgovorili z dvema zaporednima zadetkoma za vodstvo ob polčasu z 1:2. Zadela sta Sakelšek v 21. in Panič v 46. minuti. V 2. polčasu je domačim po zadetku Kolarja v 61. minuti uspelo izenačiti na 2:2. sedem minut kasneje so Središčani po zadetku Cimermana ponovno povedli. Za 3:3 in delitev točk je v 81. minuti srečanja poskrbel Skrbinšek. Nogometaši Ormoža so v nedeljo v športnem parku Mestna graba gostili vodilni Zavrč. Kakšnih 150 gledalcev v 1. polčasu ni videlo zadetkov. Ormožani so se favoriziranim gostom dobro upirali vse do 89. minute, ko je za minimalno zmago gostov z 0:1 zadel Potočnik. Zavrč ostaja vodilno moštvo na lestvici z 29-imi točkami. Središčani so z 18-imi točkami na četrtem mestu. Peto mesto zasedajo Ormožani, ki imajo na svojem računu 16 točk. V 15. kolu bodo nogometaši Središča gostili Gorišnico. Tekma bo v soboto (6.4.) ob 16. uri v športnem parku Trate. Nogometaši Ormoža bodo v soboto ob 16. uri gostovali pri Tržcu. AK

Pred nekaj dnevi so se na redni letni skupščini zbrali člani Občinske strelske zveze Ormož. V pregledu preteklega leta so se še enkrat spomnili uspešno izvedenega državnega prvenstva z zračnim orožjem, ki je aprila lani potekalo v dvorani v Gorišnici. Leto 2018 je ormoškim strelcem prineslo številne odmevne rezultate, tako z zračnim, kot tudi z malokalibrskim orožjem. Med drugim je Nuša Žnidarič postala državna prvakinja s standardno zračno puško. Na skupščini Občinske strelske zveze Ormož je tako kot že nekaj let, tudi tokrat beseda tekla tudi o ureditvi malokalibrskega strelišča, ki bi strelcem seveda pomenilo vrhunske pogoje za doseganje še boljših rezultatov. Občinska strelska zveza Ormož je podelila tudi priznanja članom za izjemne rezultate na športnem področju. AK

Ormoški policisti so bili včeraj ob 14. uri obveščeni o najdbi neeksplodiranega ubojnega sredstva v Šalovcih. Občan je našel minometno mino iz II. svetovne vojne. Ob pregledu okolice so našli še dve topovski granati, prav tako iz II. svetovne vojne. Za odstranitev so poskrbeli delavci Regijskega centra za obveščanje. Ob 15.40 so bili obveščeni, da je v Obrežu manjši pes ugriznil otroka in ga poškodoval. Po 17. uri so na postaji sprejeli predlog za pregon kršitev temeljnih pravic delavcev.

V tem tednu policisti poostreno nadzirajo hitrost vožnje.