LOKALNE NOVICE TOREK, 04.12.2018

V Ormožu letos prvič postavljajo drsališče. Nahaja se pred ormoškim gradom oz. grajsko pristavo. Velik je okrog 200 kvadratnih metrov, na njem pa bo možno drsati že v nedeljo. Njegova uradna otvoritev bo v ponedeljek, ko bo tudi otvoritev Severolandije. Sicer bo drsališče obratovalo vse do konca zimskih počitnic, do 24. februarja. Vstopnine ne bo, za 2 evra si bo možno sposoditi drsalke. Ob drsališču bodo tudi hiške z gostinsko ponudbo. Več o drsališču in Severolandiji v petek zjutraj z direktorico Javnega zavoda za Turizem, kulturo in šport Andrejo Brglez.

V Ormožu je podjetje Žiher zgradilo in odprlo novo halo za proizvodnjo montažnih Žiher hiš. Otvoritve so se udeležili minister za gospodarski razvoj in tehnologijo Zdravko Počivalšek, predsednik Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije Branko Meh, številni poslanci in župan. V novi hali za proizvodnjo montažnih Žiher hiš bodo s pomočjo najsodobnejše tehnologije in visoko kvalificiranim kadrom ustvarjali nove domove, njihov cilj je tudi širitev na domačem in tujem trgu.

Ta veseli dan kulture je tudi danes odprl vrata številnih kulturnih ustanov po državi, in sicer že 19. leto zapored, letošnji pa je obenem minil v znamenju iztekanja Evropskega leta kulturne dediščine.S to pobudo želi ministrstvo za kulturo skupaj s sodelujočimi ustanovami kulturne vsebine približati tistim, ki v kulturne institucije zaidejo redkeje. Tudi letos so ta dan obeležili v Pokrajinskem muzeju Ptuj - Ormož. Brane Lamut je pripravil dopolnitev stalne razstave Med Dravo in Muro. Zvečer je sledila predstavitev predstavitev zgodovinskih zapisov XV in dogodek poimenovan po knjigi Večnosti zapisana trta, kjer so predstavljene fotografije Cirila Ambroža in zapisi Staneta Kocutarja.

Minuli konec tedna so bile v 2. slovenski futsal ligi na sporedu tekme 9. kroga. KMN Tomaž je v soboto na gostovanju v Zagorju ob Savi, pri tretji ekipi prvenstvene lestvice Mlinšah, iztržili remi. Srečanje se je končalo z rezultatom 4:4. Prvi polčas se je končal z rezultatom 1:1. Najprej so domači v 5. minuti zadeli svojo mrežo, v 19. minuti je vratarja Cafa premagal Povše. Isti igralec je v 25. minuti domače povedel v vodstvo z 2:1. Štiri minute kasneje je za domače za 3:1 zadel Ceglar. V 35. minuti je za Peteline zadel kapetan Goričan in znižal na 3:2. Minuto kasneje so po zadetku Močnika Gune domači ponovno imeli dva zadetka prednosti. Končnica je pripadla varovancem trenerja Bojana Cunka, ki so po dveh zadetkih vratarja Cafa v 38. in 39. minuti uspeli izenačiti na 4:4. Po 9. krogih Petelini zasedajo 2. mesto prvenstvene lestvice, imajo 22 točk. Vodijo Ptujčani s 24, tretja je Ajdovščina s 16 točkami. V 10. krogu Tomaževčane čaka še eno gostovanje; v soboto ob 20. uri se bodo pomerili z Logatcem. AK

Ormoške policiste je včeraj pred 14. uro krajan Sodincev obvestil o nedovoljenem premiku mejnih kamnov. Gre za kaznivo dejanje. Ob 17. uri so v Lačavesi obravnavali prometno nesrečo. Povzročitelj je odpeljal in ni nudil podatkov drugemu udeležencu.