LOKALNE NOVICE TOREK, 05.02.2019

Mladi čebelar Peter Marin je obiskovalcem Grajske kavarniške popravljalnice v Ormožu predstavil pomen čebel, saj v ekosistemu opravljajo pomembno vlogo opraševalcev in so s tega stališča pomembne tudi za človeka. V Sloveniji čebele živijo tudi v narodnem izročilu: v pesmih, pregovorih, slikah ter simboliki marljivosti in delavnosti, ki ju Slovenci povzemamo kot svoji glavni lastnosti. Prav tako smo veliki ljubitelji čebeljih izdelkov. UM

V Rokodelskem centru DUO Veržej bo drevi (torek) ob 18. uri odprtje razstave pletarskih mojstrovin Ivana Verdnika. Videti bo mogoče več kot sto petdeset raznovrstnih pletarskih izdelkov tega šoštanjskega pletarskega mojstra. Predvajali bodo tudi dokumentarni film z naslovom Ivan. PH

Umetnine v žepu je zbirka knjižnih žepnic, s katero Umetnostnozgodovinski inštitut Franceta Steleta zapolnjuje eno od vrzeli v razmišljanju, pisanju in branju o umetnostnih spomenikih in prostorih Slovenije ter o njihovem razumevanju. V letnem refektoriju ptujskega dominikanskega samostana bodo jutri (sreda) ob 18. uri predstavili petnajsto knjižico iz zbirke Umetnine v žepu, ki nosi naslov Ptujski dominikanski samostan. PH

Veterani NK Ormož so v nedeljo postali prvaki zimske lige MNZ Ptuj. Komentar je podal tehnični vodja ekipe in vratar, Emil Trstenjak, ki je dejal, da je bila pot do uspeha trnova, saj so se morali pomeriti z ekipami, ki so že igrale v prvi futsal ligi malega nogometa. V zadnjem kolu so igrali proti ekipi NK Hajdoše in remizirali 3:3, vendar kljub temu postali prvaki v krstni sezoni veteranske lige MNZ Ptuj nad 50 let. Nogometno zvezo Ptuj bodo čez slabih štirinajst dni, torej 16. februarja, na državnem prvenstvu vseh zmagovalcev zvez, zastopali veterani Nogometnega kluba Ormož. UM

Klub malega nogometa (KMN) Tomaž je po tekmah 14. kroga vodilna ekipa na prvenstveni lestvici 2. slovenske futsal lige. Petelini so v petek v fantastičnem vzdušju polne dvorane Šic v Ljutomeru v derbiju vodilnih ekip premagali Ptujčane s 7:4. Domači so mrežo gostov načeli v 2. minuti srečanja, ko je zadel kapetan Goričan. Vodstvo ni trajalo dolgo, saj je Vrabel že v 4. minuti izenačil na 1:1. Tri minute kasneje je Dragosavac Peteline ponovno povedel v vodstvo. V 12. minuti so Ptujčani po zadetku Vrabla ponovno izenačili. Izid prvega polčasa 3:2 je v 15. minuti postavil Dragosavac. V drugem delu srečanja so varovanci trenerja Bojana Cunka prvič zadeli v 25. minuti. Za 4:2 je zadel Klanjšek. Pihler je v 34. minuti znižal na 4:3. Petelini so še v isti minuti odgovorili z novim zadetkom. Za 5:3 je zadel Kranjc. Za dodatno dramatičnost je v 36. minuti poskrbel Goričan, ki je v 36. minuti dosegel avtogol za 5:4. Do konca srečanja so gledalci videli še dva zadetka v mreži Ptujčanov; strelca sta bila Goričan v 38. in Klanjšek v 40. minuti za končnih 7:4, in slavje v dvorani se je lahko začelo. Tomaževčani so se po pomembni zmagi štiri kola pred koncem lige prebili na vodilno mesto lestvice, ki prinaša neposredno napredovanje v 1. slovensko futsal ligo. Do konca sezone jih čakajo na papirju slabši nasprotniki. Prihodnjo soboto (0902) ob 19h30 bodo Petelini gostovali v Oplotnici, pri zadnjeuvrščeni ekipi Keblja. AK

Ormoški policisti so imeli včeraj pred 14. uro v okolici Središča ob Dravi v postopku voznika osebnega avtomobila, ki so mu odredili strokovni pregled zaradi suma vožnje vozila pod vplivom psihoaktivnih snovi. Voznik je na kraju strokovni pregled odklonil, zato so mu odvzeli vozniško dovoljenje in mu prepovedali nadaljnjo vožnjo. Zoper voznika bodo na okrajno sodišče podali predlog za uvedbo postopka o prekršku.

Po polnoči so sprejeli obvestilo o kršitvi javnega reda in miru na Humu pri Ormožu, kjer je kršitelj motil stanovalce pri nočnem počitku. Kršitelj je prejel plačilni nalog.