LOKALNE NOVICE TOREK, 05.11.2019

V petek se v Ormožu pričenja tradicionalno Martinovanje na katerem se bo tudi v letošnjem letu do nedelje zvrstilo mnogo dogodkov. Veliko je ustaljenih, obetajo pa se tudi novosti, med drugim bodo imenovali tudi Martina I. Ormoškega, ki bo prevzel oblast nad mestnim vinogradom. UM.

V ormoško Martinovanje se tudi letos aktivno vključuje Javni sklad za kulturne dejavnosti, območna izpostava Ormož. Najbolj odmeven dogodek bo gotovo sobotno tekmovanje godb Slovenije v zabavnem programu za pokal Vinka Štrucla. Še pred tem, v petek, 8. novembra ob 18. uri v Beli dvorani Grajske pristave, v sodelovanju s Pokrajinskim muzejem Ptuj – Ormož, enoto Ormož in knjižnico Franca Ksavra Meška Ormož pripravljajo odprtje razstave del nastalih na likovno-literarni koloniji Malek. UM

Center za krepitev zdravja Zdravstvenega doma Lenart odpira svoja vrata jutri (sreda) ob 15. uri. Z izvedeno nadzidavo in prizidavo vhodnih prostorov z dvigalom in stopniščem je tako Zdravstveni dom Lenart pridobil dodatnih skoraj 300 kvadratnih metrov površin. Skupni stroški izvedbe nadzidave s prizidkom in pohištveno opremo znašajo malo manj kot 600.000 evrov, za ureditev okolice pa so namenili še okoli 30.000 evrov. Investicijo v višini 200.000 evrov sta sofinancirala Ministrstvo za zdravje in Evropska unija iz Evropskih strukturnih in investicijskih skladov. Preostanek sredstev bo zagotovila Občina Lenart iz proračuna. PK, vir: ZD Lenart

Na Ljudski univerzi Ormož bodo organizirali tečaj za turističnega vodnika in informatorja. Ta se bo začel izvajati v torek, 12. novembra, in bo trajal 35 ur. Udeleženci bodo s tečajem, na katerega se je treba obvezno prijaviti, pridobili vsa potrebna znanja in spretnosti, da bodo turiste suvereno vodili, jih informirali in jim svetovali. PH

Še danes e je še mogoče prijaviti na šiviljski tečaj, ki bo potekal v Mladinskem centru Ormož. Tečaj bo potekal ob četrtkih, ob 17. uri. Prvič že ta četrtek. Organizatorji so sporočili, da bodo tokrat šiviljske mojstrovine nastajale iz džersija. Mentorica tečaja bo Vlasta Čopič. PH

V 1. slovenski futsal ligi se bodo tekme državnega prvenstva nadaljevale ta konec tedna. V minulem tednu so bile na sporedu tekme osmine finala pokalnega tekmovanja. V četrtek so si četrtfinalno vstopnico priborili KMN Tomaž Šic bar, KMN Oplast Kobarid in Sevnica, pred tem še trojec Futsal klub Dobovec, KMN Bronx Škofije in FC Litija. V četrtfinalu bodo igrali še Kix Ajdovščina in vrhniški Silico. Tomaževski Petelini so tekmo osmine finala pokala odigrali v Sodražici pri Extremu ter na krilih bratov Senekovič vsipali visoko zmago z 1:7. Prvi polčas so varovanci trenerja Mateja Gajserja dobili z 1:4. V 12. in 16. minuti je zadel Urban Senekovič, dva zadetka je v 19. minuti dosegel Marko Senekovič. Za domače je v zadnji minuti 1. polčasa zadel Hiti. Petelini so v nadaljevanju srečanja zadeli še trikrat in se s suvereno zmago prebili v naslednji krog pokalnega tekmovanja. Strelci so bili Marot v 36., Gašparič v 39. in Goričan v 40. minuti. V petek (8.11.) bodo malonogometaši Tomaža v tekmi 7. kroga 1. slovenske futsal lige gostili Sevnico. Srečanje se bo v dvorani ŠIC v Ljutomeru začelo ob 20.30. AK

Nogometaši v ligi MNZ Ptuj, člani 1. razred, so minuli konec tedna igrali tekme 11. kroga. Ekipi Središča ob Dravi in Ormoža sta ponovno ostali brez točk. Nogometaši Središča so v soboto pred kakšnimi 40 gledalci v športnem parku Trate gostili Podlehnik. Ob polčasu je bilo 1:1, ob koncu so bili gostje boljši z 1:3. Gostitelji so začeli obetavno, saj so, po zadetku Štambergerja, povedli že v 4. minuti prvega polčasa. Za goste je v 18. minuti izenačil Jerič. V nadaljevanju je že vse kazalo, da bo ostalo pri izidu prvega polčasa 1:1, ko je gostom v končnici uspelo še dvakrat premagati domačega vratarja. Za končnih 1:3 sta bila v 86. in 87. minuti srečanja uspešna Feguš in Jerič. Nogometaši Ormoža so v nedeljo v športnem parku Mestna graba gostili Grajeno. Ob polčasu je bilo 1:1, ob koncu so bili gostje boljši z 1:4. Goste je v 28. minuti v vodstvo popeljal Krajnc. 9 minut kasneje je Lukman izenačil na 1:1. V 2. polčasu je Krajnc za goste zadel še v 65. in 66. minuti. Končni izid 1:4 je v 88. minuti postavil Strelec. Na lestvici po 11. kolu vodi Gorišnica z 21 točkami, točko manj ima druga Skorba. Sledita Majšperk in Grajena s 16 točkami. Nogometaši Ormoža so z desetimi točkami sedmi, Središčani z devetimi točkami zasedajo 8. mesto lestvice. V 12. kolu bodo Ormožani v soboto (9.11.) gostovali pri Podlehniku, Središčani v Rogoznici. Obe tekmi se bosta začeli ob 14. uri. AK

Ormoški policisti včeraj niso obravnavali večjih varnostno pomembnih dogodkov, svetujejo pa, da za volan sedemo trezni. V tem tednu namreč poteka poostren nadzor glede vožnje pod vplivom alkohola. To pomeni, da bo vsak ustavljen voznik moral pihati. Razpolagajo s podatkom, da je na območju PP Ormož delež alkoholiziranih povzročiteljev prometni nesreč zelo visok in znaša 17,7 %, kar je največ na območju PU Maribor.