LOKALNE NOVICE TOREK, 06.06.2017

Gasilska zveza Ormož in Prostovoljno gasilsko društvo Podgorci sta v soboto organizirala 6. gasilsko tekmovanje za pokal PGD Podgorci. Tekmovanje je potekalo v konkurenci članic A ter članov A in B. V športnem parku Mestna graba v Ormožu se je zbralo kar nekaj ekip od blizu in daleč. Tekmovanje je bilo eno izmed sedmih gasilskih tekmovanj za pokal gasilske zveze Slovenije. Tekmovalni ekipi domačega društva – člani A PGD Podgorci – je uspelo postaviti nov državni rekord. Pri vaji z motorno brizgalno so dosegli rezultat 28 sekund in 45 stotink, kar je tudi neuradni svetovni rekord. Žal so osvojili 2. mesto, saj so bili slabši v štafeti. NF

Ljudska univerza Ormož je v soboto v centru Holermous pripravila odprtje razstave z naslovom Vzpostavimo most med igrivostjo in izkušnjami. Likovni natečaj je potekal vzporedno oziroma pod okriljem dogodka Parada učenja, cilj organizatorjev pa je bil omogočiti prepletanje znanj in izkušenj med različnimi generacijami. Na likovnem natečaju so mlade ustvarjalce in mentorje povabili, da pošljejo svoje videnje medgeneracijskega sodelovanja in kako si sami razlagajo ta pojem ter kako oni doživljajo medgeneracijsko sodelovanje. Likovne izdelke so prejeli iz vrtcev Ormož, Velika Nedelja in Navihanček pri OŠ Središče ob Dravi. Osnovne šole, ki sodelujejo, pa so OŠ Miklavž pri Ormožu, Ivanjkovci in Ormož. UM

V organizaciji pikado kluba Pinochhio Ivanjkovci je v soboto potekalo 15. državno ekipno in posamezno prvenstvo v mladinski in kadetski kategoriji. V kulturni dvorani se je zbralo preko 100 tekmovalcev. Zaigrali so tudi pionirji. Na tekmovanju je bil prisoten predsednik Pikado zveze Slovenije Jože Grantaša, ki je za radio Prlek povedal, da se naslednji teden odpravljajo na evropsko prvenstvo v Italijo. NF

V nedeljo je potekal tek ob Trojiškem jezeru. Ivan Golob iz Atletskega kluba Ormož nam je sporočil, da so se teka udeležili tudi njihovi tekači. Na 9,2-kilometrski razdalji je Branko Brumen s časom 38:48 med 103 osvojil absolutno 10. mesto, v kategoriji od 40 do 49 let pa 4. mesto. Franc Polič je osvojil 65. mesto, v svoji kategoriji pa 15. Janez Sagadin je bil 92., v kategoriji od 50 do 59 let pa 13. Nevenka Polič je osvojila na teku ob Trojiškem jezeru absolutno 89. mesto ter v kategoriji od 40 do 49 let 9. Sara Brumen je tekla na 1000 m, v kategoriji U-14 je osvojila absolutno 3. mesto, med deklicami pa je bila prva. (vir Franc Golob)

Ormoški policisti so včeraj (ponedeljek) ob 10. uri sprejeli predlog za pregon goljufije v Ormožu.

Po 12. uri so v Ormožu obravnavali prometno nesrečo z materialno škodo.

Po 13. uri so prvič posredovali v Gornjih Ključarovcih, kjer je prišlo do kršitve javnega reda in miru. Soseda je kričala in žalila prijaviteljico, zato je dobila plačilni nalog. Drugič je kršila javni red čez slabi dve uri in dobila še en plačilni nalog.

Ob 13.50 so sprejeli predlog za pregon tatvine. Ker gre za Bratislavce, bodo zadevo odstopili v reševanje Policijski postaji Ptuj.

Ormoški so popoldan še obravnavali dve poškodbi vozila na parkirnem prostoru.