LOKALNE NOVICE TOREK, 06.11.2018

Ormoški občinski svet je na včerajšnji seji sprejel predlog proračuna občine Ormož za leto 2019. Sicer so za sprejem potrebovali slabe tri ure, pa vendar so na koncu z 10 glasovi za in 5 proti osnutek potrdili. Prvi finančnik občine, Mirko Šerod, je predstavil že omenjeni predlog proračuna občine Ormož za leto 2019. Proračun za leto 2019 na prihodkovni strani znaša nekaj manj kot 14 mio evrov oziroma 13 mio 816 tisoč evrov. Odhodki znašajo nekaj manj kot 15 mio evrov oziroma 14 mio 968 tisoč evrov. Za pokritje razlike načrtujejo najetje kredita v višini 1 mio 298 tisoč evrov. Tako prihodki in prejemki skupaj s prenosom 400 tisoč evrov iz leta 2018 znašajo 15 mio 556 tisoč evrov. Prav toliko tudi odhodki in izdatki, saj je potrebno prišteti še odplačilo dolga v višini 588 tisoč evrov. UM

Po energetski sanaciji Osnovne šole Ormož in prenovitvenih delih v kuhinji in jedilnici šole, bodo simbolno, s slavnostnim kosilom, ta četrtek ob 12. uri pridobitve predali namenu. Ob tej priložnosti so učenci skupaj z učitelji pripravili kulturni program, slovesnosti pa se bo udeležil župan občine Ormož Alojz Sok. PK

Bralni klub bo po počitku v ormoški knjižnici znova zaživel. Ta četrtek ob 17. uri se bodo zbrali ormoški in središki člani bralnega kluba. Še to leto nameravajo ustanoviti tomaževskega. Ljubitelji knjige se bodo pogovarjali o vtisih in brali odlomke iz njim ljubih knjig. S tem bodo začeli novo sezono bralnega kluba. PH

Športno društvo Stanica in Prleški železničar pripravljata veselo Martinovanje, ki bo to soboto. Dogajanje se bo začelo ob 9. uri na Stanici v Osluševcih. Organizatorji bodo ponudili voden ogled muzeja in učnega centra, za otroke bo na voljo leseni vrtiljak s pletenimi korpami, če bo zanimanje dovolj veliko, bo še pohod po železniško-planinski vinski poti. PH

V 2. slovenski futsal ligi so bile minuli konec tedna na sporedu tekme 6. kroga. KMN Tomaž je v petek v športni dvorani ŠIC v Ljutomeru gostil ekipo Keblja iz Oplotnice, zadnjo s prvenstvene lestvice, zato so bili Petelini popolni favoriti; to vlogo so tudi upravičili in zmagali z rezultatom 9:1. Tudi tokrat so dobro začeli in prvi polčas dobili z rezultatom 4:0. Za Peteline so zadeli: Dragosavac v 6., Kos v 14. in 16. minuti ter David Goričan v 18. minuti. V drugem delu srečanja so gostje uspeli znižati na 4:1, zadel je Podbukovšek v 23. minuti, nato so Petelini ponovno udarili. Od 26. do 37. minute so zadeli; Kos dvakrat, po enkrat pa Dragosavac, Koren in Miklašič. Varovanci trenerja Bojana Cunka ostajajo na 2. mestu prvenstvene lestvice, imajo 15 točk. Vodijo Ptujčani z 18 točkami, tretje so Mlinše z desetimi. V petek (9.11.) ob 20. uri bodo Tomaževčani v 7. krogu 2. slovenske futsal lige gostovali v Velikih Laščah. AK

Ormoški policisti so včeraj ustavili voznika avtomobila, ki je vozil pod vplivom alkohola. Ob 18.25 so bili obveščeni o vlomu v nenaseljen objekt na območju Središča ob Dravi. Ta teden bodo policisti poostreno nadzirali psihofizično stanje voznikov.