LOKALNE NOVICE TOREK, 08.10.2019

V Ormožu se je v soboto zaključilo 25. državno preverjanje usposobljenosti ekip Civilne zaščite in Rdečega križa Slovenije. Med štirinajstimi ekipami na 25. državnem preverjanju so se kot najbolj usposobljeni izkazali člani ekipe RKS, Območno združenje Zagorje ob Savi II, ki so osvojili prvo mesto. Drugo mesto je osvojila ekipa I RKS Novo mesto, tretja pa je bila ekipa PGD Cerknica. UM

Na ormoški tržnici je vedno prisotna tudi Marta Gregorc. Minuli petek pa je pripravila prav posebno predstavitev. Vsem dobro poznana teta Marta živi in ustvarja na svoji kmetiji v Cerovcu Stanka Vraza, vedno znova pa se rada udeleži tudi petkove tržnice v Ormožu. Obenem že vrsto let ohranja tradicijo pridelave in predelave lanu in tako se je odločila, da za vse tiste, ki je ne morejo obiskati na njenem domu, predstavitev Lan od semena do tkanine pripravi na tržnici. UM

Haloze bodo danes in jutri gostile 5. Slovenski podeželski parlament, ki ga kmetijsko ministrstvo skupaj s partnerji Mreže za podeželje pripravlja na pobudo Društva za razvoj slovenskega podeželja. Udeleženci bodo razpravljali o izzivih kmetijstva in podeželja ter iskali rešitve in podali pobude za novo programsko obdobje 2021-2027. (sta)

Ljudska univerza Ormož praznuje 60 let delovanja. To pomembno obletnico bodo na prav poseben način obeležili drevi ob 18h v ormoškem kulturnem domu. Ustanovljena je bila 30. junija 1959 pod imenom Delavska univerza. Od takrat izvajajo različne programe in izobraževanja. UM

Društvo za osteoporozo Ormož pripravlja druženje v rožnatem oktobru, mesecu boja proti raku dojk. Srečanje enako mislečih bo jutri (sreda) ob 15.30 na športnem igrišču Mestna graba v Ormožu. Društvo za osteoporozo bo predstavilo pomen gibanja za zdravje kosti in gibalne vaje, izveden bo test hoje na 2 kilometra, predstavila se bo tudi Šola zdravja Knjiga Ormož. PH

V Beli dvorani Grajske pristave Ormož bo jutri (sreda) ob 17. uri potekal literarni večer slovenskega centra PEN, ki je nastal daljnega leta 1926. Njegovi ustanovni člani pa so bili Oton Župančič, Izidor Cankar, Josip Vidmar, France Stele, Janko Lavrin, Fran Saleški Finžgar, France Bevk, Prežihov Voranc in France Koblar. Skupaj z literarnimi ustvarjalci iz občine Ormož pripravljajo zanimiv program, katerega bo povezovala Blanka Erhartič. PH

Minuli konec tedna je bil odigran 4. krog 1. SFL, ki je postregel s številnimi preobrati, na koncu pa so se zmag veselili Litija, Dobovec, Stripy in Ptuj.

V 4. krogu 1. SFL so nogometaši Kluba malega nogometa Tomaž gostovali pri 10-kratnih državnih prvakih v Litiji. Petelini so znova prikazali pravi pristop in dobro igro, vendar tudi tokrat to ni bilo dovolj. V 16. minuti so vodili z 1:3. Domači so sicer po zadetku Jelića povedli v 8. minuti, nato sta bila za Peteline uspešna Goričan v 8., ter Urban Senekovič v 14. in 16. minuti. Varovanci trenerja Mateja Gajserja so na polčas odšli z prednostjo 3:4. Za domače sta v prvem delu zadela še Ručna v 19. in Širok v 20. minuti. Za Peteline je bil v 20. minuti še tretjič uspešen Senekovič. Domačini so v drugem polčasu v 26. minuti povedli z 5:4. Zadela sta Širok v 23. in Kazič v 26. minuti. Petelini se niso predali. V 36. minuti je Goričan izid poravnal na 5:5. Zadnji zmagovalni zadetek je za domače v izdihljajih tekme dosegel Širok. Petelini so vknjižili poraz s 6:5 in tako še naprej ostajajo brez točk v prvenstvu. V petek (11. oktobra) bodo Tomaževčani igrali domačo tekmo. V dvorano ŠIC v Ljutomer prihaja Oplast iz Kobarida, ki je v novi sezoni tudi še brez točk. Tekma se začenja ob 20. uri. AK

Nogometaši Ormoža so v nedeljo v športnem parku Mestna graba v 7. krogu lige MNZ Ptuj, člani 1. razred, gostili Tržec. Točke so ostale doma, saj so Ormožani srečanje dobili z 2:0. Kakšnih 100 gledalcev je prvi in edini zadetek v prvem polčasu videlo v 39. minuti, ko je z enajstmetrovke zadel Šincek. Isti igralec je bil uspešen tudi v nadaljevanju srečanja, ko je v 87. minuti zadel za končni izid 2:0. Nogometaši Središča ob Dravi so bili v 7. kolu prosti. Na lestvici vodijo nogometaši Gorišnice s 15 točkami, sledita Skorba s 13 in Podlehnik z 10 točkami. Točko manj imajo Središčani na 4. mestu. Ormožani so se po zmagi povzpeli na 7. mesto, imajo 7 točk. V soboto (12.10.) bo na sporedu lokalni derbi, saj se bosta ob 15. uri v športnem parku Trate v Središču ob Dravi srečali ekipi nogometnih klubov Središče in Ormož. AK