Tomaževski župan Mirko Cvetko je sklical 4. redno sejo občinskega sveta. Ta bo drevi (torek) ob 19. uri. Svetniki in svetnice se bodo seznanili z zaključnim računom proračuna občine Sveti Tomaž za lansko leto ter sprejeli sklep o nadaljevanju postopka sprejemanja splošnih aktov. Na mizi sta še odloka o ustanovitvi Javnega lekarniškega zavoda Lekarna Ormož – predlog in o nadomestilu za uporabo stavbnih zemljišč v občini Sveti Tomaž – osnutek. Govora bo še o sklepih o ustanovitvi Sveta za preventivo in vzgojo v cestnem prometu ter o znižanju plačil staršev za programe vrtcev. PH

Jutri (sreda) se bo na Ptuju mudila delegacija Ministrstva za kulturo z ministrom mag. Zoranom Pozničem. Srečanje bodo začeli z delovnim sestankom v mestni hiši s strokovnimi službami MO Ptuj, ki bodo predstavile aktualne zadeve v občini, nato bodo obiskali še Mestno gledališče Ptuj, upravo Pokrajinskega muzeja Ptuj – Ormož in Knjižnico Ivana Potrča Ptuj. PH

Županja Mestne občine Ptuj Nuška Gajšek je sklicala 2. izredno sejo mestnega sveta. Ta bo jutri (sreda) ob 15. uri. Na dnevnem redu sta dve točki. V obravnavi bo predlog sklepa o nestrinjanju s projektom rekonstrukcije glavne ceste Spuhlja–Ptuj ter informacije. PH

V teku je nov projekt Evropa za državljane, Povezovanje državljanov in mest s kulturo za vključujočo rast". Projekt sicer izvaja Pučko otvoreno učilište Varaždin v sodelovanju s štirimi partnerji iz Slovenije, Madžarske in Srbije, eden od partnerjev je tudi Ljudska Univerza Ormož in tako se bodo številni udeleženci od jutri pa vse do petka mudili v Varaždinu. Še pred tem so se zbrali na usklajevalnem sestanku, kjer so dorekli s čim se želijo v Varaždinu predstaviti.

V Knjižnici Franca Ksavra Meška Ormož so se v študijskem krožku Lutke zbrali ljubitelji lutk in se pod mentorstvom Ljube Fišer lotili priprav za lutkovno predstavo, ki so si jo številni otroci lahko ogledali v minulem tednu. Ideje so padale in v 23 srečanjih, po več kot 50 urah druženja, polnih klepeta, ustvarjanja, petja in igranja, je nastala kratka lutkovna predstava Zajček Uh. Ljuba Fišer je na našem območju gotovo ena izmed ključnih oseb za to, da lutkarstvo živi in to ji je v velik ponos. UM

Učenci in učitelji Glasbene šole Ormož pripravljajo Večer ljudskih pesmi. Ta bo jutri (sreda) ob 18. uri v Domu kulture Ormož. Obljubljajo večer poln emocij, ki bo obiskovalce popeljal nekam, od koder prihajamo, v nekaj, kar smo. Po končanem nastopu bodo veseli, če bodo tudi obiskovalci kakšno zapeli ob druženju. PH

Kot smo že poročali, je strelsko društvo (SD) Trzin organiziralo 28. Državno prvenstvo v streljanju z zračnim orožjem za vse kategorije v športni dvorani Centra Harmonija v Mengšu. Prvenstvo je bilo ponovno izjemno uspešno tudi za ormoške strelce. Člani SD Kovinar Ormož so osvojili štiri zlate, tri srebrne in dve bronasti medalji. Z bronasto medaljo se je domov vrnilo tudi SD Tovarne sladkorja Ormož. V članski ženski konkurenci se je naslova državne prvakinje veselila Urška Kuharič. V finalu je nastopila tudi Nuša Žnidarič in osvojila 5. mesto. V ekipni konkurenci so strelke ormoškega Kovinarja osvojile srebrno medaljo. Strelke Tovarne sladkorja Ormož so osvojile bronasto medaljo. V članski moški konkurenci z zračno puško so člani ormoškega Kovinarja zasedli ekipno 5. mesto, najboljši med posamezniki je bil Jan Šumak na 11. mestu. V članski moški konkurenci z zračno pištolo so člani SD Jože Kerenčič Miklavž v ekipni konkurenci zasedli 5. mesto, najboljši posameznik je bil Boštjan Simonič na 14. mestu. V mladinski konkurenci je Žan Habjanič osvojil 10. mesto. Z novim državnim rekordom 192 krogov je med cicibankami postala državna prvakinja Olivia Vočanec. Lucas Vočanec je tako kot njegova sestra Olivia osvojil naslov državnega prvaka z državnim rekordom. S kar 191 krogi je bil najboljši posameznik med mlajšimi pionirji. Med mlajšimi pionirkami je tretje mesto osvojila Pia Kuharič. Naslovu pokalnega prvaka med pionirji je Nino Benjamin Kovačec dodal tudi naslov državnega prvaka, ki ga je osvojil s 186 krogi. Je po osvojitvi naslova državnega prvaka povedal Nino Benjamin Kovačec. Med pionirkami s standardno zračno puško je samo en krog manj kot zmagovalka zadela Nika Zidarič, ki je osvojila drugo mesto, tretje mesto je osvojila njena klubska sotekmovalka Eva Petek s 188 krogi.

Ormoške policiste je včeraj pred 10. uro občan iz okolice Središča ob Dravi obvestil, da mu je iz bližnje njive v hišno napeljavo pritekla navožena gnojnica. V Središču ob Dravi so ob 10. uri pri nezakonitem prehodu meje ustavili dva Alžirca.

Nekaj minut pred 21. uro so v Ormožu obravnavali prometno nesrečo. Masten madež na vozišču je povzročil padec voznika motornega kolesa. Ugotovili so, da je znanemu vozilu najverjetneje iz rezervoarja iztekalo gorivo. Gasilci PGD Ormož so očistili cestišče, promet na Ljutomerski in Ptujski cesti je skoraj dve uri potekal po enem voznem pasu.

Po 21. uri so v Cvetkovcih ustavili voznika, ki je vozil prehitro in pod vplivom alkohola. Odvzeli so mu vozniško dovoljenje in mu prepovedali nadaljnjo vožnjo.