LOKALNE NOVICE TOREK, 10.10.2017

Svetnike občine Središče ob Dravi v sredo čaka seja, ki po predvidenem dnevnem redu zajema 13 točk. Prva pomembnejša bo imenovanje volilne komisije za volitve elektorja in člana za Državni svet 2017, potem bodo izvedli tudi volitve elektorja in člana za Državni svet. Sledil bo predlog sprememb pri štipendiranju in določitev višine štipendije v šolskem letu 2017/2018. Svetnike čaka še sprememba sklepa o razpolaganju z nepremičnim premoženjem in sprememba lastniškega deleža v Centru starejših občanov. Tudi v Središču ob Dravi se bodo seznanili z informacijo o izgradnji urgentnega centra Ptuj in obravnavali predlog Helene Srnec. UM

Krajevna skupnost Ormož pripravlja 16. redno sejo, ki bo jutri (sreda) ob 17. uri, v sejni sobi Doma Kulture v Ormožu. Predsednik KS Ormož, Vlado Hebar, je na dnevni red uvrstil pet točk, med katerimi sta pomembnejši: drugi rebalans proračuna za leto 2017 in izvolitev inventurnih komisij. Svetniki bodo tudi tokrat lahko predstavili predloge in pobude ter zastavili vprašanja, na katera želijo odgovore. PK

Ljudska univerza Ormož, enota Mladinski center Ormož, KAK Ormož – Unterhund in Klub ormoških študentov so v soboto izvedli Dobrodelni tek za someščana Gregorja Fekonjo, ki si je po hudi prometni nesreči poškodoval hrbtenjačo. Dolgotrajno zdravljenje in rehabilitacija predstavljata za Gregorjevo družino veliko finančno breme, zato so se odločili, da mu priskočijo na pomoč in ponovno se je izkazalo, da tudi tukaj živimo ljudje dobrega srca, saj so prisotni zbrali kar 760 evrov. UM

Staro mestno pokopališče na Ptuju bodo uredili v spominski park. Z deli bodo pričeli že naslednji mesec. Projekt je trenutno v fazi javnega naročanja izvajalcev gradnje in konservatorsko restavratorskih del. Vrednost investicije je ocenjena na 1,4 milijona evrov, Mestna občina Ptuj bo prispevala 300.000 evrov, ostalo pa Evropska unija iz Evropskega sklada za regionalni razvoj in Republika Slovenija. Izvedba del bo trajala predvidoma šest mesecev. PH

JSKD, območna izpostava Ormož, je v sodelovanju z društvom LIKUDO Ormož in KUD Prasila v Zidanici Malek že peto leto zapovrstjo organiziral Likovno-literarno kolonijo, ki je bila letos posvečena Stanku Čurinu. Zbralo se je okrog 25 likovnikov oziroma ljubiteljskih slikarjev in pet literatov, ki so večinoma pisali pesmi. Dela, ki so na koloniji nastala, bodo razstavili v času Martinovanja v Ormožu. UM

Rožnati oktober je svetovni mesec osveščanja o raku dojk, ki je najpogostejša oblika raka pri ženskah. V Sloveniji vsako leto za rakom dojk zboli skoraj 1300 žensk in okoli deset moških. Rak dojk je visoko ozdravljiv, če je odkrit dovolj zgodaj, sporočajo iz Europe Donne in prav zato so se odločili, da dogodek pripravijo tudi v Ormožu. Povezali so se z društvom za osteoporozo. Z rožnatimi pentljami bodo oblekli drevesa tudi v Ormožu, jutri ob 15. uri na Kerenčičevem trgu. UM

V Knjižnici Ivana Potrča Ptuj bo v oktobru in novembru potekal cikel predavanj Tatjane Frumen. Jutri (11. oktobra) bo govora o zakonitosti družinskih sistemov, 25. oktober bo namenjen mamam in očetom. 8. novembra se bodo posvetili zameram in kako le te vplivajo na naše zdravje, 22. novembra še definicijam brezpogojne ljubezni in kako do nje. Predavanja bodo ob 17. uri in bodo trajala do 19. ure. Prijave niso potrebne, vstop je prost. PH

Rokometaši Velike Nedelje so v soboto v tekmi 2. kroga 2. slovenske rokometne lige gostovali v Radencih pri Arcontu Radgoni. Po domačem remiju v prvem krogu so tokrat vpisali prvo zmago v novi sezoni. Po pričakovanju je bila tekma na začetku zelo izenačena, tako da si večje prednosti od dveh zadetkov ni priigrala nobena ekipa. V 19. minuti je prišlo prvič do vroče krvi, saj sta bila zaradi prekrška nad Zorcem izključena dva igralca, Ivanek pri domačih in Zorec pri gostih. Pri odhodu z igrišča je Zorec na provokacijo domače klopi preveč razvezal jezik in si prislužil rdeči karton. Izključitev enega ključnih igralcev gostov je dala zelenim dodaten motiv in posledično vodstvo 7:11 v 21. minuti tekme. V zaključnih minutah so domači izkoristili gostujočo nezbranost in zaostanek zmanjšali na samo en gol 14:15. Takoj na začetku drugega dela so gostje zaigrali odlično, kar je prineslo vodstvo za tri zadetke. Domači so poizkušali prednost gostov izničiti, kar bi jim skoraj uspelo, saj je domači vratar Perša obranil tri sedemmetrovke. V končnici so bili uspešnejši Velikonedeljčani in z zadetki Soka in Hojžarja tekmo mirno pripeljali do konca. Rezultat je bil 29:32. Najboljši strelec pri gostih je bil Sok z desetimi goli. Na lestvici sta na vrhu Pomurje in Velika Nedelja s tremi točkami. V soboto se prvenstvo nadaljuje s tretjim krogom, ko Velikonedeljčani gostijo ekipo Sevnice. Rokometaši Moškanjcev Gorišnice so izgubili na gostovanju pri Mokercu na Igu s 35:26. V 3. krogu bodo gostili Kronos. AK

Nogometaši Drave so bili na vrhu prvenstvene razpredelnice 2. SNL le en dan. Mura jo je po zmagi nad Roltek Dobom s 5:1 spet prehitela za točko. Kljub visoki zmagi pa Sobočani niso imeli lahkega dela. Že v prvi minuti so doživeli šok, prejeli gol, toda nato so spretno izkoristili igralca več na igrišču.

V 2. slovenski futsal ligi so bile minuli konec tedna na sporedu tekme 2. kroga. KMN Tomaž so po domačem porazu proti Gorici, tokrat gostovali v Velikih Laščah in tudi tokrat ostali brez točk. Varovanci trenerja Bojana Cunka so sicer po zadetku Goričana povedli v 6. minuti, nato je za domače trikrat zadel Erčulj za vodstvo 3:1 v 35. minuti. Belšak je minuto kasneje znižal na 3:2. Do konca srečanja pa je za domačo zmago 5:2 še dvakrat zadel Pečnik. Velike Lašče, Gorica in Kebelj so na prvih treh mestih lestvice, vse ekipe so zbrale 6 točk. Malonogometaši Tomaža so brez točk na 9. mestu. V 3. krogu bodo v petek ob 20. uri gostili ekipo Mlinš. AK

Minuli petek je potekalo 6. kolo v veteranski ligi MNZ Ptuj. Ormožani so gostovali pri drugouvrščeni ekipi v Vidmu pri Ptuju. Po vodstvu z 2:0 so malo popustili in prejeli dva gola. Tekma se je končala z rezultatom 2:2. Ormožani še naprej ostajajo na vodilnem mestu v ligi. Preostala rezultata sta Majšperk – Zgornja Polskava 3:3, Hajdoše – Pohorje Oplotnica 2:4. V 7. krogu, ta petek, Ormožani odhajajo na gostovanje v Zgornjo Polskavo. Tekma se bo pričela ob 16.30 uri. PH

Ormoški policisti so bili včeraj ob 13. uri obveščeni o poškodbi električnega vodnika v Mihalovcih. Neznani voznik je z vozilom med vožnjo po cesti utrgal električni vodnik ter pri tem poškodoval kritino in dimnik bližnje stanovanjske hiše. Morebitne očividce, ki bi kar koli vedeli o opisanem dogodku oz. vozilu, naprošajo, da informacije sporočijo na ormoško policijsko postajo.

Ob 22.20 so v Središču ob Dravi vozniku osebnega avtomobila zaradi vožnje pod vplivom alkohola odvzeli vozniško dovoljenje.

Do 15. oktobra bodo policisti izvajali poostrene aktivnosti za zagotavljanje večje varnosti pešcev ter nad vozniki tovornih vozil in avtobusov.