LOKALNE NOVICE TOREK, 12.03.2019

Poslanec v državnem zboru, Jani Ivanuša je na Ptujski cesti 7 včeraj (pon) pripravil slavnostno otvoritev poslanske pisarne v kateri se bo srečeval z občani in tudi ostalimi. Na voljo jim bo vsak ponedeljek med 9.00 in 12.00 uro.

Območnega tekmovanja iz slovenščine za Cankarjevo priznanje januarja na OŠ Videm so se udeležile štiri dijakinje Gimnazije Ormož. Tri dijakinje so osvojile srebrno priznanje, in sicer Alja Barič in Sandra Kumer, dijakinji 2. letnika gimnazije, ter Zala Šešerko, dijakinja 4. letnika predšolske vzgoje. UM

Člani društva upokojencev Središče ob Dravi so se minulo soboto srečali na zboru članov. Predsednica, Zdenka Slavič nam je povedala, da so bili vsi prisotni veseli ponovnega srečanja v tako velikem številu, saj so domov odhajali zadovoljni. Ob tej priložnosti so se na slovesen način spomnili tudi 70-letnice obstoja njihovega društva, nekaj aktivnosti v povezavi s praznovanjem pa pripravljajo tudi letos. V pregledu lanskega leta, je Zdenka Slavič dejala, da so lahko zadovoljni. UM

Knjižnica Ormož je pripravila predavanje Milana Krajnca z naslovom Kako biti to, kar si. Milan Krajnc je pedagog in psihoterapevt, ki se že desetletja ukvarja z reševanjem kriz, ki so posledica slabih odnosov. “Določenim ljudem preprosto nisem všeč, nekateri se me ustrašijo, predvsem zaradi strahu njih samih. Imam zanimive in drugačne metode, kot vsi drugi predavatelji ali trenerji, nisem klasičen,” Milan Krajnc pove o sebi in svojem delu z direktorji. UM

Ravnokar poteka v Grajski pristavi Ormož odprtje razstave Odtenki poezije. Gre za predstavitev del likovne šole in galerije Artdidakta Maribor. Sledil bo pogovor s Ptujčanom Mikijem Prstecem, ki ga je pozitivno razmišljanje po desetih letih dela v šolstvu pripeljalo na sam vrh v veteranski atletiki. PH

Ob dnevu civilne zaščite občina Ormož pripravlja osrednjo regijsko prireditev s podelitvijo priznanj in nagrad civilne zaščite. Podelila jih bosta župan občine Ormož Danijel Vrbnjak in Dragomir Murko, poveljnik Civilne zaščite za Podravje ter vodja ptujske izpostave Uprave za zaščito in reševanje. Prireditev bo v grajski pristavi Ormož jutri (sreda) ob 16. uri. KGŠ

Baletni oddelek Glasbene šole Ormož vsako leto na oder postavi baletno predstavo učencev. Letošnja nosi naslov Peter Pan in bo v domu kulture Ormož na ogled jutri (sreda) ob 18. uri. Oglejte si, kako bodo baletni učenci prikazali zgodbo o prebrisanem fantiču s sposobnostjo letenja, ki zavrača idejo o odraščanju. Glasbena šola Ormož sicer letos obeležuje 60 let delovanja. KGŠ

KMN (Klub malega nogometa) Tomaž je v tekmi zadnjega, 18. kroga 2. slovenske futsal lige, v petek z 9:6 premagal Mlinše, osvojil prvenstvo in se neposredno prebil v 1. slovensko futsal ligo! Kakšnih 300 gledalcev je v Ljutomeru prvi zadetek videlo v 6. minuti, ko je za domače vodstvo zadel Kos. Dve minuti kasneje so gostje, ki so sezono končali na tretjem mestu prvenstvene lestvice, po zadetku Lipovška izenačili na 1:1. Sledila sta dva zadetka Petelinov; v 9. minuti je bil s šestih metrov uspešen Marot, v 13. minuti je za 3:1 zadel Gašparič. Gostje so do odmora odgovorili z dvema zadetkoma, zadela sta Močnik Guna in Smrkolj za 3:3. V 2. polčas so varovanci trenerja Bojan Cunka startali odlično. Po zadetku Dragosavca v 22. in Kosa v 24. minuti so povedli s 5:3. Sledil je hladen tuš, saj so Mlinše v nadaljevanju zadele trikrat in v 28. minuti povedle s 5:6. Zadela sta Lipovšek dvakrat in Močnik Guna. Zadnjih 10 minut srečanja je povsem pripadlo Tomaževčanom, ki so uspeli zadeti še štirikrat. Najprej je v 30. minuti Marot izenačil na 6:6. Mož odločitve je bil najboljši strelec lige Dragosavac, ki je zadel dvakrat v 32. in še v 33. minuti za končnih 9:6 in slavje se je lahko začelo. AK

Ormoški policisti so včeraj popoldan na Hardeku vozniku tovornega avtomobila zaradi vožnje pod vplivom alkohola začasno odvzeli vozniško dovoljenje. Na postaji so opravili ogled poškodovanega osebnega avtomobila, ki ga je voznica predhodno parkirala na enem od parkirišč. V Cvetkovcih, pri kanalu reke Drave, so včeraj popoldan prijeli 34-letnega Tunizijca, ki je iz Velikega Lovrečana na Hrvaškem preko reke Drave nedovoljeno vstopil v Slovenijo. Prav tako včeraj, okoli 20.35 so policisti v Središču ob Dravi prijeli dva državljana Libije stara 17 in 18 let in 32-letnega državljana Sirije, ki so pred tem na nedovoljen način prestopili državno mejo. To so storili tako, da so preplezali panelno ograjo. Med postopkom so vsi trije podali vlogo za mednarodno zaščito, zato so jih odpeljali v azilni dom.