LOKALNE NOVICE TOREK, 13.02.2018

V zadnjih dneh nas je ponovno zajelo obilnejše sneženje, ki je marsikje povzročilo težave, tudi v samem mestu Ormož, kjer so nam poslušalci sporočili, da parkirišča niso bila splužena. Vodja zimske službe Lidija Zorjan je pripravila naslednji odgovor: ''Komunalno podjetje Ormož istočasno z izvajanjem zimske službe po ulicah v mestu Ormož, izvaja tudi pluženje in posip parkirnih prostorov. Največkrat se parkirišča v celoti očistijo ponoči, ko je kapaciteta parkiranih avtomobilov najmanjša. Ravno parkirani avtomobili predstavljajo največjo težavo pri čiščenju parkirišč, saj parkirišča ni možno očistiti v celoti. Te težave so največje pri zakupljenih parkiriščih, kjer je kapaciteta parkiranih avtomobilov vedno velika in parkirnih prostorov ni možno očistiti. Splužijo in posipajo se transportne poti na parkirnih prostorih. Pri močnem sneženju, kot je bilo v zadnjih dveh dnevih, pa še dodatno predstavlja problem velika količina snega. Imetniki zakupljenih parkirišč si že sedaj med avtomobili sami odmečejo sneg, v kolikor pa se pojavi težava, ki je ne morejo sami rešiti, pa se že sedaj obračajo na Komunalno podjetje Ormož, kjer s skupnim dialogom najdemo rešitev,” je sporočila Lidija Zorjan, ki je komentirala snežne razmere zadnjih dni.

23 skupin se je letos udeležilo ormoškega pustnega karnevala, ki so ga zaznamovale tudi snežinke, ki so ves torkov dan pridno naletavale in še dodatno pričarale pravo zimsko vzdušje. Predsednica ocenjevalne komisije, Nevenka Korpič nam je sporočila, da so v kategoriji vrtcev in 1. triade prvo mesto zasedli Kamenčki in kremenčki in vrtca Ormož, v kategoriji 2. in 3. triade so prvo mesto zasedli učenci OŠ Stanka Vraza, ki so prikazovali pravljico na nebu. Med karnevalskimi skupinami pa so najvišje število točk dosegli Mali Rimljančki iz TD Sodinci. Komisija je podelila tudi dve posebni etnološki nagradi. Pri šolskih skupinah je le ta pripadla 9. razredu OŠ Središče ob Dravi, uprizorili so Kekca in njegovo druščino, pri karnevalskih skupinah pa so etnološko nagrado prejele Zeliščarke iz Društva gospodinj Sveti Tomaž. UM

Učenci OŠ Kog z učitelji so včeraj pripravili noro pustno rajanje. Maske so se sprehodile po parkirišču in zabavo nadaljevale v telovadnici osnovne šole, nam je skupaj z učenci Anejem, Lio, Živo in Lano, sporočila vodja kogovske šole, Tanja Novak, ki je oddala, da so bile čisto vse maske čudovite in da se je tokrat zbralo kar osem skupin mask. UM

Prostovoljno gasilsko društvo Miklavž pri Ormožu je v soboto pripravilo v tamkajšnjem kulturnem domu redni letni občni zbor. V uvodu je zapel ženski gasilski pevski zbor GZ Ormož. Predsednik društva ostaja Danijel Vrbnjak, poveljnik pa je postal Boštjan Kosajnč. V preteklem letu so veliko delali na področju članstva. Najbolje jim je uspelo pri mladini, saj imajo sedaj v društvu vključenih več kot trideset mladih. Imeli so 17 intervencij. Letos pripravljajo veliko vrtno veselico z Ansamblom Saša Avsenika. NF

Rokometaši v 2. slovenski rokometni ligi so minuli konec tedna igrali tekme 13. kroga. Velikonedeljčani so po dolgem postu, kar se zmag tiče, saj so zadnjič zmagali v 3. krogu, 14. oktobra lani, tokrat pred domačimi navijači premagali Arcont Radgono s 34:29. Čeprav je na trenerjevem spisku vsak dan manj igralcev, je zato pri tistih, ki trenirajo, toliko več želje. Zaradi pomanjkanja igralcev je tokrat dres oblekel celo trener Robert Mesarec in pomagal ekipi tudi na igrišču. Za obe ekipi je bila tekma zelo pomembna, saj je zmaga prinesla točke, ki pomenijo veliko motivacijo za naprej in tudi približevanje sredini prvenstvene lestvice. Po izenačenem rezultatu, vse do 10. minute, so domači prestavili v višjo prestavo ter ob obilni pomoči vratarja Matica Škrjanca v 17. minuti povedli za 6 zadetkov (11:5). Domači bi prednost lahko tudi povišali, vendar so delali nepotrebne napake, kar so gostje izkoristili in do polčasa uspeli zmanjšati zaostanek. Prvi polčas se je končal z rezultatom 17:13. Nadaljevanje tekme je pripadlo gostom, saj so v osmih minutah zaostanek uspeli prepoloviti. Domači igralci so se hitro pobrali in igro vzeli v svoje roke ter začeli ponovno višati prednost. Pri tem je bil zaslužen tudi domači vratar Timi Jaušovec. V 54. minuti je prednost znašala 8 zadetkov (31:23) in tekma je bila odločena. Domači so v zaključku naredili še nekaj napak in gostom dovolili zmanjšanje zaostanka za končni rezultat 34:29. Pri domačih je Sok zadel devetkrat, pri gostih je bil najuspešnejši strelec Žunič z desetimi goli. V naslednjem kolu Velikonedeljčani gostujejo v Sevnici. Rokometaši Moškanjcev Gorišnice so v domači dvorani doživeli visok poraz z vodilno ekipo Mokerca iz Iga. Gostje so ob polčasu vodili z 8:15. Končni izid je bil 13:31. S petimi goli je bil najboljši strelec domačih Šandor, pri gostih jih je Maričič dosegel sedem. V naslednjem krogu bodo varovanci trenerja Jakoba Lozinška 3. marca gostovali pri ekipi Kronosa. Po nepopolnem 13. krogu vodi Morekc z 20 točkami, drugi so Železniki s 16 točkami in tretje Pomurje s tekmo manj in 15 točkami. Rokometaši Gorišnice so z desetimi točkami na petem mestu, Velikonedeljčani z devetimi točkami na sedmem mestu prvenstvene lestvice. AK

V 2. slovenski futsal ligi so bile minuli konec tedna na sporedu tekme 15. kroga. Po domačem porazu v sosedskim obračunu s Ptujem, so tokrat malonogometaši KMN Tomaž gostovali v Oplotnici pri ekipi Keblja in iztržili remi. Srečanje se je končalo z 1:1. Kakšnih 30 gledalcev v prvem polčasu ni videlo zadetkov. V drugem polčasu so domači po zadetku Goloba povedli v 38. minuti. V zadnji, 40. minuti je za ekipo Bojana Cunka s šestih metrov zadel Belšak in poskrbel za delitev točk. Na lestvici je KMN Tomaž zdrsnil na 5. mesto, ima 23 točk. Vodi Stripy z 39 točkami, pred Gorico s 33 in Mlinšami s 26 točkami. V 16. krogu bodo Tomaževčani igrali domačo tekmo. Ta petek (16. februar) ob 20. uri bodo v dvorani ŠIC Ljutomer gostili Extrem. AK

Ormoški policisti so včeraj po 12. uri obravnavali nedostojno vedenje do gostov v enem izmed gostinskih lokalov v Središču ob Dravi, kršitelj je enega gosta tudi udaril.

Po polnoči je v Žerovincih na regionalni cesti voznica z osebnim vozilom zaradi neprilagojene hitrosti zapeljala izven vozišča in se prevrnila na streho oziroma bok vozila.