LOKALNE NOVICE TOREK, 14.11.2017

V skladu z veljavno zakonodajo in smernicami Ministrstva za finance sta središka finančna služba in župan Jurij Borko pripravila predlog proračuna za leto 2018, ki so ga svetniki včeraj (ponedeljek) obravnavali v prvem branju. Predloge so podali vsi zainteresirani proračunski porabniki, svetniki in vaški odbori. Letos ugotavljajo, da jim je ob upoštevanju obveznih proračunskih porabnikov ostalo zelo malo za investicijske odhodke in transferje. Le dobrih 310 tisoč evrov, kar pomeni 16 % proračuna. Višina proračuna je nekje na ravni lanskoletnega in znaša 1,9 mio evrov. Toliko tudi odhodki. Zadolževanje je predvideno v višini 165 tisoč evrov. Gre za redno zadolževanje (120 tisoč evrov) in izkoristek 3 % po 23. členu Zakona o financiranju občin (40 tisoč evrov). UM

Od jutri naprej je na cestah po Sloveniji obvezna uporaba zimske opreme na osebnih vozilih, kar pomeni, da morate imeti vse do 15. marca nameščene zimske pnevmatike z najmanj 3 mm profila ali letne pnevmatike z najmanj 3 mm profila in snežne verige v vozilu. Kaj pa v tujini? Na Hrvaškem je od leta 2013 zimska oprema obvezna na določenih avtocestah in državnih cestah od 15. novembra do 15. aprila, med drugim tudi na glavni cesti od Zavrča do Varaždina in na avtocesti od Gruškovja proti Zagrebu. V Avstriji pa je zimska oprema obvezna od 1. novembra do 15. aprila samo v primeru snežnih razmer. V obeh državah, torej Hrvaški in Avstriji, morajo imeti pnevmatike v tem času najmanj 4 mm profila. AM

Razvojno društvo Pavlovci je v soboto obeležilo pomemben dan, saj so ob hitro nastajajočem vaškem domu postavili temeljni kamen in pripravili srečanje krajanov. Dom je dokončan do tretje faze, dom pa želijo dokončati v naslednjem letu ali dveh, z aktivnim delovanjem pa želijo dokazati, da si ga zares zaslužijo. Dogodka sta se udeležila tudi ormoški župan Alojz Sok in predsednik KS Ormož Vlado Hebar. UM

V 2. slovenski futsal ligi so bile minuli konec tedna na sporedu tekme 7. kroga. KMN Tomaž je gostoval v Sodražici pri Ekstremu in po dobri predstavi vpisal drugo zaporedno zmago. Varovanci trenerja Bojana Cunka so bili boljši z 2:4. Tudi tokrat so Tomaževčani dobro začeli srečanje, ter po zadetkih Davida in Urbana Goričana v 7. in 11. minuti povedli z 0:2. Za domače je v 12. minuti na 1:2 znižal Gregorič. Belšak je za goste zadel v 13. minuti in postavil tudi izid polčasa 1:3. V drugem delu so domači po zadetku Miheliča znižali na 2:3, končni izid 2:4 pa je v 37. minuti postavil Gašparič. Na lestvici vodi Gorica z 21-imi točkami, drugi je Stripy z 18-imi, tretje Velike Lašče z 12-imi točkami. Tomaževčani so na petem mestu z devetimi točkami. Po slabšem začetku sezone sedaj Tomaževčani kažejo dobre predstave. V 8. krogu bodo Tomaževčani po tednu premora igrali domačo tekmo. V Ljutomeru bo 24. novembra ob 20. uri gostoval Logatec. AK

Nogometaši v superligi MNZ Ptuj so minuli konec tedna igrali tekme 12. kroga, zadnjega pred premorom. Nogometaši Središča ob Dravi so na Martinovo soboto gostili Podvince in zadnji jesenski krog končali z remijem 2:2. Domači so povedli po zadetku Govediča v 15. minuti. V 37. minuti je za goste zadel Svenšek in postavil izid prvega polčasa 1:1. V drugem delu so ponovno povedli domači. Za 2:1 je v 65. minuti zadel Vočanec. za goste je v 83. minuti za delitev točk zadel Čeh. Na lestvici bodo na vrhu prezimile Cirkulane s 23-imi točkami. Prav toliko točk imata tudi ekipi Stojncev in Gerečje vasi na 2. in 3. mestu. Središčani so na 8. mestu; imajo 16 točk. AK

Tudi v 1. razredu tekmovanj MNZ Ptuj so nogometaši minuli konec tedna igrali tekme 12. kroga, zadnjega v jesenskem delu. Nogometaši Ormoža so pred domačimi gledalci v Mestni grabi iztržili remi 3:3 proti Rogoznici. Za hladen tuš so poskrbeli gostje, ki so za 0:1 zadeli že v 4. minuti. Po zadetku Križanca so domači izenačili v 17. minuti. Gostje so ponovno povedli; za 1:2 je v 28. minuti zadel Halužan. Izid polčasa 2:2 je v 38. minuti postavil Janežič. V drugem polčasu so gostje še tretjič povedli; v 82. minuti je bil uspešen Muršec. Končni izid srečanja 3:3 je 5 minut kasneje postavil Žinko. Do spomladanskega dela prvenstva bo na vrhu lestvice Skorba; ima 28 točk. Drugi Boč jih ima 24, tretja Grajena 22. Ormožani so peti, s 14-imi točkami. AK

V Središču ob Dravi je danes zagorelo. Center za obveščanje je gasilce po 11. uri obvestil, da naj posredujejo na Štrigovski cesti v Središču ob Dravi, kjer je zagorelo v kuhinji stanovanjske hiše. Požar se je razširil na sosednja prostora, v katerih so našli mrtvo stanovalko. Po do sedaj zbranih podatkih je umrla zaradi zadušitve z dimom. Ogenj, ki je popolnoma uničil kuhinjo, bližnji sobi pa poškodoval, so pogasili gasilci PGD Središče ob Dravi in PGD Obrež. Vzrok požara in okoliščine nesreče pristojne službe še preiskujejo.

Ormoški policisti so včeraj pred 14. uro na policijski postaji opravili razgovor z oškodovancem kaznivega dejanja. Gre za obrekovanje, ki se preganja preko zasebne tožbe.

Ob 14.40 uri so v enoti sprejeli predlog za pregon povzročitve lahke telesne poškodbe.

Po 23. uri so policisti posredovali pri Veliki Nedelji, kjer je prijaviteljico motil sosed z glasno glasbo. Pred prihodom policistov je kršitelj odšel, zato mu bodo, ko ga izsledijo, izdali plačilni nalog.