Železniška dediščina na Stanici v Osluševcih je bogatejša s pripomočki za kolesarje in otroke. Iz društva Prleški železničar so sporočili, da so Stanico opremili s kompresorjem za polnjenje pnevmatik, vtičnico za električna kolesa, najti je tudi orodja za popravilo koles, rezervne zračnice, material Destinacije Jeruzalem Slovenija. Kmalu bo dodana še karta kolesarskih poti po Destinaciji Jeruzalem Slovenija. PH

V času praznika krajevne skupnosti Ormož so v Grajski kavarniški popravljalnici minulo soboto pripravili " Ženski Swap večer". Senada Škrijelj nam je povedala, da je bil ne samo pester, ampak tudi nostalgičen večer. Lahko bi dejali, da so združili prijetno s koristnim. UM

Jutri ob 18. uri bo v okviru praznovanja krajevnega praznika Krajevne skupnosti Ormož izvedeno predavanje »Sprehod po ormoškem parku«, ki ga bo izvedla Maja Botolin Vaupotič. Podelili bodo tudi priznanja za urejenost okolja v Krajevni skupnosti Ormož. Dogajanje bo potekalo v mali dvorani doma kulture. PK

Na posestvu Biotehniške šole Ptuj na Turnišču se bo v sredo, 25. septembra, začel brezplačni tečaj predelave sadja. Usposabljanje bo namenjeno vsem, ki bi radi pridobili osnovno znanje o predelavi sadja v suho sadje, marmelade, sok, sadno vino, kis, žganje in likerje. Usposabljanja se bodo nadaljevala še v četrtek, 26. septembra, in v sredo, 9. oktobra, med 9. in 17. uro. Obvezne so prijave na elektronski naslov barbara.stajner@kgz-ptuj.si. PH

V ligi MNZ Ptuj, člani 1. razred, so bile minuli konec tedna na sporedu tekme 4. kroga. Nogometaši Ormoža so v soboto pri Rogoznici iztržili remi, srečanje se je končalo s 4:4. Kakšnih 50 gledalcev je prvi zadetek videlo v 8. minuti, ko je za domače vodstvo zadel Krajnc. V 12. minuti je Rep izenačil na 1:1. Po zadetku Polanca so domači v 16. minuti povedli z 2:1. Za Ormožane in novo izenačenje je bil tri minute kasneje uspešen Janežič. Izid 1. polčasa 3:2 je v 38. minuti postavil Lebar. Drugi polčas so bolje začeli Ormožani, ki so po zadetku Janežiča v 64. minuti uspeli izenačiti na 3:3. V 81. minuti je Janežič s svojim tretjim zadetkom na srečanju uspel Ormožane popeljati v vodstvo s 3:4. Na remi 4:4 in delitev točk je tri minute pred koncem srečanja zadel Krajnc. Nogometaši Središča so v nedeljo gostovali pri ekipi Gorišnice. Pred kakšnimi 70-imi gledalci so vpisali poraz; domači so bili boljši s 3:0. Domači so prvi polčas dobili z 2:0. Strelca sta bila Kapeš v 21. minuti z enajstmetrovke in Muršič v 41. minuti. V drugem polčasu je končni izid 3:0 v 68. minuti postavil Kolar. Na lestvici po štirih kolih vodijo nogometaši Skorbe z devetimi točkami; sledita Središče ob Dravi in Gorišnici s šestimi točkami. Nogometaši Ormoža s štirimi točkami zasedajo 7. mesto. V tekmi 5. kroga bodo nogometaši Središča (21.09.) v soboto v športnem parku Trate gostili Majšperk, nogometaši Ormoža bodo v nedeljo (22.09.) v Mestni grabi gostili Gorišnico. Obe tekmi se bosta začeli ob 16. uri. AK

Ormoški policisti so včeraj obravnavali ogrožanje varnosti s strani znane osebe in prijavo tatvine bančne kartice na območju Lenarta.