LOKALNE NOVICE TOREK, 18.12.2018

Psihiatrinja Vesna Švab je po letu in pol odstopila iz mesta strokovne direktorice Psihiatrične bolnišnice Ormož. Njeno odločitev so včeraj obravnavali tudi na seji sveta bolnišnice in se z njenim odstopom strinjali. Prav, da je dosegla vse, kar si je zadala in je našla druge izzive. Do imenovanja novega strokovnega direktorja oziroma direktorice bo kot v.d. za največ eno leto na njeno mesto sedla Biljana Stojčeska.

Dijaki predšolske vzgoje Gimnazije Ormož vsako leto obdarijo otroke z različnimi dejavnostmi. Danes (torek) so za učence 1. triade OŠ Ormož zaigrali dramsko predstavo Srečno do konca dni. Pravkar nastopajo v okviru Severolandije s prireditvijo Zimsko glasbeno potovanje in božični bazar. Naslednje dni pripravljajo še: novoletne likovne delavnice za učence 1. razreda OŠ Ormož – jutri (sreda) bodo skupaj z učenci izdelovali izdelke, s katerimi bodo učencem polepšali praznične dni; v četrtek bodo obiskali Vrtec Ivanjkovci in jim zaigrali predstavo Srečno do konca dni ter nato izvedli ustvarjalne delavnice; prav tako v četrtek bodo za otroke zaposlenih v OŠ Ormož bodo izvedli kamišibaj predstavo Pod medvedovim dežnikom. (vir: Gimnazija Ormož).

Center ponovne uporabe v Ormožu pripravlja delavnico. V Grajski kavarniški popravljalnici bo Beti Tomašič obiskovalce učila, kako naredi najokusnejše Perece. Delavnica bo jutri (sreda) ob 15. uri in pridružil se ji bo tudi Ludvik Hriberšek, predstavnik Komunalnega podjetja Ormož. PH

Tudi na Ptuju se bo od tega petka možno drsati. Drsališče bo postavljeno na dvorišču minoritskega samostana do konca januarja prihodnjega leta. Ledena ploskev je velika 200 kvadratnih metrov in bo drsalcem na voljo od 10. do 20.30 ure, po 7. januarju pa med 14. in 20.30 uro. Drsanje bo brezplačno, izposoja drsalk bo stala en evro. PH

Strelska zveza Slovenije je v Ljubljani na 38. razglasitvi najboljših strelcev v letu 2018 podelila priznanja za športne dosežke, priznanja za organizacijsko delo in seveda proglasila najboljše strelke in strelce po kategorijah. Z naslovom svetovnega prvaka za Rajmonda Debevca in naslovom evropskega prvaka za Boštjana Mačka so strelci v letu 2018 dosegli dva fantastična uspeha, ki štejeta med največje v zgodovini slovenskega strelstva. Izjemno uspešno sezono potrjujeta še dva evropska rekorda Žive Dvoršak in moške trap ekipe v postavi Boštjan Maček, Denis Vatovec in Matjaž Lepen, bronasto odličje na svetovnem pokalu v Južni Koreji za Živo Dvoršak, dve posamični odličji za Kevina Vento in Živo Dvoršak na Sredozemskih igrah v Tarragoni ter odličen nastop Anje Prezelj z visokim 5. mestom na Mladinskih olimpijskih igrah v Buenos Airesu. Svoj peti naslov najboljše strelke leta je osvojila Živa Dvoršak, dvakratna olimpijka in članica Strelskega društva Olimpija, za katero je to, s štirimi zaporednimi lovorikami v mladinski konkurenci, že deveti prestižni naslov najboljše strelke leta. Laskavo lovoriko najboljšega strelca leta 2018 si je priboril zlati olimpionik Rajmond Debevec, član Strelskega društva Olimpija, za katerega je to že 34. lovorika. AK

Minuli konec tedna je na strelišču v Ljubljani potekal 3. turnir državnih lig, ki je ponovno prinesel veliko uspeha domačim strelcem. Med pionirji je po zadnjem strelu prvo mesto osvojil Nino Benjamin Kovačec (SD Kovinar Ormož) s 183 krogi. V ekipni konkurenci so zmagali pionirji SD Dolič s 529 krogi. Z enakim rezultatom, vendar manj notranjimi centri, so drugo mesto osvojili pionirji SD Kovinar Ormož (Kovačec, Dogša, Fafulič). Nino Benjamin Kovačec je vodilni v skupni razvrstitvi pionirjev in ima trenutno 10 točk prednosti. Med mladinkami je prvič v tej sezoni na turnirjih državne lige mladih zmagala Urška Hrašovec (SD 1. Pohorski bataljon Ruše). S 618,5 kroga je bila za 2 kroga boljša od Nuše Žnidarič (SD Kovinar Ormož) na drugem mestu. Med mladinkami je v skupnem seštevku v vodstvu Nuša Žnidarič, ki ima s 86 točkami 4 točke prednosti pred Urško Hrašovec. Sara Ščuri (SK Brežice) je s 367 krogi letos prvič zmagala med kadetinjami z zračno pištolo na turnirju državne lige. Za drugo mesto sta se "spopadli" Nina Bogša (SD Jože Kerenčič Miklavž pri Ormožu) in Pia Srpčič (SK Brežice). S 360 krogi je bila tokrat boljša Nina Bogša, ki je osvojila drugo mesto. Med pionirji z zračno pištolo je že tretjič zapored zmagal Luka Šoper (SD 1956 Trbovlje), ki je zadel 176 krogov. Drugo mesto je osvojil Gregor Majhen (SD Kovinar Ormož) s 150 krogi. V ekipni konkurenci je nastopila samo ekipa SD Kovinar Ormož, ki je s 517 krogi postavila nov ekipni državni rekord v tej disciplini. Kevin Venta (SD Kovinar Ormož) je med člani z zračno pištolo zasedel 4. mesto. V finalu je nastopil še Aleksander Ciglarič (SD Jože Kerenčič Miklavž) in zasedel 7. mesto. Miklavški strelci so zasedli drugo mesto v ekipni konkurenci. Urška Kuharič (SD Kovinar) je v finalu z zračno puško zasedla 5. mesto, Nuša Žnidarič je bila sedma. Člani ormoškega Kovinarja so s 1861,3 kroga zmagali v ekipni konkurenci. Poleg omenjenih strelk je nastopil še Jan Šumak. AK

Ormoški policisti so včeraj obravnavali napad na informacijski sistem in izsiljevanje. Neznanec je z vozilom poškodoval ograjo okrog vikenda in s kraja odpeljal. Obravnavali so tudi poškodbo vozila na parkirnem prostoru.

Zaradi prometne nesreče je bil danes promet oviran v Središču ob Dravi. Kot poročajo na spletni strani Uprave za zaščito in reševanje sta ob 10.14 na Slovenski cesti v Središču ob Dravi trčila osebno in tovorno vozilo. Gasilci PGD Ormož in PGD Središče ob Dravi so zavarovali kraj nesreče, iztekle motorne tekočine posuli z vpojnim sredstvom, očistili cestišče in nudili pomoč delavcem vlečne službe. Poškodovano osebo so ormoški reševalci na kraju oskrbeli in prepeljali v ptujsko bolnišnico.

Policisti pred božičnimi in novoletnimi prazniki opozarjajo na previdnost pri uporabi pirotehničnih izdelkov, ki jih lahko uporabljamo od 26. decembra do 2. januarja, medtem ko jih lahko nabavljamo že od 19. decembra (gre za pirotehnične izdelke, katerih učinek je tudi pok).