LOKALNE NOVICE TOREK, 21.05.2019

Kandidata DeSUS na letošnjih evropskih volitvah, dr. Igor Šoltes in Damjan Stanonik sta danes obiskala Ormož. Srečanja se je udeležil tudi predsednik stranke Karl Erjavec. Vsi trije govorci so poudarili, da Evropa potrebuje DeSUS in DeSUS potrebuje svojega predstavnika v Evropskem parlamentu, ki se bo zavzemal za pravice starejših in delal v dobrobit vseh generacij. UM

20. maja smo drugič obeležili svetovni dan čebel, ki je namenjen ozaveščanju o pomenu čebel in drugih opraševalcev za človeštvo. Svetovnemu dnevu čebel smo se poklonili tudi v naših krajih, saj so od petka do nedelje v Ormožu, Središču ob Dravi in Svetem Tomažu potekale medene tržnice. Organizatorji so pripravili medeno razstavo, predavanje o zgodovini čebelarstva, predstavili medovite rastline in medene izdelke ter tudi naravno kozmetiko.

Pred izvedbo 4. pozivne dirke starodobnih dirkalnih motociklov Slovenija Classic TT, ki bo v Središču ob Dravi potekala to soboto in nedeljo so organizatorji danes (torek, 21. maja) ob 10. uri pripravili tiskovno konferenco, na kateri so predstavili dvodnevno dirkaško prireditev, ki bo letos prvič štela za prvenstvo Hrvaške. Gre za edino tovrstno licencirano ulično moto dirko v Sloveniji. Tehnične vidike zahtevnega dvodnevnega dirkaškega dogajanja v Središču ob Dravi je predstavil vodja prireditve Damjan Munda. Ob dirkah bo potekal tudi pester vzporedni program, z razstavo predvojnih vojaških motociklov, nastopom virtuoza, ki vas bo očaral z vragolijami na motorju, Roka Bagoroša in drugih zanimivosti iz moto dirkaškega športa, ki jih ne vidimo pogosto. Trening bo v soboto med 13. in 18. uro, tekma pa v nedeljo med 9. in 17. uro. PK

Mestna občina Ptuj, Pokrajinski muzej Ptuj – Ormož in Zgodovinski arhiv na Ptuju pripravljajo posvet z naslovom Interpretacija dediščine skozi kreativne prakse. Posvet je nastal znotraj priprav na kandidaturo Ptuja za Evropsko prestolnico kulture 2025. Posvet Jaz sem za EPK bo drevi (torek), ob 18. uri v Refektoriju Dominikanskega samostana Ptuj. PH

Kakšnih 150 gledalcev je v nedeljo v športnem parku Mestna graba v Ormožu videlo še en derbi nogometašev Ormoža in Središča ob Dravi. V 20. krogu lige MNZ Ptuj, člani prvi razred, so bili tokrat boljši gostitelji, ki so slavili z 2:0. V srečanju predzadnjega kroga lige za obstanek v prvem polčasu gledalci niso videli zadetkov. V drugem delu je kmalu, v 48. minuti, za domače vodstvo zadel David Janežič. Končni izid 2:0 je v 90. minuti postavil Patrik Jaušovec. V preostalem srečanju kroga je Podlehnik s 6:5 odpravil Leskovec. Na lestvici lige za obstanek pred zadnjo tekmo vodi Podlehnik s 23. točkami, drugo Središče ima 21 točk, tretji Ormož 19. Zadnji je Leskovec s 14. točkami. V zadnji tekmi sezone bodo nogometaši Središča ob Dravi v športnem parku Trate gostili Podlehnik, nogometaši Ormoža bodo gostovali v Leskovcu. Obe tekmi bosta v soboto (25.05.) ob 17. uri. AK

39. Maraton treh src je v Radence prinesel sonce, veselje in številne uspehe. Svojih osebnih zmag se je veselilo skoraj 7000 aktivnih udeležencev. Poleg športnih disciplin je maraton obiskovalce pritegnil tudi z zanimivim spremljevalnim programom in svežo novostjo – tekom s kužki, ki so jo udeleženci sprejeli z odprtimi rokami.
Na 42-kilometrski progi v Radencih je v moški konkurenci slavil Moses Kipruto Kibire, ki si je s časom 2:19:12 zagotovil zmago, Hellen Jepkosgei Kimutai pa je pripadla najvišja lovorika v ženski konkurenci. Najhitrejši Slovenec na 42 km, Martin Ocepek, se je uvrstil na 4. mesto, med Slovenkami pa je zmago na najdaljši trasi slavila Katja Kegl Vencelj, ki je v cilj pritekla 4. Od članov Atletskega kluba Ormož sta na 42-kilometrski preizkušnji nastopila Marjan Alt in Urška Polajnar. Alt je s časom 3:01:21 v absolutni konkurenci 160-ih atletov zasedel 9. mesto. Polajnarjeva se je s časom 3:58:10 uvrstila na 94. mesto.
 Letos je bil tek na 21 km tudi trasa državnega prvenstva, kjer je na najvišje stopničke stopil Janez Mulej in s tem postal državni prvak, med ženskami je najvišjo lovoriko osvojila Jasmina Pitamic. Član Atletskega kluba Ormož Blaž Orešnik je s časom 1:13:12 v absolutni konkurenci 854-ih atletov zasedel 6. mesto in se v kategoriji do 30 let povzpel na zmagovalni oder; na državnem prvenstvu je zasedel 3. mesto. Petra Jenko je s časom 1:35:19 na državnem prvenstvu osvojila 5. mesto.
 Na 10-kilometrski preizkušnji je v absolutni konkurenci teklo 1123 tekačev. Od članov Atletskega kluba Ormož je bil najboljši Damir Žinko, ki je s časom 41:21 zasedel 29. mesto. V ženski konkurenci je bila najboljša Mojca Golob, ki je s časom 54:17 zasedla 415. mesto.
 Član AK Ormož Tomaž Rep se je razveselil zmage na 5,5 kilometra. S časom 16:48 je bil najboljši v konkurenci 798-ih atletov.
 Tekmovalci so ponovno dokazali, da tek povezuje in združuje ljudi vseh narodov in generacije. V sedmih že tradicionalnih disciplinah in v letošnji novosti – Teku s kužki, se je skupno preizkusilo skoraj 7.000 udeležencev: 3100 tekačev, več kot 2000 pohodnikov, 1.150 otrok in 121 udeležencev nordijske hoje. Organizatorji so zadovoljni tudi z udeležbo v letošnji novi disciplini, ki je štela 53 tekačev s svojimi ljubljenčki, ki jih je bilo kar 55. AK

Policisti PP Gorišnica so sinoči (ponedeljek) ob 20.40, med kontrolo cestnega prometa v Gorišnici, ustavili osebni avtomobil čeških registrskih oznak. Med postopkom so ugotovili, da je za 43-letnim Čehom, potnikom v tem vozilu, razpisan ukrep prijetja s privedbo in izdan evropski priporni nalog. Zaradi kaznivega dejanja povzročitve hude telesne poškodbe in kaznivega dejanja zoper javni red in mir ga išče sodišče v Ostravi. Policisti so ga privedli na zaslišanje k dežurni preiskovalni sodnici Okrožnega sodišča na Ptuju, ki je zoper njega odredila pripor.

Ormoški policisti so bili včeraj ob 14.35 obveščeni grožnji s samomorom na enem od železniških postajališč na območju ormoške policijske postaje. Osebo je uspelo policistom izslediti ter jo predati reševalni ekipi ZD Ormož, ki jo je z reševalnim vozilom odpeljala v ustrezno zdravstveno ustanovo, kjer je ostala na zdravljenju.