Kristjani po vsem svetu so opolnoči, ko so po cerkvah potekale polnočnice, pričakali božič, s katerim zaznamujejo dan Jezusovega rojstva. Mnogi na predvečer praznika postavijo jaslice in okrasijo božično drevesce, z Božičem pa so povezani številni običaji o katerih smo se pogovarjali z Nevenko Korpič iz ormoškega muzeja. Pravi, da imajo običaji, ki so povezani z Božičem poseben čar in da je to čas pričakovanja Jezusovega rojstva. UM

Ustanovitelja Piano harp pedal Tone Merkoci in Aleš Bračič sta v Ormožu pripravila koncert brazilskega skladatelja in pianista Arturja Cimirra. Ta velik umetnik je namreč na spletu zasledil njuno inovacijo, govorimo o dodatnem pedalu na klavirju in kaj kmalu so se dogovorili za njegov obisk v Središču ob Dravi, obenem pa se odločili, da ormoško publiko počastijo z izjemnim koncertom. UM

Kulturno društvo Simon Gregorčič Velika Nedelja bo znova poskrbelo za nekaj zimske dobre volje. Na ogled so postavili romantično družinsko komedijo Rože za Tončko. Predstave bodo od 26. do 30. decembra ob 17.30 uri v športni dvorani v Veliki Nedelji. PH

V domu kulture v Ivanjkovcih se obeta humoristično glasbeni večer, ki bo jutri (v sredo) ob 16. uri. Zabaval vas bo Lajči s komedijo"Za Božič Lajči sam doma". Dogodek bosta glasbeno popestrila Franc in Bogdana Gorza. NF

Markovčani in okoliški prebivalci si Štefanovega ne znajo več predstavljati brez prijetne božične melodije, ki vsako leto napolni markovsko cerkev. Tudi letos bo tako, saj že 24. božični koncert pripravljajo pod naslovom Skriti božič. Prepevali bodo od 17. ure dalje v cerkvi sv. Marka v Markovcih. Koncert bo hkrati tudi občinska prireditev ob dnevu samostojnosti in enotnosti. PH

V 2. slovenski futsal ligi so bile minuli konec tedna na sporedu tekme 11. kroga. Klub malega nogometa (KMN) Tomaž je na tretjem zaporednem gostovanju ponovno vpisal tri točke za zmago v Velikih Laščah na gostovanju pri ekipi Dobrepolja. Srečanje se je končalo z rezultatom 1:3. Varovanci trenerja Bojana Cunka so ekspresno povedli že v 1. minuti po zadetku Kosa. Za domače je v 13. minuti izenačil Bahovec in s tem postavil tudi izid prvega polčasa. V drugem delu srečanja je trajalo precej časa, da so gledalci videli še kakšen zadetek. To se je zgodilo prav v končnici srečanja, Ko je za goste bil dvakrat uspešen Dragosavac v 37. in 38. minuti. Z novo zmago Petelini ostajajo na 2. mestu prvenstvene lestvice, imajo 28. točk. Vodijo Ptujčani s 30. točkami, tretja Ajdovščina jih ima 22. Tekme 12. kroga bodo na sporedu po kratkem prazničnem odmoru. Petelini bodo v petek, 11. januarja ob 20h gostili ekipo Extrema iz Sodražice, ki trenutno zaseda 8. mesto prvenstvene lestvice. AK